1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano ve ADA fiyatı için pozitif gelişmeler ve yeni rekor

Cardano ve ADA fiyatı için pozitif gelişmeler ve yeni rekor

Cardano ve ADA fiyatı için pozitif gelişmeler ve yeni rekor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ağı Vasil güncellemesinden sonra olumlu gelişmelere ev sahipliği yapıyor. Yeni bir dikkat çeken rekor bir Cardano DEX’te yaşandı. ADA eko sistemindeki gelişmelerin ayrıntılarına bakalım.


Cardano ve ADA fiyatı için pozitif gelişmeler ve yeni rekor

Cardano’nun çok havuzlu merkezsiz borsası Minswap, yeni bir rekor kırdı. Hem de kripto para piyasasının 13 Ekim’de yeni bir satış dalgası yaşamasına rağmen. Kripto para piyasası dün yeni bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün sebebi ise beklenenden daha yüksek olarak açıklanan enflasyon verileri. Tabii ardından sürpriz bir toparlanma da yaşandı. ADA coin de son 24 saatte yüzde 10 oranında değer kaybetti. Tabii diğer altcoinlerde de benzer dikkat çeken kayıplar yaşandı.

İlgili – Cardano boğaları iddialı: ADA, Ethereum’u geçecek!

Bu düşüşlere rağmen Cardano’nun DEX platformu rekor hacim kaydetti. Bu yeni gelişmeyi Twitter üzerinden ADA whale (@cardano_whale) duyurdu:

“Minswap DEX dün günlük bazda ikinci en yüksek işlem hacmini gördü. Bu son altı ayın en yüksek seviyesi. Böyle bir gelişmenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

MinSwap’teki bu yüksek işlem hacmi piyasanın yaşadığı son dalgalanmadan kaynaklanıyor. Piyasa iniş ve çıkışlar yaşarken, traderler de bu dalgalanmadan faydalanmak için harekete geçer. Sonuçta borsaların işlem hacmi yükselir. Bundan doları Cardano’nun DEX platformu da son altı ayın en yüksek ikinci hacmini kaydetti.

İlgili – Forbes dergisi: Bitcoin’de yükseliş için bakmanız gereken tek grafik

Cardano TVL de yükseldi

Bu arada Cardano’da kilitli varlıkların toplam değeri (TVL) de son 24 saatte bir miktar yükseldi ve şu an 68.24 milyon dolar. Buna staking değerleri dahil değil. Ancak buna staking de eklendiğinde 86.11 milyon dolara çıkıyor. Buna ek olarak neredeyse tüm Cardano DEX’ler pozitif artışlar kaydetti. Bu da borsalara bir akış olduğunu gösteriyor. Son 24 saatte Minswap, Muesliswap ve VyFinance, sırasıyla yüzde 5, yüzde 11.39 ve yüzde 9.76 oranında artışlar sergiledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: