1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Cardano Haberleri
  4. Cardano ağ faaliyetlerinde beklenmedik artış! Neler oluyor? Vasil etkisi mi?

Cardano ağ faaliyetlerinde beklenmedik artış! Neler oluyor? Vasil etkisi mi?

Cardano ağ faaliyetlerinde beklenmedik artış! Neler oluyor? Vasil etkisi mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano blok zinciri son zamanlarda, ağ etkinliğinde bir patlama yaşıyor! Cardano ağ faaliyetlerinde yaşanan artış ne anlama geliyor?

Cardano ağ işlemleri %75 arttı!

Cardano blok zinciri son zamanlarda, ağ etkinliğinde bir patlama yaşıyor! Cardanoscan’a göre, 19 Ekim’de ağ işlemleri, ekim ayının başından bu yana en yüksek seviye olan 97.959’a yükseldi. Bu, aylık bazda ise %75’lik bir artış anlamına geliyor.

Cardano ağ faaliyetlerinde beklenmedik artış! Neler oluyor? Vasil etkisi mi?

 

 

İlginizi çekebilir:

Analistten hayret veren Cardano tahmini: 6 yıl sonra Ethereum’u….

Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı mı sunacak?

Beş yılda TOP 15 kriptonun inanılmaz değişimi: Cardano (ADA) nereden nereye

Cardano şimdi ilk üç NFT zinciri arasında yer alıyor. Şöyle ki; openCNFT verilerine göre, NFT hacimleri 17 ve 18 Ekim’de 3,0 milyon ADA ve 2,8 milyon ADA’ya ulaştı ve bu da Cardano’nun üçüncü en büyük NFT protokolü haline gelmesini sağladı.

Cardano, son 24 saatte Immutable X’in önünde yer aldı ve NFT’lerde 1.2 milyon dolarlık işlem gördü. Önünde yalnızca Ethereum ve Solana vardı.

 

 

 

Vasil güncellemesi 22 Eylül’de Cardano ana ağında başlatıldı ve  27 Eylül’de ise tam anlamıyla faaliyete geçirildi. 

Cardano ağ faaliyetleri üzerinde Vasil güncellemesinin etkisi belirgin bir şekilde görünüyor. Örneğin; Cardano dApps’in kullanıcı etkinliğinde önemli artışlar kaydedildi. Ayrıca KoinMedya olarak daha önce bahsettiğimiz gibi; Cardano DEX Muesliswap, son 30 gün içinde kullanıcı etkinliğinde %788 büyüme kaydetti.

Ayrıca, Cardano tabanlı çok havuzlu merkezsiz borsa Minswap, günlük üç milyonun üzerinde kaydederek, son altı ayın en yüksek hacmini gördü.

Ancak TVL’de görüldüğü gibi DeFi ekosisteminde etkisi pek hissedilmedi. Bu kısmen yatırımcılar arasında genel olarak DeFi duyarlılığının zayıflamasından kaynaklanıyor olabilir. Bu arada Cardano’nun TVL (DeFi’de kilitli bulunanan toplam değer)’si son 24 saatte yaklaşık %6 düşüşle 62.25 milyon$ seviyesinde.

Bununla birlikte Orbis’tin popüler analistlerinden Sooraj, DeFi’de kilitlenen ADA tokenlerin toplam değerinin yükseleceğini tahmin ediyor: 

“Cardano’daki NFT hacmi inanılmaz. Ancak DeFi protokollerinin gerçek devleri Cardano’da faaliyete başladığında DeFi istatistiklerine bakın. Bu kış piyasalar için kötü olabilir. Ancak bu kış Cardano’da DeFi’nin yükselişini göreceğimizi düşünüyorum.”


(CoinMarketCap verilerine göre Cardano (ADA), yazımızı yayına hazırladığımız sırada 0,3566 dolardan işlem görüyor.)

İlginizi çekebilir:

DeVere Group’tan çok konuşulacak yıl sonu kripto tahmini!

Morgan Stanley yöneticisi kriptonun kaderini yorumladı: Kripto para alın, çünkü….