1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ripple bu ülke için stabilcoin çıkaracak! XRP nasıl etkilendi?

Ripple bu ülke için stabilcoin çıkaracak! XRP nasıl etkilendi?

Ripple bu ülke için stabilcoin çıkaracak! XRP nasıl etkilendi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple, Mikronezya ada ülkesi Palau ile bir stablecoin projesinde çalıştığını duyurdu. XRP’nin değerinde artış gözlendi. Detaylar ve XRP için teknik veriler haberimizde.

Ripple bu ülke için stabilcoin çıkaracak! XRP nasıl etkilendi?

Ripple, Mikronezya ada ülkesi Palau ile bir stablecoin projesinde çalıştığını duyurdu.  Batı Pasifik ülkesinin Başkanı Surangel Whipps Jr., Singapur’da düzenlenen bir kripto para konferansı sırasında, ülkesinin Ripple ile iş birliği içinde hükümet tarafından çıkarılan bir stablecoin de dahil olmak üzere çeşitli kripto projelerinde beraber çalıştığını açıkladı.

“Yakında piyasaya sürmeyi ve ödemeleri kolay ve güvenli hale getirmeye yardımcı olmayı umduğumuz ulusal stablecoin’in yaratılmasını araştırmak için Ripple ile iş birliği yapıyoruz.”

Ripple kasım ayında, 2023’te stablecoin’lerin önemi hakkında bir teknik inceleme yayınlamıştı. Şirket, giderek daha fazla kurumsal yatırımcının zincirler arası yeteneği kullanmaya devam edeceği bir durum öngörüyor. Ek olarak, yeni stablecoinin çevre dostu bir şekilde tasarlanacağı bildiriliyor.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

“Ripple, halka açık XRP’de (XRP Ledger) potansiyel bir devlet destekli stablecoin’i keşfetmeye yardımcı olmak için Palau Cumhuriyeti ile çalışıyor”

500’den fazla adadan oluşan bir devlet olan Palau’nun Başkanı, küçük bir ülke olarak yeni teknolojilerden yararlanmak da dahil olmak üzere ekonomisini genişletmenin yollarını aramanın şart olduğunu belirtti.

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

Ripple (XRP) ise çıkan haberlerin ardından yükselişe geçti. XRP, 27 Aralık’tan sonra %6 değer kazandı. Bir kar satışı sonrası geri çekilen kripto para, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,34 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %1,52 değer kazanan altcoin, 17,4 mlyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasının en değerli varlıkları arasında 6’ncı sırada.

Ripple (XRP) fiyat hareketleri (Aylık)

ripple

 

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: