1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Beş yılda TOP 15 kriptonun inanılmaz değişimi: Cardano (ADA) nereden nereye

Beş yılda TOP 15 kriptonun inanılmaz değişimi: Cardano (ADA) nereden nereye

Beş yılda TOP 15 kriptonun inanılmaz değişimi: Cardano (ADA) nereden nereye
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında TOP 15 coin 2017’den bu yana inanılmaz bir değişim yaşadı. Cardano ise bu listede dikkat çeken bir yükselişe sahip. Son beş yılda TOP 15’in nasıl değiştiğine ve ADA’nın nasıl bir konuma sahip olduğuna bakalım.


5 yılda TOP 15 kriptonun inanılmaz değişimi: Cardano (ADA) nereden nereye

Kripto para analisti Lark Davis, Twitter üzerinden bir grafik paylaştı. Burada 15 Ekim 2017 tarihinde piyasa değerine göre en büyük 15 kripto para yer alıyor. Öyle görünüyor ki o günden bu yana TOP 15 kripto para büyük bir değişim yaşamış. Mesela burada Cardano 779 milyon dolar piyasa değeri ile 14. sırada. XRP ise 10.17 milyar dolar piyasa değeri ile üçüncü en büyük kripto para.

İlgili – Cardano boğaları iddialı: ADA, Ethereum’u geçecek!

Lark Davis (@TheCryptoLark), Twitter üzerinden şöyle diyor:

“15 Ekim 2017 tarihinde TOP 15 kripto para böyle görünüyordu. Çılgın bir şey. Son ayı piyasasında 2017 boğa rallisinde çok yüksek ilgi gören bazı coinler nasıl da çöktü ve yandılar.”

Listede ilk üçte Bitcoin, Ethereum ve XRP var. 4 ile 10 arasında yer alan coinler ise şöyle: Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, NEM, Monero, Neo ve Bitconnect. Devamında sırasıyla IOTA, Ethereum Classic ve Omisego geliyor. 14 sırada ise Cardano var.

Kripto para piyasasında geçen 5 yılda büyük bir değişim yaşandı. Cardano şimdi sekizinci en büyük kripto para ve 12.69 milyar dolar piyasa değerine sahip. 2017’deki piyasa değerinden yüzde 1,500’ü aşan bir büyüme söz konusu.

Bitcoin Cash, Litecoin, Dash, NEM, Monero, Neo ve Bitconnect, ilk 10 coinin yakınında bile değil. Mesela Bitcoin Cash piyasa değerine göre 31. sırada.

Litecoin şu an 20. en büyük kripto. NEO ve NEM’in sıralaması ise sırasıyla 65 ve 96. Bitconnect ise artık hiç bulunmuyor. Bitconnect, açık kaynak bir kripto paraydı ve bir tür Ponzi şeması olan yüksek kazanç vadeden bir yapısı vardı. Bitconnect, 2018 yılında tamamen çökmüştü.

TOP 15’de en dikkat çekeni Cardano. Piyasa sıralamasının yükselmesinin yanı sıra güncellemeleri ve geliştirme çalışmaları ile de biliniyor. Kısa süre önce Vasil hard forku ile ilgi görmüştü.

İlgili – Cardano ve ADA fiyatı için pozitif gelişmeler ve yeni rekor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: