BTC : 63317 ₺ ETH : 1567 ₺ XRP : 1.211 ₺ LTC : 285.4 ₺ USDT : 6.88 ₺ XLM : 0.4741 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak

Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak

Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak
0
huobi_koinmedya

Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak. Bunun için FEEEL.health ile işbirliği yaptı.


Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak

Elrond Network ve FEEEL.health, işbirliği konusunda duyuru yaptılar. Bu işbirliği eHealth platformuna blockchain altyapısı ve uzmanlığı sağlayacak. İki şirket birlikte çalışarak Avrupa Birliği ülkelerinde eHealth (e-sağlık) uygulamaları geliştirmeye çalışacak. Bu işbirliği ise https://feeel.health’in yenilikçi yaklaşımına blockchain güvenliği, gizliliği ve şeffaflığı da eklenmiş olacak.

Kriptografik olarak güvenliği sağlanan merkezi olmayan bir katman entegre ederek, eHealth kullanıcılarına, müşterilerine ve ortaklarına güvenilir bilgi, gerçek anonimlik ve karşılıklı yarar sağlayan bir işbirliği yolları sunabilecek.

İlgili – NEM blockchain, telefon güvenliği alanında telekom şirketiyle işbirliği yapacak

koinmedya_brave

Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak. FEEEL.health CEO’su Dr. Horea Timis, bu işbirliği hakkında yaptığı açıklamada şöyle diyor: “Avrupa Birliği düzeyinde eHealth hizmetlerinde, anlık sağlık platformumuzla doldurmayı hedeflediğimiz büyük bir boşluk var. Tıbbi kayıtlarının gizliliğiyle ilgili son kullanıcı güveni, Elrond ile yaptığımız işbirliği sayesinde blockchain teknolojisinin üstesinden gelmemize yardımcı olacağı önemli bir engel.”

eHealth (e-Sağlık) kavramı, bilgisayar sistemleri ve veri ağlarını, sağlık sektörüne entegre etme, daha erişilebilir, kullanışlı ve ucuz hale getirme uygulamaları için kullanılıyor. FEEEL.health, “Medical Facebook” olmayı hedefliyor. Bu hizmette amaç hastaları Avrupa’daki sağlık hizmetleri sağlayıcıları, hastaneler, klinikler, laboratuvarlar, eczaneler, doktorlar ve diş hekimleriyle birleştiren dijital bir platform sunmak.

Avrupa eHealth piyasasının değeri 2019’da 3.3 milyar dolardı. 2024 yılına doğru burada 7.1 milyar dolarlık bir piyasa olacağı öngörülüyor. Hem de hileli faaliyetler, elektronik hasta kayıtlarıyla ilgili gizlilik ve güvenlik endişeleri gibi engelleyici faktörlere rağmen böyle bir büyüme bekleniyor. Blockchain teknolojisi de bu sorunları çözmek için benzersiz bir altyapı sağlayabilir. Sonuçta e-Sağlık piyasası birkaç misli oranında büyüme kaydedebilir.

İlgili – Dev Amerikan şirketi Walmart Blockchain sektörüne giriyor

koinmedya_brave

Elrond sağlık sektörü için blockchain altyapısı sağlayacak. Elrond Network CEO’su Beniamin Mincu ise şunları söyledi: “Hiper hızla akan bir dünyada yaşıyoruz. En iyi hasta bakımı için bir araya gelen sağlık hizmeti sağlayıcıları da hiper bağlantılı bir altyapıya ihtiyaç duyuyor. Dijitalleşme ve otomasyon, özellikle küresel sorunların arttığı zamanlarda, aşırı yük altındaki tıbbi çalışanlar için en büyük destekçi olacak. FEEEL.health için güven katmanı sunmaktan ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak

Etiketler: