Loading...
btc
BTC
-0.47%
Bitcoin
63.785,88 USDT
eth
ETH
0.54%
Ethereum
3.405,79 USDT
bch
BCH
0.24%
Bitcoin Cash
376,10 USDT
xrp
XRP
-9.11%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
-0.24%
Litecoin
71,20 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
568,25 USDT
sol
SOL
1.03%
Solana
157,11 USDT
avax
AVAX
-0.84%
Avalanche
27,01 USDT
ada
ADA
-1.83%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
-2.05%
Poladot
6,13 USDT
doge
DOGE
-2.13%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-6.99%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili belgesel filmler, BTC ve kripto paraların geçmişi, doğuşu, gelişmesi ve gelecekte finansal sistemde edineceği yer konusunda size fikir verecek. İşte, Bitcoin ve kripto paralarla ilgili izleyebileceğiniz 5 güzel belgesel.


İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

Bitcoin belgesel filmleri, insanları bilgilendirmek ve halkı kripto paralar ile ilgili eğitmek konusunda önemli bir rol oynuyor. Bu belgeseller aynı zamandan Bitcoin’in geçmişine ışık tutarak, BTC’nin gelişme evreleri ve tarihi ile ilgili de bilgi sağlıyor. İşte, en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi listemiz:

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

The Rise and Rise of Bitcoin (2014)

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

“The Rise and Rise of Bitcoin” (Bitcoin’in Yükselişi ve Yükselişi), 2014 yapımı bir belgesel film. Bu belgesel BTC’nin tarihine ve kripto para sektörünün gelişmesine odaklanıyor. Özellikle Bitcoin’in ilk çıktığı günleri anlatıyor. Buna Bitcoin’in kim tarafından kurulduğu ve Satoshi Nakamoto takma adlı gizemli geliştirici konusu da ekleniyor. Tabii ardından da Bitcoin topluluğunun ortaya çıkması var. Belgeselde Bitcoin ve kripto sektörünün önemli isimleriyle röportajlar da yer alıyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2023- 2025

Bitcoin: The End of Money as We Know It (2015)

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

“Bitcoin: The End of Money as We Know It” (Bitcoin: Bildiğimiz Paranın Sonu), 2015 yapımı bir belgesel. Burada BTC’nin global finansal sisteme etkisi ve potansiyel geleceğin parası olma durumu konusu üzerinde duruluyor. Aynı zamanda Bitcoin’in merkezsiz yapısı ve blockchain teknolojisinin kullanımına odaklanıyor. Sektördeki uzman isimlerle röportajlar da içeriyor.

Banking on Bitcoin (2016)

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

2016 yapımı “Banking on Bitcoin” belgeseli BTC’nin erken dönemlerine ışık tutuyor ve bu yeni teknolojinin gelişmesine yardımcı olan insanları anlatıyor. Satoshi Nakamoto takma adlı geliştirici, Bitcoin topluluğunun oluşması da belgeselin odaklandığı konular arasında. İlk Bitcoin işlemi, ilk Bitcoin borsası ile ilk BTC piyasasının yükselişi ve çöküşü de var. Mesela, iflas eden Mt. Gox borsası.

Magic Money: The Bitcoin Revolution (2017)

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

“Magic Money: The Bitcoin Revolution” (Sihirli Para: Bitcoin Devrimi), 2017 yapımı bir film ve Bitcoin ile diğer kripto paraların geleneksel finansal sistemi bozma potansiyeli konusunu işliyor. Özellikle diğer paralardan ayrılması dolayısıyla Bitcoin’in özelliklerine odaklanıyor. En başta merkezsiz yapısı ve blockchain teknolojisini kullanması geliyor. Ayrıca BTC’nin finansal sistem için avantajları ve dezavantajlarına da değiniyor.

“Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet” (2018)

İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

Kriptopia: Bitcoin, Blockchain ve İnternet’in Geleceği (Cryptopia: Bitcoin, Blockchains and the Future of the Internet) başlıklı 2018 yapımı belgesel film ise blockchain teknolojisinin potansiyeli ve geleceğin internetine etkileri konusunu işliyor. Blockchain ve kripto paraların potansiyel kullanım alanlarına odaklanıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.