1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano Vasil güncellemesinde ilk aşama tamamlandı: ADA için sırada ne var?

Cardano Vasil güncellemesinde ilk aşama tamamlandı: ADA için sırada ne var?

Cardano Vasil güncellemesinde ilk aşama tamamlandı: ADA için sırada ne var?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA), geliştiricileri ve topluluğu, Vasil hard forkunun ilk aşamasını başarıyla tamamladı. Ancak burada bitmiyor. Vasil için sıradaki adımların ne olduğuna ve ne zaman atılacağına bakalım.


Cardano Vasil güncellemesinde ilk aşama tamamlandı: ADA için sırada ne var?

Cardano blockchainde uzun süredir beklenen Vasil hard fork Cuma günü erken saatlerde başarıyla birinci aşamayı tamamladı. Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Global Hong Kong, Twitter üzerinden güncellemenin birinci aşamasının başarılı olduğunu duyurdu. Güncellemeyi daha önce duyurmuştuk.

İlgili – Cardano (ADA) Vasil güncellemesine saatler kaldı: İşte, bilmeniz gerekenler

Cardano ADA için sırada ne var?

Cardano ağı Vasil güncellemesinin ilk aşamasını tamamladı. Bu güncelleme ağa bir dizi iyileştirme getiriyor. Input Output Global’ın paylaştığı tweete göre, bu güncelleme ile ağ daha ölçeklenebilir olacak. Aynı zamanda ağın verimliliğini ve maliyet etkinliğini artırıyor.

Hard fork güncellemeler, blockchain protokollere yapılan kalıcı değişikliklerdir. Burada tüm düğümlerin veya kullanıcıların protokol yazılımının en son sürümüne güncelleme yapması gerekiyor. Input Output, hard fork olayının blockchain ağdaki mevcut verileri kaybetmeden ağa yeni Vasil özellikleri de getireceğini açıklıyor.

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1573067916211527681?s=20&t=x153FN46Iw825usjm9Ocag

Cardano, bu güncellemeyi bu yıl birkaç defa ertelemişti. ADA geliştiricileri yavaş ve temkinli ilerlemekten yana her zaman.

Vasil güncellemesinin son aşaması yani Cardano akıllı sözleşme platformu Plutus’un yeni versiyonunun ise “ön üretim ortamına” Cumartesi günü girmesi bekleniyor. Bundan sonra 27 Eylül’de tamamen aktif hale gelecek.

Input Output’a göre, yeni Plutus V2 özellikleri ve geliştirmeleri, dApp geliştiricilerinin ağ içinde daha güçlü ve verimli blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmasına yardımcı olacak.

Cardano’nun ADA token fiyatı, son 24 saatte yüzde 5,2 artarak son yedi gün içinde yaşadığı tüm kayıpları ortadan kaldırdı.

Ayrıca bakınız: Bitcoin fiyatında toparlanmanın önündeki 2 kritik engel: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: