okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
69.213,10 USDT
eth
ETH
0.81%
Ethereum
3.758,36 USDT
bch
BCH
-0.23%
Bitcoin Cash
493,71 USDT
xrp
XRP
0.46%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
84,90 USDT
bnb
BNB
0.41%
Binance Coin
602,76 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
167,39 USDT
avax
AVAX
0.18%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
-0.13%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.71%
Poladot
7,37 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance ve KuCoin kullanıcılarının hassas bilgileri sızdı

kripto para dolandırıcılığı
hacker
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsaları Binance ve KuCoin kullanıcıları yeni bir hack olayı ile karşı karşıya. Borsaların kullanıcılarının hassas bilgileri hackerlerin eline geçti. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Binance ve KuCoin kullanıcılarına hack şoku

Binance, KuCoin ve başka borsaların kullanıcıları yeni bir sızıntı ile karşı karşıya. Bu kullanıcılar 3Commas botuna API anahtarı (API key) üzerinden hesaplarına erişim izni vermişti. Şimdi bu bot üzerinden bazı bilgilerin sızdığı bildiriliyor. Hackerler, çaldıkları 100.000 API key’den bazılarını paylaştı. Çoğu hesap bu anahtarlar üzerinden hala aktif. Bu algoritmik işlem botunun arkasındaki ekip, yaşanan hack olayını doğrulayarak yeni güvenlik önlemleri almaya başladıklarını bildirdi.

API key sızıntısı, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’i de etkiledi. Bir de Seyşeller merkezli işlem platformu KuCoin kullanıcıları da buradan nasibini aldı. API, “Application Programming Interface”in kısaltması ve iki uygulamanın bir biri ile nasıl etkileşimde bulunacağını belirler. Kripto para piyasasında ise API, gerçek zamanlı piyasa verilerine erişim sağlayarak kullanıcının hesabını ve işlemlerini yönetiyor.

İlgili – Binance CEO’su, borsa ile ilgili endişelerin kaynağını açıkladı

binance

İlgili – ABD’de FTX borsasına hack soruşturması: Gerçekte neler oldu?

Binance ve KuCoin gibi borsaların kullanıcıları da 3Commas ticaret botuna bağlanarak otomatik işlemler ve ticaret için API anahtarlarını paylaşıyor. Bu algoritmik ticaret platformunun ekibi, sızıntıyı kabul ederek, kullanıcılardan 3Commas ile olan bağlantıyı kesmelerini istiyor.

3Commas.io CEO’su Yuriy Sorokin ise bu hack olayı ve sızıntının içerinden yapılmadığı konusunda kullanıcılara güvence verdi. Saldırı sonrası 100.000’lik veri tabanından bazı çalınan API anahtarlar Twitter üzerinden paylaşıldı. Bunlardan çoğu hala aktif.

3Commas ekibi sorunu gidermek için çalışıyor. Bundan dolayı özellikle Binance, KuCoin ve diğer borsaların kullanıcıları dikkatli olmalı.

İlgili – Ünlü analistten 3 coin için ralli tahmini: Litecoin…

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.