1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin 2023 yılına nasıl başlar? İşte, analistin BTC tahmini

Bitcoin 2023 yılına nasıl başlar? İşte, analistin BTC tahmini

Bitcoin 2023 yılına nasıl başlar? İşte, analistin BTC tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 2022 yılının son günlerinde belirli seviyelere takılıp kaldı. Ayrıca yıl boyunca düşüş trendinde yüzde 75 civarında değer kaybetti. Peki, lider kripto para BTC 2023 yılına nasıl başlar?


Bitcoin 2023 yılına nasıl başlar? İşte, analistin BTC tahmini

Bitcoin fiyatı yılın son ayında harekete geçti. Ancak bunun aşağı yönlü bir hareketlilik olduğunu da söyleyelim. Ayrıca 2023 yılında da grafiklerde daha çok düşüş yönlü bir eğilim oluşabilir. 2022 yılının son günlerinde ise belirli seviyelere takılıp kaldı.

Bitcoin şu an 16.600 dolarda işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1 oranında değer kaybetti. Diğer grafiklerde de lider kripto para benzer kayıplar yaşıyor. Kripto para piyasası da daha çok kırmızı renkte görünüyor. Coinleri çoğu düşüş trendinden BTC’nin izinden gidiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında kritik geri çekilme sinyalleri! – Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin 2023 yılına nasıl başlar? İşte, analistin BTC tahmini

BTC/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Bitcoin fiyatından volatilite yükselecek

Bitcoin fiyatı son günlerde yatay bir seyir izliyor. Bunun sebebi ise dünya genelindeki Noel ve yeni yıl tatillerinden dolayı işlem hacminin düşmesi. Ancak Ocak’ın başında bu durum hızla değişecek. Çünkü trader ve yatırımcılar piyasaya dönüş yapacak.

Böyle bir ortamda Bitcoin boğaları fiyatı 17.500 doların üzerine çıkarmada zorluk çekiyor. Daha ileride ise 19.200 dolar direnç bölgesi var. Bu ikisi daha önce kritik destek bölgeleriydi. Tarihsel olarak ise yılın ilk ayı her zaman en kötü performansa sahip dönem olarak biliniyor.

İlgili – Ethereum fiyatı için 1.200 dolar civarında kritik işlem aralığı: Güncel ETH teknik analizi

2013 yılından bu yana Ocak aylarında yüzde 60 oranında kırmızı bölgede işlemler yaşanmıştı. Daan Crypto Trades takma adının kullanan ünlü bir analist ise Ocak ayında BTC fiyatının negatif bölgede olması ile birlikte volatilite yükselişi de kaydettiğini söylüyor. Genel olarak ise bu volatilite satışlardan yana oluyor.

Bundan dolayı 2023 yılının başlangıcı için trader ve yatırımcılar yüksek volatilite ve satışlara dikkat etmeli. BTC bir kez daha tarihteki durumu tekrar ederek daha aşağı seviyelere yönelebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: