1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano ADA kullanıcıları için 3 kritik tarih: Vasil güncellemesi yol haritası

Cardano ADA kullanıcıları için 3 kritik tarih: Vasil güncellemesi yol haritası

Cardano ADA kullanıcıları için 3 kritik tarih: Vasil güncellemesi yol haritası
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano (ADA) ağının 22 Eylül’de planlı bir hard fork olayı yaşaması bekleniyor. Bu olaydan önce ADA kullanıcılarının dikkat etmesi gereken hususlar var. Ayrıntılara bakalım.


Cardano’da Vasil güncellemesi öncesi ADA kullanıcıları için kritik noktalar

Cardano’nun arkasındaki geliştirici kuruluş olan Input Output (IOG), merakla beklenen Vasil hard forkunun 22 Eylül’de yaşanacağını doğruladı. Öncesinde ise Vasil güncellemesi birkaç defa ertelenmişti. Sebep olarak ise tüm temel bileşenlerin “daha fazla test edilmesi” gösterilmişti.

Cardano analitik platformu Cexplorer, meraklanan beklenen güncelleme öncesi, kilit öneme sahip tarihleri ve kullanıcıların dikkat etmesi gereken hususları paylaştı. İlk önce 19 Eylül’de mainnet güncellemesi önerisinin sunulması bekleniyor. Bu da 22 Eylül’deki hard fork olayını tetikleyecek.

İlgili – Elon Musk’ın Bitcoin sorununa çözüm Cardano ve Hoskinson’dan

Cardano Explorer (@cexplorer_io), Twitter üzerinden bu önemli tarihleri şöyle açıklıyor:

“Vasil için kilit tarihler:

– 19 Eylül – 22 Eylül’de hard fork olayının yapılabilmesi için mainnet güncellemesi önerisinin bu tarihte sunulması gerekiyor.
– 22 Eylül – Mainnet hard fork olayı (Alonzo’dan -> Babbage’e dönem geçişi olacak)
– 27 Eylül – Plutus V2 Ücret Modeli mainnet’e sunulacak.”

22 Eylül’de aynı zamanda Alonzo’dan Babbage’e bir dönem geçişi de olacak.

Daha önce KoinMedya olarak haber verdiğimiz gibi, Vasil özelliklerinin mainnet ağda kullanılmaya başlaması için beş günlük bir süre gerekiyor. IOG, Vasil özelliklerinin ağda 27 Eylül’de 366. çağda (epoch) başlayacağını da açıkladı. Plutus V2 Ücret Modeli de mainnet ağda aynı tarihte kullanılabilecek.

İlgili – Vasil’e rağmen Cardano neden yükselmiyor?

IOG aynı zamanda eko sistemin bu güncellemelere yüzde 97 oranında hazır olduğunu bildiriyor. Yani ağın güncelleme için gerekli hazırlık durumu artık karşılanıyor. Buna ek olarak en büyük 12 borsadan yedisi de artık Vasil güncellemesine hazır olduklarını açıkladı. Bu borsalar şöyle: Binance, Upbit, MEXC, Bitrue, AAX, WhiteBIT ve BKEX.

Coinbase ve diğer 3 borsa da düğümlerini artık güncellemeye başladıklarını açıkladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: