1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin ağında dev hareketlilik! Yılın başından bu yana…

Dogecoin ağında dev hareketlilik! Yılın başından bu yana…

Dogecoin ağında dev hareketlilik! Yılın başından bu yana…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto para analiz firması, Dogecoin ağında yılın başıñdan bu yana en yüksek sayıda balina işlemi gerçekleştiğini tespit etti.

Dogecoin ağında yoğun balina işlemleri

Önde gelen bir kripto para analiz firması, Dogecoin (DOGE)‘de yılın başından bu yana en yüksek sayıda balina işlemi gerçekleştiğini tespit etti. Santiment’ten alınan veriler, Dogecoin ağında ocak ayı sonunda her biri 100.000 doları aşan 523 DOGE işlemi yapıldığını ve bunun da 27 Kasım’dan bu yana en yüksek rakam olduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilir:

Popüler meme coinin günlük aktif adres aktivitelerinde de artış görüldü. 2 ve 3 Kasım’dan bu yana en yüksek iki günlük artış, 86.427 olarak kayıtlara geçti.

Dogecoin ağında dev hareketlilik! Yılın başından bu yana...

“Dogecoin bugün büyük balina işlemlerinde yılın en yüksek seviyesine ulaşarak pump yapti. Bunun yanı sıra adres hareketliliğinde de artış kaydedildi. Meme coin 29 Aralık’tan bu yana %40 arttı ve 10 Aralık’tan bu yana da ilk kez 0,095 doların üzerine çıktı.”

 

 

Balina işlemlerindeki artış, Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu (SHIB) fiyatının pump yapmasıyla aynı zamana denk geldi. Nitekim 1 Ocak’ta 0,000008$’dan işlem gören Shiba coin, %50’lik bir artışla 0,000012$’a ulaştı. 

Esasen Dogecoin’in yükselişinin arkasında büyük ölçüde Elon Musk vardı. DOGE, Elon Musk’ın Twitter’a kripto ödemeleri getirmek için çalıştığına dair gündeme gelen haberlerin ardından yükseldi. Bu arada Musk yakın zamanda, McDonald’s ödemelerde DOGE’yi kabul etmeye başlarsa, televizyonda McDonald’s çocuk menüsü yiyeceğine dair bir yıl önce yaptığı teklifi de yineledi.

Dogecoin yılı 0,0701 dolarlık bir fiyattan açtı ve 31 Ocak’ta %39,5 artışla 2023’ün en yüksek seviyesi olarak 0,0978 dolara tırmandı. Piyasa değerine göre dokuzuncu sırada yer alan en büyük meme coin, CoinMarketCap verilerine göre, yazımızı yayına hazırlarken 0,09320 dolardan işlem görüyor.