‘Ethereum’da düşüş bitmedi’ dedirten veriler!

Metaverse tokenlerde tüm zamanların en düşük seviyeleri! Korkmalı mıyız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum fiyatı, salı günü yükseliş ivmesinin kaybedilmesi ile birlikte kritik bir seviyeye geri döndü. Şimdi ise bazı teknik ve on chain veriler, düşüşün bununla sınırlı olmadığını gösteriyor. İşte Ethereum’da düşüşün bitmediğine işaret eden veriler…

Ethereum’da düşüş devam eder mi?

Ethereum (ETH) fiyatı, salı günü yükseliş ivmesinin kaybedilmesi ile birlikte 1.400 doları kırdıktan sonra 1.300 dolar civarında yeniden konsolidasyona geçti.

Öncesinde, 1.255$’daki alıcı yoğunluğu, 1.200$ olarak beklenen potansiyel geri çekilmeyi engelledi. Fakat azalan alıcı ilgisi nedeniyle, 2.000$’ı geri kazanma beklentisi, yakın vadede boş bir hayal olarak kalabilir.

Peki Ethereum’da düşüş devam edecek mi?

İlgili: Ethereum fiyatı 1,400 dolarda başarısız oldu: Güncel ETH teknik analizi

Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

 

'Ethereum'da düşüş bitmedi' dedirten veriler!

 


Ethereum balinaları satış çılgınlığını harekete geçirdi!

Ethereum fiyatı, Merge’den bu yana kilit destek alanlarını korumak için mücadele etti. Boğa trendinin tersine çevrilmesi de zor oldu. Ancak Santiment’ten gelen zincir üstü veriler, büyük hacimli yatırımcıların cüzdanlarını boşaltmakla meşgul olduğunu gösteriyor.

Örneğin, 14 Eylül’de kaydedildiği gibi, 1.000 ila 10.000 ETH  tutan adresler 5.634’ten 5.489’a düştü. Benzer bir düşüş eğilimi, aynı dönemde 130’dan 129’a düşen 100.000 ila 1.000.000 ETH bakiyeli adreslerde de görülüyor. 

Balinalar satmaya devam ettiği sürece, oranlar düşmeye devam edebilir ve Ethereum fiyatını olumsuz etkilemeye devam edebilir. Başka bir deyişle, Ethereum fiyatı, kısa vadede sürdürülebilir bir yükseliş trendi başlatmak için henüz nihai taban fiyatına dokunmadı.

 

'Ethereum'da düşüş bitmedi' dedirten veriler!

İlginizi çekebilir:

Analistten 4 kripto para için dikkat çeken tahmin: Ethereum, Ripple…

 

Sosyal medyada Rekt Capital olarak tanınan kripto para analisti, Twitter üzerinden takipçilerine, Ethereum fiyatının 1.300 dolarlık desteği koruyor olsa da azalan alım ilgisinin yukarı yönlü önemli bir fiyat hareketini tetikleme ihtimalinin düşük olduğunu söylüyor.

 

 

2021’in başlarına kıyasla, aynı destekten gelen tepki çok daha volatildi ve aşağı doğru bir fitil oluşturdu. Analist, haftalık yeni mumun 1.300 doların altında kapanması durumunda aşağı yönlü düşüşün 1.100 dolara kadar devam edeceğini tahmin ediyor.

Dört saatlik grafikte oluşan dikdörtgen formasyonu da volatil bir piyasaya işaret ediyor. Ethereum fiyatı, herhangi bir tarafa (yukarı veya aşağı) doğru bir kırılma meydana gelene kadar, muhtemelen dikdörtgen içinde yatay hareket edecek.

Şimdilik özellikle, Üstel hareketli ortalamaların ilişkisini basit bir şekilde ortaya koyan teknik bir gösterge olan Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), orta çizginin altından negatif bölgeye geçerken, değerlerin ayıların lehine olduğu görülüyor. Ayrıca fiyat ile arasındaki negatif uyuşmazlık da bu karamsar analizi destekliyor.

 

'Ethereum'da düşüş bitmedi' dedirten veriler!

 

1.300 dolarlık destek bozulmadan kalırsa, Ethereum fiyatı yükseliş eğilimi için hazırlanabilir. Ancak 50 günlük SMA (Basit Hareketli Ortalama – grafikte kırmızı ile gösterilen), fiyat hareketini 1.323$ ile sınırlamaya devam edebilir.

Dahası aşağı yönde, ayılar sırasıyla 1.300 dolar ve 1.200 dolarlık destek alanlarını kırarsa, Ethereum fiyatı 1.100 dolara kadar gerileyebilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CoinMarketCap verilerine göre Ethereum fiyatı 1.325 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
‘Ethereum’da düşüş bitmedi’ dedirten veriler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.