1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’de “Death Cross” mu oluşuyor? BTC fiyatında sırada ne var?

Bitcoin’de “Death Cross” mu oluşuyor? BTC fiyatında sırada ne var?

Bitcoin’de “Death Cross” mu oluşuyor? BTC fiyatında sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin grafiği, genelde fiyatın zorlu bir dönem yaşamasına yol aşan tehlikeli formasyon olan “Death Cross” ihtimaline işaret ediyor. Ancak bundan kurtulmanın bir yolu da var. BTC fiyatında sırada ne var. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin’de “Death Cross” mu oluşuyor? BTC fiyatında sırada ne var?

Bitcoin boğaları son birkaç haftada birçok kişiyi şaşırtmaya devam etti. Hem de BTC’nin şimdi düzeltme yapacağını söyleyen birkaç tahmine rağmen. Lider kripto para bugün de bir miktar yükselerek 23.800 dolar civarında işlem gördü.

Buna rağmen analistler bir konuda uyarıyor. Grafikte 50 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamaların (WMA çizgileri) desteğe dönüşmesi gerekiyor. Aksi durumunda burada en korkulan senaryolardan biri olan “death cross” oluşabilir.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin, Solana için yükseliş hedefleri ve 5 altcoin analizi

Geçmişte de Bitcoin fiyatında “death cross” yaşandığında BTC zorlu dönemler geçirmişti. Ocak atındaki ralliden sonra 50 WMA ve 200 WMA çizgileri bir birine çok yaklaştı. Aslında Bitcoin’in ortaya çıkmasından bu yana bu iki teknik çizgi hiç kesişmedi. Şimdi ise çok tehlikeli bir şekilde bir birine yaklaştı. Aşağıdaki grafik bunu gösteriyor.

Bitcoin’de “Death Cross” mu oluşuyor? BTC fiyatında sırada ne var?

Bir birine yaklaşan 50 ve 200 WMA çizgileri

Analistlerden Bitcoin yorumları

Uzman Keith Alan, Bitcoin piyasası için kilit faktörün son yapılan faiz artışı olduğunu söylüyor. Kripto düzenlemelerinin artmasından sonra kripto para sektörü ve Bitcoin fiyatı, hisse senetleri ile artan oranda bir korelasyon sergiliyor. Bitcoin fiyatında belirleyici olan başka bir faktör de burada.

Material Scientist’ten bir uzman ise Bitcoin’in önünde 25.000 dolar seviyesi olduğunu söylüyor. Ona göre BTC’nin bu seviyeyi geçebilmesi için ilk önce kilit hareketleri ortalamalarla baş etmesi gerekiyor.

Analist Rekt Capital de 25.000 dolar kırılmadan Bitcoin fiyatının hala düşen trend içinde kalmaya devam edeceğini söylüyor.

İlgili – İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: