2022 çöküşünü bilen analistten Bitcoin uyarısı! İşte, işaret ettiği seviye

Bitcoin uyari
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto topluluğunda yakından takip edine bir analist, Bitcoin (BTC) sahiplerine yeni bir uyarıda bulunuyor. Ona göre son fiyat hareketleri 2018 yılındaki çöküş öncesi durumu hatırlatıyor. Açıklamasının ayrıntıları ve işaret ettiği seviyeye bakalım.


2022 çöküşünü bilen ünlü analistten Bitcoin uyarısı! İşte, işaret ettiği seviye

Kripto para topluluğunda Rager takma adıyla bilinen ünlü analist, Twitter’de 204.300 takipçisi ile Bitcoin’de gördüğü önemli bir durumu paylaşıyor. Bitcoin fiyatı şimdi 19,000 dolar seviyesini korumayı başarıyor. Ancak buna rağmen bu talep bölgesi tükenme ve zayıflama belirtileri göstermeye başladı.

Kripto analiste göre, Bitcoin’in 19,000 dolar desteğinden ralliye kalkıştığı her seferinde satıcılar harekete geçiyor. Şöyle açıklıyor:

“Hiç bir zaman zıplayan top formasyonu ile ralliler geleceğini düşünmedim. Hiçbir zaman sonu iyi olmuyor. Umuyorum ki hisse senetleri piyasası Bitcoin’i yeniden yukarı çekebilir. Yoksa, zaten olacakları biliyorsunuz.”

İlgili – Bitcoin fiyatında gerilemenin önündeki 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

Ünlü analistten Bitcoin uyarısı! İşte, işaret ettiği seviye

Kaynak: Rager/Twitter

Rager, özellikle Bitcoin’de volatilite eksikliğine dikkat çekiyor. Buna ek olarak son yaşanan fiyat hareketlerinin kendisine 2018’deki çöküşü hatırlattığını da belirtiyor. O zaman BTC fiyatı 6,000 dolardan 3,000 dolara keskin bir çöküş yaşamıştı. Şöyle açıklıyor:


“BTC haftalık grafikte mum gövdesi 200 dolardan çok daha az bir aralıkta kapanış yaptı. Bitcoin yatay ilerliyor ve sıkışıyor. Bu çok sıkıcı. Son bir hafta bana Eylül 2018’i hatırlatıyor. Tam da keskin bir düşüş olan haftayı.”

Bitcoin’in yeni dip hedefi 14,000 dolar mı?

Başka bir kripto analist Capo da benzer bir görüş dile getiriyor. Bu yılki BTC çöküşünü doğru bilen bu analist de mevcut piyasa yapısının 2018 yılındaki ayı piyasasını izlediğini belirtiyor.

İlgili – Beş yılda TOP 15 kriptonun inanılmaz değişimi: Cardano (ADA) nereden nereye

Capo, 19,000 dolar desteğinin sonuç olarak teslim olacağını ve kırılacağını düşünüyor. Ancak buna rağmen 2018 yılındaki gibi yüzde 50’lik bir düşüş beklemediğini de söylüyor.

Analiste göre Bitcoin fiyatı 19,000 doları kırmadan önce 21,000 dolara yeni bir ralli yapacak. Tabii ardından 19,000 doların kırılması ile 14,000 dolarda dip yapacağını da belirtiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
2022 çöküşünü bilen analistten Bitcoin uyarısı! İşte, işaret ettiği seviye
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.