okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-2.25%
Bitcoin
67.872,23 USDT
eth
ETH
-1.63%
Ethereum
3.830,67 USDT
bch
BCH
-5.07%
Bitcoin Cash
464,82 USDT
xrp
XRP
-1.31%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.9%
Litecoin
82,77 USDT
bnb
BNB
-0.71%
Binance Coin
599,57 USDT
sol
SOL
-1.51%
Solana
167,58 USDT
avax
AVAX
-3.27%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.21%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.36%
Poladot
7,38 USDT
doge
DOGE
-3.49%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
1.08%
Shiba Inu
0,00 USDT

İflas eden Celsius’tan “kullanıcıların kripto paraları üzerinde hakları yok” iddiası

Solana'ya bir darbe de DeFi'den! Sadece bir ayda...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İflas başvurusunda bulunan Celsius Network, kullanıcıların paralarını geri vermemek için yeni bir şoke edici iddia ortaya attı. Şirketin avukatlarına göre, kullanıcıların kripto paraları üzerinde hakları yok ve tüm hakları platforma devrettikleri için şirket istediğini yapabilir. Olayın ayrıntılarına bakalım.


İflas eden Celsius’tan “kullanıcıların kripto paraları üzerinde hakları yok” iddiası

Kripto para ödünç platformu Celsius Network, geçtiğimiz ay kullanıcıların para çekme, swap ve transfer işlemlerini durdurmuştu. Paralarını platformdan çıkarmak isteyen kullanıcılar ise zor günler geçiriyor. Bu gelişmelerin ardından Celsius Network sonunda Bölüm 11 iflas başvurusu yaptı. Kullanıcılar da sonunda fonlarını alabilecekler umuduna kapıldılar. Ancak mahkemede yaşanan gelişmeler, kullanıcıların beklediği gibi olmayacağını gösteriyor.

İlgili İflas başvurusu sonrası Celsius CEL fiyatında büyük çöküş

Kullanıcılar hak iddia edemezler

Yakın zamanda kamuya açıklanan mahkeme görüşmesi tutanaklarına göre, Celsius Network kullanıcılarının fonlarını geri verme fikrinde değil. Şirketin tuttuğu iflas avukatları, farklı bir şeyi savunmaya başladı. Onlara göre, “kullanıcılar fonlarını platforma yatırdıklarında yasal haklarından vazgeçmişlerdi”. Bu iddialar, ilk iflas duruşması sırasında Pazartesi günü dile getirildi. Avukatlar, bu iddialarını desteklemek için bazı kullanım şartları maddelerine atıf yapıyor.

Celsius Network haber ve CEL coin ile ilgili son gelişmeler

Avukatlar, kullanıcıların Celsius Network tarafından sunulan Hizmet Şartlarını kabul ettikleri için platforma kripto para birimiyle istedikleri her şeyi yapma hakkı verdiklerini savundu. Bu, yatırılan coinleri satılmasını, kullanılmasını, rehin edilmesini veya yeniden ipotek edilmesini içeriyordu ve bu, şirketin takdirine bağlı olarak yapılabilir.

Eğer bu savundukları şey doğruysa, platforma kripto para yatıran 1.5 milyon kullanıcının Celsius’taki kripto paraları üzerinde teknik olarak hiçbir sahiplik hakkı olmadığı anlamına geliyor.

İlgili – Celsius nedir, geleceği nasıl? Güncel Celsius – CEL token haber ve gelişmeler

Gerçekten de Celsius’un hizmet şartlarında açık bir şekilde “Coinlerin mülkiyeti Celsius’a devredilir ve Celsius bu coinleri kullanma, satma, rehin verme ve yeniden ipotek etme hakkına sahiptir.” deniliyor.

Tabii Celsius Muhafaza Programı’nda durum farklı. Burada coinlerin mülkiyeti kullanıcılarda kalıyor ve Celsius da bu coinleri kullanamaz.

Öyle görünüyor ki Celsius Network ve diğer kripto iflas olaylarının etkileri daha bir süre daha tartışılacak ve piyasayı etkilemeye devam edecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.