1. Anasayfa
  2. İncelemeCoin
  3. Divi nedir ve geleceği nasıl? Güncel DIVI coin haber ve gelişmeleri

Divi nedir ve geleceği nasıl? Güncel DIVI coin haber ve gelişmeleri

Divi nedir ve geleceği nasıl? Güncel DIVI coin haber ve gelişmeleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Divi, kripto para kullanımını kolaylaştırmak misyonu ile yola çıkan ve bunun için kullanıcılara bir dizi araçlar sağlayan bir blockchain projesi. Projenin yerel kripto parası ise DIVI coin. Divi ve DIVI coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Divi nedir ve geleceği nasıl? Güncel DIVI coin haber ve gelişmeleri

Divi projesi bir kripto para finansal blockchain platformu ve kripto para benimsenmesini hızlandırmak için geliştirildi. Divi, kullanıcılara kripto para işlemleri gerçekleştirmek için bir sizi araç sağlıyor. Kullanıcı, Divi platformu üzerinden kripto para saklama, izleme ve yönetme gibi bir dizi işlemi gerçekleştirebilir. Çok az blockchain platformu kullanıcıların kripto para alma, saklama ya da işlemlerinde yardımcı araçlar sağlıyor. Divi Projesi, genel kripto para finansal deneyiminde erişilebilirliği ve kullanılabilirliği kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İlgili – Phantasma nedir ve geleceği nasıl? Güncel SOUL coin haber ve gelişmeleri

DIVI token nedir?

Divi, bir Proof of Stake (PoS – Hisse İspatı) ağına sahip ve ağın güvenliği “masternode” ismi verilen düğümlere bağlı. Divi projesinin yerel kripto parasının ismi ise DIVI coin. Kullanıcılar DIVI coini stake yaparak buradan para kazanabilir. Buna ek olarak DIVI ağ için para birimi olarak da kullanılıyor.

Divi, bir Dash ve PIVX forku. Ancak şu an kendi kayıtlarına sahip ve kripto para ekosisteminde kendine önemli bir yer edindi. 2017 yılında başlayan proje şimdiye kadar önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

Divi, kripto para kullanımını güvenli, kullanıcı dostu ve erişilebilir yapma vizyonu ile yola çıktı. Bunun için de kendi blockchaini ve DIVI coinini kullanarak bir dizi finansal hizmetler sunuyor. Bunlar şöyle:

  • Dijital cüzdan
  • Kripto para borsası
  • Banka (debit) kartı Divi Card

Divi projesi daha önce DIVX token kullanıyordu. Daha sonra DIVI ile değiştirildi. Bu süreçte 1 DIVX token, 100 DIVI ile swap yapıldı.

İlgili – Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleri

Divi (DIVI) fiyatı

Divi nedir ve geleceği nasıl? Güncel DIVI coin haber ve gelişmeleriDivi (DIVI) fiyat grafiği 2019 – 2022 Kaynak: CoinMarketCap

DIVI, 2021 yılında dikkat çeken bir performans sergiledi. Kripto para ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

  • DIVI coin tüm zamanların en yüksek değeri: 0.183363 dolar (2 Aralık 2021)
  • DIVI coin tüm zamanların en düşük değeri: 0.00164792 dolar (26 Şubat 2019)
  • Dolaşımdaki arz: 2,846,779,486 DIVI (Nisan 2022 itibariyle)
  • Toplam arz: 2,846,779,486 DIVI
  • Maksimum arz: Veri yok

DIVI fiyatı Aralık 2021’deki ATH değerinden sonra önemli ölçüde bir düzeltme yaptı. Ancak yukarıdaki grafikte üç ralli ve düzeltme dikkat çekiyor. Genel olarak yüksek volatiliteye sahip bir coin olduğunu görüyoruz.

İlgili – Origin Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel OGN coin haber ve gelişmeler

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: