1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin (BTC)’nin yükselişe geçmesi için bu iki şeyin olması gerekiyor

Bitcoin (BTC)’nin yükselişe geçmesi için bu iki şeyin olması gerekiyor

Bitcoin (BTC)’nin yükselişe geçmesi için bu iki şeyin olması gerekiyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesi için bu iki şeyin olması gerekiyor. Bitcoin fiyatı, henüz herhangi bir geçersizlik belirtisi olmadan ayı bayrağı kurulumunun devam ettiğini gösteriyor. 19,516 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, yükselişin yeniden canlanmasının ilk işareti olacak. Alıcılar 20,737 dolarlık bariyeri bir destek seviyesine çevirmeyi başarırsa, düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır.

Arafta kalmış Bitcoin fiyatı

Bitcoin fiyatı, hafta sonu boyunca volatilite olmadan net bir konsolidasyon gösteriyor. Bununla birlikte, Asya seansının uyanmasıyla birlikte, BTC düşüş eğiliminde olduğu için işler biraz zorlaşmaya başlayabilir.  13 Eylül ve 10 Ekim arasındaki Bitcoin fiyat hareketi, düşüş devam modeli olan bir ayı bayrağı yarattı. Bununla birlikte, 10 Ekim’de, ayılar bir ay süren mücadeleyi kazandı ve söz konusu formasyonun içinden geçerek formasyonun altına yakın bir günlük mum çubuğu oluşturdu.

bitcoin

13 Ekim’deki Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) duyurusu ile birlikte bu düşüş hareketi, Bitcoin fiyatını %7,7 düşüşle 17.917 $’a düşürdü. Bununla birlikte, toparlanma hızlıydı ve bu da BTC’yi günü yükseliş notuyla kapatmaya itti. 13 Ekim en hafif tabirle dalgalı olsa da, ertesi gün Bitcoin fiyatının hafta sonuna girmesiyle kazanımların bir kısmını geri aldı. İleriye dönük olarak, Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesi için gerçekleşmesi gereken iki önemli şey var:

Bitcoin fiyatının 30 günlük Üstel Hareketli Ortalamayı (EMA) 19,516 dolardan aşması gerekiyor. 30 günlük EMA’yı fethetmenin ötesinde, BTC’nin 20.306 $ ila 20.737 $ direnç alanını çevirmesi gerekiyor. Bu iki olay güçlü bir günlük kapanışla gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı 22.048 dolara kadar yükselmeye başlayabilir ve verimsizlik olarak da bilinen Adil Değer Boşluğunu (FVG) yeniden dengeleyebilir. Tahmin etmek için çok erken olmasına rağmen, Bitcoin fiyatı 22.000 dolar civarındaki ablukanın üstesinden gelebilirse 25.000 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test edebilir.

 

bitcoin

Geçen haftaki hareket nedeniyle işler karamsar olsa da, yatırımcıların %12 düşüşle 17.088 dolara düşüş öngören ayı bayrağı kurulumuna karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Bu hedef, 10 ile 16 Eylül arasındaki fiyat hareketi olan bayrak direğinin ölçülerek 19.417 dolardaki kırılma noktasına eklenmesiyle elde ediliyor. Makro bir bakış açısıyla, 18 Haziran’ın 17.593 $’lık dip seviyesinin kırılması, Bitcoin fiyatını 15.500 $’a düşürebilecek korkunç bir durum senaryosunu tetikleyebilir. Bu görünüm bazı piyasa katılımcıları için çok kasvetli görünse de, yatırımcıların en azından hafta için 17.593 dolarlık bir süpürme için kendilerini hazırlamaları gerekiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: