Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı mı sunacak?

Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı mı sunacak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yükseliş öncesi, Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı sunmaya hazırlanıyor olabilir mi?

Bitcoin fiyatı son bir düşüş daha yapabilir!

13 Ekim’deki Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) raporundan sonra, volatilite ortadan kalkmış gibi görünüyor. Bu doğrultuda Bitcoin fiyatı o tarihten bu yana yavaş hareket ediyor. Aslında daha yüksek bir seviyeye doğru toparlanmaya çalışıyor ancak bu girişim, kritik bir direnç seviyesi tarafından engelleniyor.

Dolayısıyla yatırımcılar yakın zamanda, alıcılar bir araya gelip başka bir ralli girişiminde bulunmadan önce küçük bir geri çekilme bekleyebilirler.

İlgili: Bitcoin fiyatında gerilemenin önündeki 2 kritik destek: Güncel BTC teknik analizi

 

Bitcoin fiyatı neden düşebilir?

Bitcoin fiyatı 13 Ekim’de yaklaşık %11 yükseldi ancak 19.608$’daki 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama’nın (EMA) altında bir günlük mum çubuğu oluşturdu. Bu volatil hareketi, %3’lük bir geri çekilme izledi. Ancak bir önceki günün aralığının orta noktası olan 18.934 doları tekrar test edemedi.

Alıcıların erken davranmasının bir sonucu olarak, BTC 17 Ekim’de tekrar 30 günlük EMA’yı geçmeye çalıştı ancak bunu başaramadı. Ancak 18 Ekim’de Bitcoin fiyatı son kez burdan reddedildi ve böylece satış baskısında bir artış oldu.


İleriye dönük olarak, Bitcoin fiyatının 18.934 dolarlık orta noktayı yeniden test edene veya daha derine inip 18.690 dolardan 18.344 dolara uzanan satın alma bölgesini birleştirene kadar, muhtemelen bu yolda devam edecek. Bu alanda satın alma baskısının yeniden canlanması, BTC’yi muhtemelen 20,306 ila 20,737 dolar arasında değişen direnç bölgesini yeniden test etmeye itebilir.

 

Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı mı sunacak?
12 saatlik BTCUSDT grafiği

İlginizi çekebilir:

DeVere Group’tan çok konuşulacak yıl sonu kripto tahmini!

Morgan Stanley yöneticisi kriptonun kaderini yorumladı: Kripto para alın, çünkü….

Öte yandan, Bitcoin fiyatı 17.917 dolar aralığının üzerinde kalamazsa; bu, piyasaya satıcıların hakim olduğunu gösterecek. Böyle bir gelişme, BTC’nin 18 Haziran’da kaydettiği 17.593$’lık en düşük seviyesinin temizlenmesine yol açabilir. Ve bu da bir satın alma fırsatı olabilir.

Ancak, mevcut satış 17.593 doların altında bir günlük mum çubuğu oluşturursa; bu, daha düşük bir dip yaratacak. Ve dahası Bitcoin fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacak. Böyle bir gelişme, BTC’yi destek bulmak için 17.000$’lık psikolojik seviyeyi tekrar test etmeye gönderebilir.

 

https://youtu.be/8hf2r6HQBr8

 

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 19,242 dolardan işlem görüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin fiyatı son bir satın alma fırsatı mı sunacak?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.