Loading...
btc
BTC
0.32%
Bitcoin
66.255,62 USDT
eth
ETH
2.57%
Ethereum
3.571,30 USDT
bch
BCH
1.74%
Bitcoin Cash
430,22 USDT
xrp
XRP
3.84%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.04%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
1.01%
Binance Coin
609,38 USDT
sol
SOL
1.63%
Solana
145,38 USDT
avax
AVAX
-0.89%
Avalanche
30,02 USDT
ada
ADA
0.57%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.03%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.32%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.44%
Shiba Inu
0,00 USDT

Forbes dergisi: Bitcoin’de yükseliş için bakmanız gereken tek grafik

Bitcoin grafiği en çok hangi formasyonu tekrarlıyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Forbes dergisi, Bitcoin’deki son durum ile ilgili yeni bir makale yayımladı. Buna göre BTC’de yeni bir yükseliş için gereken formasyon artık oluşmaya başladı. Dip yaptı mı sorusuna da cevap veriyor.


Forbes dergisi: Bitcoin’de yükseliş için bakmanız gereken tek grafik

Forbes dergisi yeni bir makale üzerinden Bitcoin’deki son durumu değerlendiriyor. İlk önce BTC ve kripto para piyasasında bir belirsizlik olduğuna dikkat çekiliyor. Böyle bir ortamda birçok yatırım aracı, grafik ve formasyonun işe yaramayabileceği belirtiliyor.

Mevcut ortamda en çok merak edilen ise Bitcoin fiyatının 20,000 dolar bölgesinde dip yapıp yapmadığı. Çünkü bu sorunun cevabı verilebilirse bundan sonra gelecek adımlar artık netlik kazanmaya başlayacak.

Aşağıdaki 2018 yılından olan bir grafik, bu sorulara cevap vermeye yardımcı oluyor. Bu grafikte yeni bir sinyal oluşmaya başladı.

İlgili – Bitcoin fiyatında 18k-20k arasında keskin düşüş ve yükseliş: Güncel BTC teknik analizi

Forbes dergisi: Bitcoin’de yükseliş için bakmanız gereken tek grafik

2018 Bitcoin grafiği

2018 yılından olan bu grafik, fiyatta volatilite ölmesinden sonra büyük bir hareket geldiğini gösteriyor. Bu olay tam dört yıl önce yaşanmıştı ve dört yıl tam bir halving döngüsü süresine denk geliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kırılmaya işaret eden önemli veri: Hangi yöne olacak?

Şimdi bu formasyonun neresindeyiz?

Bitcoin fiyatında bir kez daha 2018 yılındakine benzer bir sıkışma yaşandı. Bundan dolayı Forbes analisti, yakında bir patlama meydana geleceğini belirtiyor. Ancak analist bir uyarıda bulunuyor. Bir sonraki adımı hemen yakalamaya çalışmamak gerek. Çünkü hala 10,000 dolara keskin düşme ihtimali var. Buraya düşüş ise alım sinyali verecek. Böylece yükseliş için iyi bir pozisyon olacak.

Forbes dergisi: Bitcoin’de yükseliş için bakmanız gereken tek grafik

Tabii 10,000 doların dip olması bir de Fed’in atacağı çılgın adımlara da bağlı. Bir de dünya ve finans sektörünü sarsan Rusya-Ukrayna savaşı da burada belirleyici olacak. 20,000 dolardan dip alımı yapmanın getirdiği tehlikelere de dikkat çekiliyor Forbes’in söz konusu makalesinde.

İlgili – Ethereum fiyatında keskin düşüş ve hızlı toparlanma: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.