1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano (ADA) Vasil güncellemesine saatler kaldı: İşte, bilmeniz gerekenler

Cardano (ADA) Vasil güncellemesine saatler kaldı: İşte, bilmeniz gerekenler

Cardano (ADA) Vasil güncellemesine saatler kaldı: İşte, bilmeniz gerekenler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) topluluğu ve geliştiricileri ağ için önemli Vasil güncellemesine artık tam hazır. Bu önemli olayın gerçekleşmesine saatler kaldı. İşte, ayrıntılar ve Türkiye saati ile güncellemenin yapılacağı saat.


Cardano (ADA) önemli Vasil güncellemesine hazır: İşte, bilmeniz gerekenler

Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Hong Kong (IOHK), yeni güncelleme için hazırlıkları tamamladı. 24 saatten de az bir sürede Vasil güncellemesi gerçekleşmiş olacak. IOHK grubu, Cardano vakfı ile birlikte Vasil güncellemesini bugün (22 Eylül) yapacak. Yeni özelliklerin ise mainnet’te 27 Eylül’de itibaren kullanılabileceği belirtiliyor.

Vasil güncellemesi 22 Eylül UTC ile 21.44’de yapılacak. Bu da Türkiye saati ile 23 Eylül 00.44 ediyor.

İlgili – Cardano ADA kullanıcıları için 3 kritik tarih: Vasil güncellemesi yol haritası

IOHK (@InputOutputHK) Twitter üzerinde şu duyuruyu yaptı:

“Vasil güncellemesi için bir gün kaldı. IOG ve CardanoStiftung takımları birlikte hard fork birleştiricisi kullanarak 22 Eylül’de Vasil güncellemesini protokole uygulayacak. Yeni özellikler ise geliştiricilerin kullanımı için mainnet’e bir dönem sonra yani 27 Eylül’de hazır olacak.”

Cardano’da her bir geliştirme ve güncelleme çalışması üç aşamada gerçekleştiriliyor. Ön izleme, üretim öncesi ve mainnet. Bunların hepsi farklı dönemlerde yapılıyor. Hem üretim öncesi hem de mainnet için 1 gün ve 5 günlük ön izleme var. Cardano topluluğu, Vasil’i “bugüne kadarki en iddialı güncelleme” olarak tanıtıyor.

Bu olayı ADA fiyatına da pozitif etkisi var. Mesela, dün kripto para piyasasındaki çoğu coin düşüş yaşarken Cardano fiyatı güçlü duruşu ile dikkat çekmişti. Her ne kadar Vasil güncellemesi şimdiye kadar birçok defa ertelense de Cardano topluluğu her şeyi birkaç defa kontrol ettikten sonra yapmayı tercih ediyor.

Bakınız: Fed toplantısı öncesi çöken piyasada güçlü kalabilen tek kripto para

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: