1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!

2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!

2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Önde gelen bir kripto analiz firması, bir yıldır ayıların hüküm sürdüğü kripto kışının ardından, farklı kripto para ekosistemlerinin performansını değerlendiriyor.

2022’de en fazla düşüş gösteren kripto para ekosistemleri

Popüler kripto analiz firması Arcane Research, bir yıldır devam eden kripto kışının ardından yeni yıla girerken, kripto sektörünün performansını bir bütün olarak değerlendiriyor.

Arcane Research, yeni bir yıllık raporunda, metaverse ekosisteminin 2021’de inanılmaz bir popülarite elde ettikten sonra, 2022’de %89’luk bir düşüş yaşadığını belirtiyor.

İlginizi çekebilir:

Rapora göre; 2022’nin en kötü performans gösteren ikinci sektörü ise, alternatif katman-1 projeleri. Ethereum (ETH)’a rakip olarak geliştirilen bu projeler, toplamda %78’lik bir düşüş yaşadı. Ancak Binance Coin (BNB) bu grubun dışında tutulduğunda, bu rakam %85’e çıkıyor. Nitekim BNB, yıllık bazda yaklaşık %52 düşüşle, diğer alternatif katman-1’lerden çok daha az değer kaybetti.

 

2022 ayı piyasasında en çok ve en az kaybeden kripto para ekosistemleri!

 

İlginizi çekebilir:

Bu arada 2022’de en az değer kaybını, %47’lik bir düşüşle gizlilik odaklı kripto paralar yaşadı. Arcane Research, bunu gizlilik odaklı en popüler altcoinlerden Monero (XMR)’nun darknet işlemlerinde sürekli kullanım durumuna bağlıyor. Piyasa değerine göre 26. sırada yer alan XMR, bu yıl yaklaşık %35 düştü.

Arcane Research, fayda ve talebe bağlı olarak, bu gizlilik odaklı coinlerin fiyat dalgalanmalarında diğer kriptolara göre daha az etkilenmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Ayrıca, FTX çöküşünün ardından borsa tokenlerinin önümüzdeki yıl düzenleyici incelemeye tabi tutulacağını düşünüyor. Hatta Arcane Research’e göre, bazı borsa tokenleri muhtemelen menkul kıymetler olarak değerlendirilecek.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0