1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Ünlü hedge fonu yöneticisi: Ancak ‘BU’ olursa, kripto yükselecek!

Ünlü hedge fonu yöneticisi: Ancak ‘BU’ olursa, kripto yükselecek!

Ünlü hedge fonu yöneticisi: Ancak ‘BU’ olursa, kripto yükselecek!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yönetimi altında 2.000.000.000 dolarlık hedge fonu bulunan Morgan Creek Digital’in yöneticisi, kripto piyasasının yükselişi için gerekli olan temel nedeni açıkladı.

‘BU’ olursa, kripto yükselecek!

2.000.000.000 dolarlık hedge fonu Morgan Creek Digital’in yönetici ortağı, yatırımcıların sigortasız kripto varlıkları üzerinde spekülasyon yapmasının mantıklı olmadığını söylüyor.

Blockworks Macro podcastine katılan Mark Yusko, merkezi finans sektörünün yükselebilmesi için kripto varlıklarının müşterilere değer sunması gerektiğini ifade etti.

“Değer olması için nakit akışında özkaynak, borç veya alacak hakkı olması gerekir. İnsanların alım satım yapabilmesi için var olan bir token değer değildir. Uniswap, tüm bu hacmi sağlıyor. Ancak token tek başına bana, bu üretilen nakit akışından bir pay vermiyorsa, o zaman gerçekten doğru işleve sahip değildir.”

İlginizi çekebilir:

 

 

Ünlü yönetici, kripto paranın da ABD bankalarındaki mevduatları bu finansal kurumlarda başarısızlık durumunda sigortalayan Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC)’a benzer bir sigorta havuzuna sahip olması gerektiğini söylüyor.

“Bence olması gereken bir diğer şey, işlem katmanı ücretlerinin bir kısmını almak ve FDIC’nin bankacılık sistemi için yaptığı gibi bir sigorta havuzu oluşturmak. Son çare, son çare güvenlik, her ne olursa olsun, bir borç veren olmalı.”

Hedge fonu uzmanı, dünyadaki her sektörün gelişmek için uygun ve sağlam bir sigorta piyasasına ihtiyacı olduğunu söylüyor. Kripto ekosistemi için de bunun böyle olduğunu söyleyen Yuska, “ancak bu şekilde kripto yükselecek” diyor.

 

 

Ünlü hedge fonu yöneticisi: Ancak 'BU’ olursa, kripto yükselecek!

 

İlginizi çekebilir:

Analistten 10 popüler kripto para için 2023 fiyat tahminleri: Bitcoin,…
Dev balinaların yoğun bir şekilde satın aldığı iki kripto para!

 

“Evinizi sigortalamaanız asla ev kredisi alamazsınız. Sigorta yaptırmadan asla araba kullanamazsınız. Fakat bu varlıklar üzerinde sigorta vaadimiz olmadan spekülasyon yapıyoruz. Bu hiç mantıklı değil.”