Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. İflas başvurusu sonrası Celsius CEL fiyatında büyük çöküş

İflas başvurusu sonrası Celsius CEL fiyatında büyük çöküş

Kaliforniya'da çalışan bir mühendis, Bitcoin borsası QuadrigaCX yüzünden tüm hayatı boyunca biriktirdiği 420.000 dolarlık tüm birikimini kaybetti.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ödemeleri gerçekleştirme çabalarından sonra Celsius Networks sonunda iflas başvurusu yaptı. Bu gelişme üzerine yerel kripto parası Celsius CEL fiyatı da büyük bir darbe aldı.


İflas başvurusu sonrası Celsius CEL fiyatında büyük çöküş

Bir süredir borçlarını ödemeye çalışan kripto ödünç platformu Celsius Networks, sonunda 13 Temmuz günü Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Bu haberin duyulması üzerinde Celsius Networks’ün yerel kripto parası CEL token fiyatı yüzde 50 düştü. CEL fiyatı gün içinde 0.95 dolarda yerel zirvesinden 0.45 dolara kadar geriledi.

Şu an CEL fiyatı 0.55 dolar civarında işlem görüyor. Celsius ise yaptığı açıklamada, elinde nakit olarak 167 milyon dolar parası olduğunu açıkladı. Celsius, bunun yeniden yapılanma sürecinde operasyonları desteklemek için yeterli likidite sağlayacağını bildiriyor.

İlgili – Celsius nedir, geleceği nasıl? Güncel Celsius – CEL token haber ve gelişmeler

İflas başvurusu sonrası Celsius CEL fiyatında büyük çöküş

Bölüm 11 iflas başvurusu kurallarına göre, borçlu, kredilerin şartlarını değiştirmek için alacaklı ile müzakere edebilir. Bölüm 7 iflastan farklı olarak burada iyi olan şey, borçlunun varlıklarını tasfiye etmesine gerek olmaması.

Celsius, tüm hissedarlar için değeri en üst düzeye çıkarmak için kapsamlı bir yeniden yapılanma sürecinden geçeceğini açıkladı. Şirket, iflasını New York Güney Bölgesi için Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’ne sundu. Konuyla ilgili olarak Celsius’un kurucu ortağı ve CEO’su Alex Mashinsky şunları söyledi:

“Bu, topluluğumuz ve şirketimiz için doğru karar. Celsius’u bu süreçte yönetecek güçlü ve deneyimli bir ekibimiz var. Celsius’un tarihine baktığımızda, bunu belirleyici bir an olarak göreceğimizden eminim. Burada kararlılık ve güvenle hareket etmenin topluma hizmet ettiği ve şirketin geleceğini güçlendirdiği bir an olarak tarihe geçeceğini düşünüyorum.”

İlgili – Bitcoin ve kripto para piyasasında yaşananları anlamak için önemli rapor!

Kripto iflaslar yükselişte

Kripto para piyasasında iflaslar son bir ayda arttı. Celsius, iflas başvurusu yapan üçüncü büyük kripto para şirketi. Daha önce de koruma fonu Three Arrows Capital (3AC) ve kripto ödünç platformu Voyager Digital iflas başvurularında bulunmuştu.

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor. Bu da kripto alanına büyük bir likidite yükü getirdi. Bundan dolayı da şirketler müşterilerine ödeme yapmak konusunda zorlanıyor.

Celsius, para çekimlerini Haziran ayında askıya almıştı. Öncesinde ise Aave, Compound ve Maker platformlarına 800 milyon dolara yakın bir borç ödemesi yapmıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.