Binance CEO’sundan FTX krizine çare olabilecek adım!

Binance CEO'su Bitcoin boğa koşusunu başlatacak katalizörü açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FTX çöküşünün ardından işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası Binance, bu gidişata dur demek için harekete geçti. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ)

Binance CEO’sundan FTX krizinden etkilenen projelere destek

Binance, temelleri güçlü ancak FTX çöküşünün ardından likidite krizi yaşayan projelere yardımcı olmak için bir kurtarma fonu başlatmayı planlıyor.

 

Binance CEO'sundan FTX krizine çare olacak adım!

 

İlgili: Binance CEO’su CZ duyurdu, Bitcoin yükselişe geçti!

Binance CEO’su CZ: “İşte FTX krizinden çıkarılacak iki büyük ders!”

KoinMedya olarak daha önce; Binance’in, FTX çöküşünün ardından likidite ile mücadele eden, ancak güçlü temellere sahip şirketleri ve projeleri desteklemek için bir kurtarma fonu başlatmayı planladığını söylemiştik. Şimdi de Binance CEO’su, Orta Doğulu yatırımcılardan bu kurtarma fonu için mali destek istiyor.

Bloomberg‘de yer alan bir habere göre, Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın kripto kurtarma fonu için nakit aramak üzere Abu Dabi’deki yatırımcılarla bir araya geldi.


Yine konuyla ilgili bilgi veren bazı kaynaklar göre; Zhao, geçtiğimiz hafta Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal güvenlik danışmanı Şeyh Tahnoon Bin Zayed’e bağlı şirketler de dahil olmak üzere, fonun potansiyel destekçileri ile birkaç toplantı yaptı. Ancak daha sonra bu haber CZ tarafından Twitter üzerinden yalanlandı.

 

 

Binance, temelleri güçlü ancak FTX çöküşünden etkilenen ve kriz yaşayan projelere yardımcı olmak için bu ayın başlarında bir kurtarma fonu başlatmayı planladığını duyurdu. Ancak ne kadar olacağı, hangi projelerin destekleneceği gibi fona ait detaylar henüz açıklanmadı.

Habere göre bir Binance sözcüsü, “CZ’nin Abu Dabi’deki toplantılarının tümünün, genel küresel düzenleyici konularla ilgili” olduğunu aktardı. Ve özellikle Binance, Orta Doğulu düzenleyicilerin kripto borsaları için daha sıkı muhafaza kanıtı gerekliliklerini keşfederek dünyaya nasıl liderlik edebileceğine odaklandı.

İlginç bir şekilde FTX, çökmeden önce, haziran ayındaki piyasa çöküşünün ardından kriz yaşayan kripto firmalarının kurtarıcısı olmak için hamleler yapıyordu. Şimdi ise Binance, FTX’ten geriye kalan bu boşluğu doldurmak istiyor.

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance CEO’sundan FTX krizine çare olabilecek adım!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.