1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleri

Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleri

Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Keep3rV1 (KP3R) merkezsiz finans projelerinin dış aktörler gerektiren geliştirme çalışmalarını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir platform. Platformun yerel tokeni ise KP3R. Keep3rV1 ve KP3R ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleri

Keep3rV1 merkezsiz bir platform ve dış geliştirme operasyonlarına kaynak sağlaması gereken projeler ile bu gerekli hizmetleri sağlayabilenler arasındaki koordinasyonu kolaylaştırmak için tasarlandı. Temelde aracı bir iş ya da hizmet alım satım protokolü olarak çalışıyor. Burada yapılacak işi merkezsiz finans protokolü gibi kuruluşlar koyuyor. “Keeper” adlandırılan işi yapacaklar da buradaki işleri alarak yapabiliyor. Sonuçta iki taraf arasındaki etkileşimi sağlıyor Keep3rV1.

Görevi üstlenen Keeper’in yaptığı işler ise on-chain işlemleri gerçekleştirmekten karmaşık off-chain operasyonlara kadar uzanabiliyor. Keep3rV1’in yerel kripto parası ise bir ERC-20 tokeni olan KP3R. Ayrıca görevleri yapan Keeper’leri ödüllendirmek için de kullanıyor.

İlgili – Origin Protocol nedir ve geleceği nasıl? Güncel OGN coin haber ve gelişmeler

Proje ilk defa 22 Ekim 2020’de duyurulmuştu. 28 Ekim 2020’de ise Ethereum mainnet üzerinde beta mod olarak başlatılmıştı.

Keep3rV1 kim tarafından kuruldu?

Keep3rV1, bir blockchain mühendisi ve uygulama geliştiricisi Andre Cronje tarafından kuruldu. Andre Cronje ise bir DeFi projesi olan Yearn Finance’in kurulması ve onun yönetim tokeni YFI’ın patlama derecesindeki büyümesi ile ünlü olmuştu. Andre Cronje, YFI’ın da kurucusu. YFI ise 2020’de piyasaya çıktıktan iki ay içinde 1,300 kez değer artışı kaydetmişti.

İlgili – Yearn Finance YFI coin nedir, geleceği nasıl? Güncel YFI haber ve gelişmeler

Keep3rV1’i özel yapan nedir?

Blockchain tabanlı projeler giderek daha karmaşık sistemlere güç sağlamak için çok sayıda akıllı sözleşme kullanmak zorunda kalıyor. Keep3rV1 de buradaki bakım ve giderleri azaltmayı amaçlayan bir proje. Söz konusu blockchain projelerinin görevlerini tamamlamak için genellikle harici aktörlere başvurması gerekiyor. Keep3rV1 de projeler ve geliştiricilerin birlikte daha verimli çalışması için merkezsiz bir ekosistem olacak şekilde tasarlandı.

KP3R token nedir?

KP3R token ise Keep3rV1 platformunun yerel kripto parası. Bu tokenin platformda bir dizi görevi var. Başta yönetim tokeni olarak kullanılıyor. Aynı zamanda Keeper’in bir görevi almadan önce belli miktarda KP3R stake yapması da istenebilir. Ayrıca görevi tamamlayan Keeper’e ödül olarak da bu token veriliyor.

İlgili – Reef nedir ve geleceği nasıl? Güncel REEF coin haber ve gelişmeleri

KP3R token 2021 yılı sonunda ve Ocak 2022’de dikkat çeken bir performans sergiledi. Aşağıdaki KP3R token fiyat grafiği de bunu gösteriyor. Ardından bir düşüş ve yükseliş var ki Mart sonu – Nisan başında kripto paranın yeni bir yükseliş trendi başlatma girişimi vardı. Buna rağmen Mayıs’ta yeni bir düşüşle kırmızı bölgeye geçti. Haziran ve Temmuz’da burada yatay ilerliyor.

Keep3rV1 nedir ve geleceği nasıl? Güncel KP3R token haber ve gelişmeleriKP3R token fiyat grafiği 2021 – 2022 Kaynak: CoinMarketCap

KP3R token ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

  • KP3R token tüm zamanların en yüksek değeri: 2,056.10 dolar (13 Kasım 2021)
  • KP3R token tüm zamanların en düiük değeri: 36.74 dolar (28 Ekim 2020)
  • Dolaşımdaki arz: 200,001 KP3R
  • Toplam arz: 200,001 KP3R
  • Maksimum arz: 201,643 KP3R

Kaynak