Yatırımcılarını yanılttığı iddiasıyla bu kripto para hakkında soruşturma

Kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para konusunda düzenleme yetkisine sahip çevreler, Celsius kripto borç verme kuruluşunun finansal sıkıntılar konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini söyledi. Kripto borç veren Celsius’un başarısızlığını çevreleyen koşullar tartışılıyor. Konunun ayrıntıları haberimizde…

Kripto para şirketi Celsius için şok iddialar

Celsiun adlı şirketin iflas ilan etmesi, eski bir yöneticiye milyonlarca dolarlık kaybın sorumluluğu nedeniyle suçlamalar yöneltilmesi ve ortaya çıkan en son haberler ile beklenmedik dönüşler almaya devam ediyor. Firmanın mali sıkıntılarını yatırımcılarından gizlediği bildiriliyor.

Gerçekten de, 7 Eylül Çarşamba günü sunulan bir kamu mahkemesi dosyasına göre, Celsius’un para sıkıntılarını yatırımcılarından gizlemesi ve şirketin bilançosunu ve mali durumunu iyileştirmek için platformun tokenlerinin “fiyatın uygunsuz manipülasyonuna karışması” sıkça dile getirilen duyumlar arasında.

kripto para

Vermont Mali Düzenleme Departmanı, Amerika Birleşik Devletleri Mütevelli Heyeti tarafından bağımsız bir denetçi atamak için yapılan harekete destek vermek için başvuruyu sundu. Celsius‘un iflas davasını denetleyen yetkili görevli, geçmişte yeni bilgiler elde etmeye ve “karışıklık ve kaygıyı” hafifletmeye yardımcı olacak bir denetçi aradıklarını söyledi.

En son başvuruya göre, Celsius 2021’in ilk yedi ayında “büyük kayıplar” ve o yılın Haziran ve Temmuz aylarında “iki önemli olumsuz olay” yaşadı. Ayrıca, şirketin mali tablolarını açıklamasını gerektiren eyalet ve federal menkul kıymetler yasalarına rağmen, şirket zararlarını yatırımcılardan sakladı.

Ayrıca, dosyalamada Celsius’un CEL tokeninin fiyatını manipüle ettiği iddia edildi. İşlem, şirketin bilançosundaki CEL varlıklarını “yapay olarak” artırmış olabilir. Dosyaya göre, şirket “yatırımcılara ödenen getirileri desteklemek için asla yeterli gelir elde etmedi.”

kripto para


Dosyalama ne içeriyordu? İflas eden borç şirkete ilişkin son dosyalamada şunlar yer aldı:

“Çok eyaletli soruşturma sırasında, Celsius’un CEO’su Alex Mashinsky aracılığıyla ve başka yollarla yatırımcılara, diğerlerinin yanı sıra, şirketin finansal sağlığı ve menkul kıymetler yasalarına uygunluğu hakkında yanlış ve yanıltıcı iddialarda bulunduğu açıkça ortaya çıktı.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yatırımcılarını yanılttığı iddiasıyla bu kripto para hakkında soruşturma
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.