1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dip yapan Coinbase hisseleri COIN için sürpriz alım hamlesi

Dip yapan Coinbase hisseleri COIN için sürpriz alım hamlesi

Dip yapan Coinbase hisseleri COIN için sürpriz alım hamlesi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Coinbase’in hisse senetleri COIN dip seviyelerde işlem görüyor. Bu durumu fırsat bilen bir şirket ise yüklü miktarda alım yaptı. Bu önemli gelişmenin ayrıntılarına bakalım.


Dip yapan Coinbase hisseleri COIN için sürpriz alım hamlesi

Teknoloji ve finans şirketi ARK Invest’in 14 Aralık’ta şimdiye kadarki en büyük Coinbase yatırımını yaptığı ortaya çıktı. ARK Invest CEO’su Cathie Wood, düşük fiyatlardan 5,5 milyon dolarlık Coinbase (COIN) hisse senedi aldı.

Cathie Wood, yönettiği şirketlerden ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) aracılığıyla şimdiye kadar 158.000 COIN hissesi aldı. Şimdiye kadar küçük miktarlarda Coinbase hisse senetlerinden satın alıyordu. En büyük alımını ise bahsettiğimizi gibi 14 Aralık’ta yaptı. Böylece ARK Invest ve Cathie Wood’un elinde şimdi toplamda 300.000 COIN hissesi var. Toplamda ise Coinbase’e bu satın almalar ile 12 milyon dolarlık yatırım yaptı. Bu hisselerin çoğu ise ARK Innovation Exchange-Traded Fund (ARKK) için ayrıldı.

İlgili – Ethereum fiyatına baskı yapan yeni kritik direnç: Güncel ETH teknik analizi

250$'dan 100.000$'lık Bitcoin alan ünlü yatırımcı bakın ne yapıyor?

İlgili – Ocak 2023’te alınabilecek 5 kripto para

Coinbase hisse senetleri New York’ta Perşembe günü 34,78 dolardan kapanış yapmıştı. Kripto para piyasasında devam eden ayı piyasası şimdiye kadar Coinbase hisselerini ağır bir şekilde vurdu. COIN performans olarak hem Bitcoin hem de Ethereum’un gerisinde. Bu iki büyük coin ise geçen sene kaydettikleri tüm zamanların en yüksek değerlerinden yüzde 65 civarında değer kaybetti.

Wood, Kasım sonunda da Bitcoin konusunda ne kadar kararlı olduğunu göstermişti. Ünlü CEO, 1,5 milyon dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) satın almıştı. Şu an GBTC, Bitcoin’in net varlık değerinin yüzde 48 daha aşağısında işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin 2023 yılına nasıl başlar? İşte, analistin BTC tahmini

Grayscale, bir Digital Currency Group şirketi. Aynı grup CoinDesk’in de üst şirketi. 30 Aralık tarihli rapora göre ise Wood aynı zamanda 22.514 Tesla (TSLA) hissesi satın aldı. ARK’s Innovation ETF (ARKK) için satın alınan bu hisselerin değeri yaklaşık 2,74 milyon dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: