1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple severlere güzel haber: Bu verilere göre, XRP 2023’te yükselebilir!

Ripple severlere güzel haber: Bu verilere göre, XRP 2023’te yükselebilir!

Ripple severlere güzel haber: Bu verilere göre, XRP 2023’te yükselebilir!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2022 yılı sona ererken, kripto para piyasalarına hala düşük volatilite hakim. Ancak bu verilere göre, XRP 2023 için yatırımcılarına güzel bir sürpriz hazırlığında olabilir.

Ripple 2023’te neden yükselecek?

Kripto balina takipçisi Whale Alert tarafından son 24 saat içinde çok sayıda USDC stablecoin işlemi kaydedildi. Ayrıca milyonlarca USDC tokeninin Coinbase’e taşındığı ve benzer şekilde, stablecoin BUSD’nin de Binance’e taşındığı aktarıldı.

Coin Metrics’e göre, stablecoinlerin genel işlem hacmi 2021’de 6 trilyon doları aşarak, bu yıl yeni bir zirveye ulaştı. Bu arada, stable coinlere yönelik talepteki artış, yatırımcıların satın alma gücünü artırdığını gösteriyor.

 

 

Analistler, borsalara büyük miktarda stablecoin girişinin, genel olarak kripto piyasası için satın alma baskısı oluşturabileceğine ve dijital varlık fiyatlarını artırabileceğine inanıyor. Ancak yeni yıl öncesi gerçekleşen bu stablecoin girişlerinin bu sefer fiyatları etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil.

İlginizi çekebilir:

 

Ripple XRP 2023’te yükselir mi?

 

Ripple severlere güzel haber: Bu verilere göre, XRP 2023'te yükselebilir!

 

Bu arada CoinMarketCap verilerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan Ripple (XRP) ise, son 24 saatte %1,16 artışla 0,342 dolara yükseldi.

Bu arada XRP grafiği, 2023’teki fiyat hareketine temel oluşturacak bir düşüş paterni gösteriyor. XRP fiyatının 50 günlük hareketli ortalaması (MA), 200 günlük MA’nın altına geçerek *death cross’u doğruladı.

* Death Cross nedir?

Golden cross’un tam tersi olan death cross (genellikle) 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı aşağıya doğru kesmesi, yani altına geçmesine denir.

 

İlgili: En güncel Ripple (XRP) fiyat tahminleri 2023-2030 – XRP yükselecek mi?

Peki neden önemlidir? Çünkü uzun vadeli bir düşüş göstergesidir ve kesişim yukarı yönlü hareketlerin sonlandığını ve sözkonusu coinde düşüş döngüsünün büyük olasılıkla başlamış olduğunu gösterir. 

Ancak daha önce birçok kez bu sinyaller beklenen sonuçları vermedi. Bu nedenle bu kez de düşüş senaryosunun tam anlamıyla beklendiği gibi sonuçlanacağına dair kesin bir bilgi yok.

Ayrıca bu metriklerin, gecikmeli bir gösterge olarak hareket ettiği de bir gerçek. Şöyle ki; geçişler tam tepe veya tam dipte gerçekleşmez. Yani varlık, golden cross (ya da death cross) gerçekleşmeden önce, yükselişin (ya da düşüşün) bir kısmını veya çoğunu görmüş de olabilir.

Bu önemli oluşumlar, genellikle boğa ya da ayı piyasasının, uzun vadede devam edeceğini gösteren bir işarettir. Ancak geçmişte bazı durumlarda fake, yani sahte bir yükseliş ve ya düşüş oluşumu ortaya çıkardığı durumlarla da karşılaştık.

Ancak yine de geçişler bir trendin büyük bir bölümünü yakalamamıza olanak sağlar ve hareketli ortalama geçişleri trendin yakında değişmek üzere olduğuna işaret edebilir ve böylece traderlere daha iyi bir noktadan giriş yapma şansı verebilir.

Peki XRP 2023’te neden yükselebilir?

XRP grafiğinde death cross oluşumu, teorik olarak daha fazla satış sinyali verse de tarihsel veriler, XRP için bunun tam tersini gösteriyor. XRP için şimdi olduğu gibi öncekiler de büyük veya geçici fiyat diplerinin sinyalini verdi. Tarihsel olarak, XRP fiyatı buralardan daha yüksek seviyelere ulaşacağı bir taban oluşturdu.

Son olarak, 2022’nin sonuna kadar devam eden balina akümülasyonları, 2023’te gelecek daha iyi şeylerin habercisi olabilir.

Örnek vermek gerekirse; Blockchain analiz platformu Santiment, 2022’nin sonuna kadar milyoner XRP balinalarının (1 milyon ila 10 milyon arasında XRP tutan XRP balina ve köpekbalığı adresleri) yüklü miktarlarda alımlar yaptığını gözlemledi. 

Hatta WhaleStats verilerine göre, XRP şu anda en büyük 100 BSC balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.