Donald Trump NFT kartlarının değeri ne oldu?

Trump NFT: Bitcoin’e scam diyen Trump, kendisi kripto satmaya başladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin eski Devlet Başkanı Donald Trump’ı farklı “süper kahramanlar” olarak tasvir eden NFT’lerin fiyatlarında keskin değişme var. Ayrıntılara bakalım.


Donald Trump NFT kartlarının değeri ne oldu?

ABD’nin eski Devlet Başkanı Donald Trump’ın çıkardığı ve Trump Dijital Ticaret Kartları ( Trump Digital Trading Cards) adıyla piyasaya sürülen non-fungible token (NFT) koleksiyonu büyük değer kaybetti.

Trump’ın kısa süre önce çıkardığı bu NFT’lerin değeri yüzde 78 düştü. Trump NFT’leri 18 Aralık’ta 0,84 Ethereum (ETH) taban fiyatına sahipti. NFT pazar yeri OpenSea’in 30 Aralık tarihli verilerine göre şimdi bu kartların değeri 0.186 ETH’ye kadar düştü.

Bu koleksiyondaki birçok kart ilk satıştan sonra bir kez daha satıldı. Böylece değeri 0,82 ETH’ye (999 dolar) kadar çıkmıştı. Son bir haftada ise keskin bir düşüş yaşadı. Ancak yine de bazı kartların değerinde yükselişler de var.

Trump bu NFT kartları 15 Aralık’ta çıkarmıştı. Toplamda ise 45.000 NFT var. Bu NFT’ler ise çıkarıldıktan kısa süre içinde satılmıştı.

İlgili – Bitcoin’e scam diyen Trump, kripto satmaya başladı

Donald Trump NFT kartlarının değeri ne oldu?

İlgili – Ethereum fiyatına baskı yapan yeni kritik direnç: Güncel ETH teknik analizi

Bu koleksiyondaki her bir kart, Donald Trump’ı şerif, kaşif, süper kahraman veya NASCAR yarışçısı gibi farklı bir kahraman figürü olarak tasvir ediyor. Bu NFT koleksiyonunun sahibi olan şirket NFT International LLC ise eski Başkan Donald Trump’ın hiçbir şekilde “bu kartlara sahip olmadığını, yönetmediğini veya kontrol etmediğini” açıklamıştı.

İlk çıktığında NFT’ler 99 dolardan satılmıştı. Böylece şirket bu satışlardan 4,45 milyon dolar elde etmişti. Şu an bu NFT’ler 7.765 ETH hacmine sahip. NFT International LLC ise buradaki her bir işlemden yüzde 10 kesinti ücreti alıyor.

İlgili – 2022 yılının bir numaralı kripto projesi: Analiz şirketi açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Donald Trump NFT kartlarının değeri ne oldu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.