1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano boğaları iddialı: ADA, Ethereum’u geçecek!

Cardano boğaları iddialı: ADA, Ethereum’u geçecek!

Cardano boğaları iddialı: ADA, Ethereum’u geçecek!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ile ilgili yeni bir önemli gelişme yaşanıyor. Bu gelişmeden güç alan ADA boğaları ise kendilerinden emin konuşuyor. ADA için sık sık “Ethereum katili” nitelendirmesi yapılıyor. Yeni gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Cardano boğaları iddialı: ADA coin Ethereum’u geçecek

Cardano’nun büyümesi yeni bir destek aldı. Kullanıcılar ADA için “Ethereum katili” ifadesini kullanıyor. Yeni sağlanan önemli destek ile ise Cardano’nın merkezsiz uygulamalar (Dapp) tabanı geliştirilecek.

Cardano’nun kurucu kuruluşu Emurgo, ADA ekosistemine önümüzdeki 3 yıl boyunca 200 milyon dolar yatırım yapacak. Bu yatırım ise ağ üzerinde daha fazla merkezsiz uygulanma geliştirmeye ayrıldı. Token 2049 konferansında konulan Emurgo kurucusu Ken Kodoma, ağın geleceği ile ilgili yorumlarda bulunurken, yeni 200 milyon dolarlık yatırım kararlarından da bahsetti.

İlgili – Cardano çok konuşuldu ama bu 2 coin ondan önde

Bu 200 milyon dolarlık finansal paket, büyümelerini teşvik etmek ve kolaylaştırmak için Cardano blockchain üzerine inşa edilmiş seçilmiş projeler arasında dağıtılacak. Fonlar, Cardano eko sistemi dışında oluşturulan ancak Cardano ağını harici blockchainlere entegre eden projeler geliştiren geliştiricilere de verilecek.

Ethereum, Cardano ve Solana karşılaştırması! Hangisi daha iyi?

Kodama aynı zamanda Afrika projelerinin Emurgo Afrika Yatırım Girişimi kapsamında söz konusu 200 milyon dolarlık fonun yarısını alacağını da sözlerine ekledi. Cardano’nun çalışmalarının merkezinde bir de Afrika’daki blockchain geliştirme çalışmaları var. Söz konusu fondan yatırım alacak ülkelerin başında ise Etiyopya geliyor.

İlgili – Cardano Vasil güncellemesinde ilk aşama tamamlandı: ADA için sırada ne var?

Emurgo, ekosistemi desteklemeye yardımcı olan projeler geliştirip sponsorluk yaparak, yıllar içinde Cardano’nun büyümesine büyük katkıda bulundu. Kodoma ise Cardano’nun gelişiminin diğer blockchain projelere kıyasla yavaş olduğunu kabul etse de, ağın şimdiye kadar yaptığı birçok güncelleme ile uzun bir yol kat ettiğini düşünüyor.

Bu geliştirme çalışmalarına rağmen Cardano birçok alanda her zaman Ethereum’un gerisinde kaldı. ADA fiyatı şu an 0.432 dolardan işlem görüyor. Eylül 2021’deki 2.11 dolar seviyesinden büyük bir düzeltme yaşadı. Tabii yeni projelerin eklenmesi ile yıl sonunda ADA fiyatı güçlü bir kapanış yapabilir.

Kaynak

Etiketler: