Loading...
btc
BTC
0.55%
Bitcoin
63.772,91 USDT
eth
ETH
-0.42%
Ethereum
3.089,05 USDT
bch
BCH
-3.83%
Bitcoin Cash
488,83 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
2.47%
Litecoin
80,02 USDT
bnb
BNB
-2.62%
Binance Coin
538,23 USDT
sol
SOL
-1.33%
Solana
136,68 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
34,92 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.21%
Poladot
6,72 USDT
doge
DOGE
-2.68%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
4%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD, Bitcoin ve kriptoya savaş açtı: Topluluk nasıl tepki verecek?

CME ve Bakkt'ın Bitcoin savaşları hız kazanıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de yaşanan son gelişmeler, hükümetin Bitcoin ve kriptoya saldırmaktan artık geri durmadığını gösteriyor. Cryptobriefing’te Jacob Oliver imzalı yazıda ise kripto topluluğunu şimdi bu saldırılara karşılık vermesi gerektiği belirtiliyor. Nasıl olacak?


ABD, Bitcoin ve kriptoya savaş açtı: Topluluk nasıl tepki verecek?

ABD hükümeti son bir yılda artık Bitcoin ve kripto paraları düzenlemek için ciddi adımlar atıyor. Ancak kapsamlı yasalar henüz çok uzakta. Bunun yerine sektörü şekillendirecek alternatif yollara başvuruluyor. Kripto uzmanlar ise ABD’nin kriptoya savaş açtığını düşünüyor ve topluluğun artık karşılık vermesi gerektiğini düşünüyor.

Yine de birçok kripto uzman, ABD’nin ve genelde dünyanın kripto paralar konusunda açık ve kapsamlı yasalara ihtiyacı olduğunu kabul ediyor. Ancak Kongre’den yasa geçirme çok yavaş oluyor. Buna rağmen geçen hafta yaşananlar şunu gösterdi. Federal kurumlar yeni yasaların yazılmasını beklemek istemiyor. Bundan dolayı kripto topluluğuna da artık harekete geçme çağrıları yapılıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında $20k ve kritik desteğe pump ve dump: Güncel BTC teknik analizi

ABD Kongresi

Cryptobriefing’ten Jacob Oliver, kripto topluluğunun ne yapması gerektiğini belirtiyor. Ona göre federal kurumlarla mücadele için ilk önce kripto taraftarlarının senatörler ve kongre üyeleri ile görüşmesi gerekiyor. En azından seçmen olarak bu seçilmiş bürokratlara bir baskı yapılmalı. Ayrıca her platformda hükümetin attığı adımlara karşı görüşler dile getirilmeli.

Kripto topluluk harekete geçmeli

İkinci yapılabilecek en önemli şey ise kripto topluluğun organize olması ve birlik olması. Ayrıca birlikte hareket etmesi. Küçük ya da büyük gruplar halinde organize olarak blockchain teknolojisi ilgili taraflara anlatılmalı. Karşı tarafın görüşlerine karşı alternatif fikirler dile getirilmeli. Tabii en önemlisi de bunu yaparken düşmen edinmek değil, dost kazanmak gerekiyor.

İlgili – Ethereum fiyatı 1,400 dolarda başarısız oldu: Güncel ETH teknik analizi

Burada en önemli husus topluluk olarak birlikte hareket edilmesi. Jacob Oliver da bu hususlara dikkat çekerek, ABD’nin kriptoya açtığı savaşı kazanmanın tek yolunun şimdi harekete geçmek olduğunu belirtiyor. Ona göre ya şimdi ya da hiçbir zaman.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.