1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022 yılının bir numaralı kripto projesi: Analiz şirketi açıkladı

2022 yılının bir numaralı kripto projesi: Analiz şirketi açıkladı

2022 yılının bir numaralı kripto projesi: Analiz şirketi açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasının iyi bilinen analiz şirketlerinden Santiment, geliştirme çalışmalarına göre sektörün bir numaralı blockchain projesinin hangisi olduğunu açıkladı.


2022 yılının bir numaralı kripto projesi: Analiz şirketi açıkladı

Kripto para analiz şirketi Santiment, sektörde özellikle kendi blockchain ağını geliştirme çalışmalarına hangi kripto projelerin öne çıktığı ile ilgili yeni bir bilgi paylaştı. Santiment’in bahsettiği bu proje Cardano.

Santiment, dün paylaştığı bir blog yayını üzerinden, “geliştirme faaliyetleri” açısından Cardano’nın 2022 yılının en güçlü blockchain projesi olduğunu açıkladı. Gerçekten de Cardano ağı sonuna geldiğimiz yıl boyunca geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam etti.

İlgili – Ocak 2023’te alınabilecek 5 kripto para

2022 Cardano için muhteşem bir yıl oldu

Cardano

Bu arada Cardano Vakfı da 21 Aralık 2022 tarihinde yaptığı açıklamada, akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA) için son bir yılın neden muhteşem geçtiğini bildirdi.

Cardano Vakfı, “Cardano’nun gelişimini gözetleyen ve denetleyen bağımsız, İsviçre merkezli, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş.” Cardano markasının koruyucusu olarak IOG ve EMURGO ile iş birliği yapıyor. Böylece Cardano’nun olumlu küresel değişim için güvenli, şeffaf ve sorumlu bir çözüm olarak geliştirilmesini ve tanıtılmasını sağlıyor.

İlgili – 2022’de Google’da en çok aranan 5 kripto para

Cardano Vakfı aynı zamanda merkezsiz finans ve ekonomi alanını güçlendirmek için de çalışıyor ve sektör için yönü belirliyor. Ayrıca blockchain mevzuatını ve ticari standartları şekillendirmek için farklı yetki alanlarındaki düzenleyicilerle birlikte çalışıyor. Böylece gerçek hayattaki sorunları çözmek için Cardano protokolünden yararlanmak üzere Cardano topluluğunu güçlendiriyor.

İşte, Cardano Vakfı’nın açıklamasına göre Cardano’nun 2022 yılındaki başlıca kazanımları:

  • On chain alanda inanılmaz büyüme (token sayısı, cüzdanlar, Plutus yazılımı, işlemler, sırasıyla yüzde 192, yüzde 47, yüzde 394 ve yüzde 139 oranında büyüdü).
  • Birçok yeni ortaklı ve iş birliği (mesela, NMKR, UZH Blockchain Center ile)
  • İsviçre’de Kasım 2022’de düzenlenen Cardano Zirvesi 2022
  • 50 Cardano Geliştirme Önerisi (Cardano Improvement Proposals – CIP) gözden geçirildi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: