Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto analist: Doların yükselişi bitiyor, Bitcoin büyük harekete hazır

Bitcoin short ne demek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği bir analist, ABD Doları Endeksi’nin (DXY) yakında güç kaybetmeye başlayacağına inanıyor. Böyle bir durumda Bitcoin (BTC) fiyatı epik bir “short” sıkışması yaşayacak.


Kripto analist: Doların yükselişi bitiyor, Bitcoin büyük harekete hazır

Kripto para analisti Kevin Svenson, Twitter’de 116,200 takipçisi ile son değerlendirmelerini paylaşıyor. Analiste göre DXY sonunda parabolik yükselişini sonlandırıyor. Şöyle açıklıyor:

“DXY, parabolik yükseliş trendini kırmak üzere. Eğer bu gerçekleşirse muhtemelen BTC’de ralli yaşanacak.”

Kripto analist: Doların yükselişi bitiyor, Bitcoin büyük harekete hazır

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter

Kripto para analisti Kevin Svenson, DXY performansını yakından izliyor. Ağırlaşmaya ve bir miktar gerilemeye başlayan bu endeks, büyük yatırımcıların sermayelerini ABD Doları’nın emniyetinden kripto ve hisse senetleri gibi riskli varlıklara taşımaya başladığının sinyalini veriyor.

Analistin paylaştığı grafiğe baktığımızda, DXY’ın parabolik rallisi bu yılın Şubat ayında başlamış görünüyor. O zamanda bu yana Bitcoin fiyatı yüzde 60 değer kaybetti. Böylece 45,000 dolar seviyesinden mevcut 19,259 dolar seviyesine geriledi.

İlgili – 2022 çöküşünü bilen analistten Bitcoin uyarısı! İşte, işaret ettiği seviye

DXY şu an 112 seviyesinde ve analistin çizdiği destek bölgesinde. Analiste göre Bitcoin’in yükselememesinin ve güçlü bir ralli yapamamasının sebebi DXY’ın şimdiye kadar çok güçlü olması.

“Burada ralli için en önemli faktör DXY. BTC bir miktar durakladı. Piyasa katılımcıları ABD Doları Endeksi’nin ne yapacağını bekliyor.”

Bunlara rağmen analist Svenson, DXY’daki parabolik rallinin sonunda bitmek üzere olduğunu düşünüyor. Böylece sadece bir günde Bitcoin “ short squeeze” yaşayarak ralliye başlayabilir. Şöyle açıklıyor:

“Eğer burada bir sıçrama olursa çok sayıda short pozisyon çökecek ve muhtemelen yüzde 20’lik büyük bir mum oluşacak. BTC’nin böyle bir hareket yapabilme kapasitesini hafife almayın.”

İlgili – Bitcoin fiyatında gerilemenin önündeki 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Short squeeze nedir?

Short squeeze denilen olay, birçok yatırımcı düşüş beklerken fiyatın yükselmeye başladığı sırada yaşanır. Short pozisyonlar hızla tasfiye olurken fiyat da daha büyük bir yükseliş kaydeder. Short satıcılar da bu sefer pozisyonlarını kapatabilmek için söz konusu varlıktan almak zorunda kalır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.