BTC : 63454 ₺ ETH : 1649 ₺ XRP : 1.37 ₺ LTC : 302.9 ₺ USDT : 6.879 ₺ XLM : 0.6291 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Cobinhood Borsası Fiat-Kripto Para Ticareti Başlattı

Cobinhood Borsası Fiat-Kripto Para Ticareti Başlattı

Cobinhood Borsası Fiat-Kripto Para Ticareti Başlattı
0
huobi_koinmedya

İşlemlerde sıfır kesinti yapmasıyla meşhur Cobinhood Borsası fiat-kripto para işlemleri başlattığını duyurdu. Artık kripto paralar USD karşılığında alınıp satılabilecek.


Cobinhood Borsası Fiat-Kripto Para İşlemleri

Cobinhood Borsası fiat-kripto para dönüşümüne izin veren bu hamlesi sayesinde gelişmekte olan kripto borsaları arasında dikkat çekici bir noktaya oturacaktır. Duyurudan önce borsa yalnızca kripto-kripto pariteler üzerinden işlem açabiliyordu.

Fiat paraların yatırılması ve çekilmesinde ciddi uyum problemleri yaşanabiliyor. Bunun için borsaların altyapılarında gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Borsa USD cüzdanlarının oluşturulup havale emirlerini 20 Temmuz 2018’den itibaren gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

Planın gerçeğe dönüştürülmesi için süregelen çabaların bir parçası olarak şirket, yapılamakta olan dönüşümlerin koyulan tüzüklere uyumlu olduğundan emin olmak için çalışıyor. COBINHOOD güçlü know-your-customer (müşterini-tanı, KYC) protokolleri geliştiriyor. Aslında şirketin, Dünya’nın en zorlu finansal kısıtlamalarına sahip bölgelerinde bile iş yapmasına olanak veren 3. Seviye KYC’ye sahip olduğu bildiriliyor.

koinmedya_brave

Fiat ticareti sunan herhangi bir borsanın en önemli yanı, güvenilir bir ödeme ortağına sahip olmasıdır. Cobinhood bu minvalde, fiat paralar üzerinden yapılacak ödemelerde kesinti yaşanmaması için Epay ile anlaşma yaptı. Firma geçenlerde merkeziyetsiz borsa kurmak için çalışmalara başladığını da duyurmuştu.

 

Kripto Para Fiyatları 2019’da Yükselecek

Bu duyuru piyasaların can acıtıcı deneyimlerle sarsıldığı, ayı piyasasının en şiddetli hissedildiği günlerde geldi. Yıl başından bu yana fiyatlar sürekli düşüş halinde. Bir çok kripto para geçen sene aldıkları kârın büyük bölümünü geri teslim etti.

Fiat para pariteleri işleme açmaya başlayacağı şu günlerde piyasanın hali hakkında yorum yapan Cobinhood kurucusu Popo Chen:

koinmedya_brave

“Mevcut haliyle piyasa, dünya genelinde kripto para birimlerinde yaşanan büyük ilerlemeyi yansıtmıyor. Akıllı yatırımcılar böylesi zamanlarda piyasaya girmenin önemini bilirler. O yüzden Cobinhood Borsası fiat-kripto para parite hamlesini tam zamanında yapmış oldu.

Birçok büyük yatırımcının fiyatlar realize edilinceye kadar kenarda beklemeyi seçtiğinden hiç şüphem yok. Bu nedenle yakın vadede, likidite fiat opsiyonları sunabilen borsalar için heyecan verici bir zaman dilimi olacak.”

Uzmanlar kurumsal yatırımcıların piyasaya girmeye karar vermeleri ile eşine az rastlanır bir boğa koşusunun geleceğini ileri sürüyorlar. ETF*’lerin (Exchange Traded Funds- Borsada İşlem Gören Fonlar) kripto paraya artan ilgisi piyasayı coşturacak etmenlerin başında geliyor. Hükümetlerin kripto para piyasalarını düzenleme çabaları da büyük oyuncuların güvenini kazanıp havuza girmesi için ikna edici oluyor.

 

NOT*: ETF konusunda şu flood’u okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum:

Etiketler: