Bitcoin ve kripto kışı 2023’te bitecek mi? İşte, önemli açıklama

Bitcoin ve kripto kışı 2023’te bitecek mi? İşte, önemli açıklama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasasında yaklaşık bir yıldır devam eden kış ne zaman bitecek. Sektörün iyi bilinen isimlerinden biri, Bitcoin ve kripto kışının 2024 yılına kadar bitmeyeceğini söylüyor. Bunun sebebini de açıklıyor.


Bitcoin ve kripto kışı 2023’te bitecek mi? İşte, önemli açıklama

Bitcoin şirketi Lightspark’ın CEO’su ve kurucusu David Marcus, 30 Aralık’ta paylaştığı bir blog yayını üzerinden, 2023 yılında boğaların hayal kırıklığına uğrayacağını söylüyor.

Kripto para borsası FTX’in çöküşünden iki aydan daha kısa bir süre geçti. Ancak bu çöküş hala piyasayı ve kripto fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

Meta’daki görevi ve daha önce de Paypal’daki rolü ile ünlü olan Marcus, piyasadaki kötü aktörlerin cevap vermesi gereken çok şey olduğunu söylüyor. Ona göre bu kötü aktörlerin piyasaya etkisi 2023 yılının da ötesine kadar ulaşacak.

İlgili – 2023 yılında Bitcoin fiyatını belirleyecek 3 önemli faktör

Değerlendirmesinde FTX’in ismi sadece bir defa geçiyor. Ancak yazısından birkaç defa “vicdansız oyuncular” diyerek, bu kişilerin piyasaya etkisinin birkaç yıl daha süreceğini belirtiyor. Özet olarak ise şöyle diyor:

“Kripto kışından 2023 yılında çıkmayacağız. Bitcoin kışı muhtemelen 2024 yılında da bitmeyecek.”

Libra küresel para


Bitcoin şirketi Lightspark’ın CEO’su ve kurucusu David Marcus’a göre piyasanın toparlanması daha birkaç yıl sürecek. Ayrıca iyi bir düzenleyici çerçevenin gelmesi için de bu kadar süre gerektiğini vurguluyor. En önemlisi ise insanların piyasaya yeniden güvenmesi için de zaman gerekli olduğunu söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“Ancak ben genel olarak bu süreçten sonra piyasadaki iyi oyuncular için uzun vadede iyi şeyler olacağına inanıyorum.”

İlgili – Bitcoin fiyatı Ocak 2023’te yükselir mi, düşer mi? Güncel BTC teknik analizi

Tabii bir de bir sonraki halving de var. Bitcoin için bir sonraki blok ödülü yarılama 2024 yılında yaşanacak. Bu halving öncesi dönemler her zaman boğa fiyat hareketlerini tetiklemekle biliniyorlar. Bundan dolayı bazıları yükselişin 2023 yılının ikinci çeyreğinden itibaren başlayacağını düşünüyor.

Marcus’a göre bu toparlanma süreci uzun olacak. Ancak yine de ona göre sektör bu süreçten daha güçlü çıkacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ve kripto kışı 2023’te bitecek mi? İşte, önemli açıklama
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.