Cardano çok konuşuldu ama bu 2 coin ondan önde

Bitcoin neden
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para projesi Cardano (ADA), son bir ayda Vasil güncellemesi ve diğer geliştirme çalışmaları ile gündemdeydi. Ancak öyle görünüyor ki 2 önemli coin bu alanda Cardano’dan bile daha aktif.


Geliştirmeleri ile piyasanın lideri olan 2 coin: Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM)

Analitik şirketi Santiment yeni veriler paylaştı. Buna göre son bir ayda geliştirme aktifliği açısından piyasanın lideri Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM). Hatta güncellemeleri ile çok konuşulan Cardano’yu bile geçtiler.

İlgili – Cardano Vasil güncellemesinde ilk aşama tamamlandı: ADA için sırada ne var?

Santiment, özellikle GitHub üzerinde olan ve spam olmayan geliştirme başvurularına dikkat çekiyor. Buna göre Ethereum’un rakibi Polkadot ve onun kanarya test ağı olan Kusama bu alanda açık ara lider. Hem de Cardano (ADA) projesini bile geçtiler. ADA bu alanda üçüncü sırada. Santiment şöyle diyor:

“Eğer portföyünüzdeki varlıkları belirlerken GitHub üzerindeki sağlam geliştirme çalışmalarını dikkate alıyorsanız, o zaman Polkadot ve Kusama’ya dikkat etmeye değer. Son 30 günden bu varlıkların spam olmayan geliştirme başvuruları yüzde 14.3 arttı. Bu ikisinden sonra ise sırada Cardano var.”

İlgili – Polkadot nedir ve DOT coinin geleceği nasıl?

Cardano çok konuşuldu ama bu 2 coin ondan önde

Kaynak: santimentfeed/Twitter


DOT coin şu an 6.67 dolardan işlem görüyor. Ayrıca piyasa değerine göre 11. sırada olan kripto para son 24 saatte yüzde 3 oranında değer kazandı.

KSM ise 43.84 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre 101. en büyük kripto para olan bu coin ise son bir günde yüzde 5 yükseldi.

İlgili – Kusama nedir; KSM coin nasıl alınır; geleceği var mı?

Genel piyasa durumu açısından Santiment aynı zamanda sosyal medya üzerinden “dip alımı yapın” ile ilgili verileri de izliyor. Böylece piyasanın ne zaman dip bulacağını tahmin edebiliriz. Şirket şöyle açıklıyor:

“Genellikle düşüş trendinin başlarında dip alımları çağrılarına rastlarız ve sona doğru bunlar azalmaya başlar. Bu da alabalığının artık inanmamaya başlamasıyla açıklanabilir. Daha az güven ve daha az sabır. Güvensizliğin en yüksek olduğu dönemde de trend değişimi başlayabilir.”

Santiment, “dip alımı” ile ilgili söylemlerin piyasada azalmaya başladığını ancak henüz tamamen yok olmadığını da belirtiyor. Bundan dolayı dip açısından henüz istenen seviyede değil piyasa.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cardano çok konuşuldu ama bu 2 coin ondan önde
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.