okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.37%
Bitcoin
66.769,84 USDT
eth
ETH
-0.17%
Ethereum
3.086,63 USDT
bch
BCH
-0.37%
Bitcoin Cash
464,76 USDT
xrp
XRP
-0.25%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.36%
Litecoin
83,84 USDT
bnb
BNB
-0.24%
Binance Coin
579,51 USDT
sol
SOL
-0.33%
Solana
168,87 USDT
avax
AVAX
0.34%
Avalanche
36,55 USDT
ada
ADA
-0.49%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
-0.34%
Poladot
7,17 USDT
doge
DOGE
-0.72%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Celsius nedir, geleceği nasıl? Güncel Celsius – CEL token haber ve gelişmeler

Celsius nedir? Celsius - Cel token iyi bir yatırım aracı mıdır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Celsius – CEL token bir kripto para tokenidir ve Ethereum platformunda çalışır.  Genel olarak, kripto para kredisi bağlamında güvenli bir seçenektir. Celsius nedir? Celsius – Cel token iyi bir yatırım aracı mıdır sorularına KoinMedya sayfasında cevap vermeye çalışacağız. 


Celsius nedir? Celsius – Cel token iyi bir yatırım aracı mıdır?

Celsius ağı büyük bir ağdır ve birçok kişi tarafından kullanılır. Kripto para ödünç alma riski sizin için sorun değilse, Celsius bu alanda en iyisidir ve kesinlikle buna değer diyebiliriz. CEL tokeninin kullanılabileceği planlanan yedi yararlı program vardır, bunlar: krediler için öncelik, daha iyi dolar kredi oranları, daha iyi kazanç oranları, daha iyi token kredi oranları ve prim desteği.

 

celsius cel coin

Celsius kısaca bir DeFi (merkezsiz finans) platformudur. 

Celsius Ağı ne yapar?


Celsius Network, faiz getiren tasarruf hesapları, borçlanma ve dijital ve fiat varlıklarla ödemeler sunan bir finansal teknoloji (fintech) platformudur. Celsius ağı kendi topluluğuna öncelik verirken geleneksel bankacılık modellerine meydan okuyan bir ekonomik model üzerinde çalışır.

Celsius ağı, kullanıcıların yatırılan kripto para birimlerinde faiz almalarını veya kripto teminatlı krediler almalarını sağlayan, düzenlenmiş, SEC onaylı bir borç verme platformudur.


Celsius, hızlı, ücretsiz işlemler gibi geleneksel kolaylıkları korurken mevduatlarından yüksek getiri sağlayarak kullanıcıları çekmeyi amaçlamaktadır. Celsius, kredi almak isteyen mevcut kripto yatırımcıları için kripto para varlıklarını nakde çevirmeden dolar alma fırsatı sunmaktadır.


Sistem kendi yerel tokeni CEL üzerinden çalışmaktadır ve CEL, kredi almak, ödül sağlamak ve ödeme yapmak için kullanılır.


Ayrıca Celsius, durumun kullanıcının portföyündeki CEL değerini yansıttığı bir sadakat programı da uygular. Bir üye sonraki her bir kademeye ilerledikçe, onlara kredi faizinde bonus ödülleri ve indirimler verilir.

https://www.youtube.com/watch?v=7fWpZx-W5Hg

 

İlgili!

Güncel Celsius fiyat tahmini, Celsius – CEL token gelecek ve beklentileri 2022-2025

Canlı Celsius – Cel token fiyatları

 

Celsius nasıl çalışır?

Celsius Ağı, Celsius’ta barındırılan hesaplardan ve kripto varlıklarının sistem dışına transferini en aza indirmeyi amaçlayan çeşitli kripto borsalarından oluşur. Sonuçta, Celsius sisteminde dört kilit oyuncu vardır:

Borç verenler – Hesaplarında bulunan varlıklardan faiz kazanan mevduat sahipleri
Borçlular – Kaldıraçlı kısa veya uzun pozisyonlar almak isteyen marj yatırımcıları
Celsius Platformu – İşlemleri kolaylaştırır, riski yönetir ve işlem ücretlerini belirler
Dış borsalar – Alım satım yapar ve borç alır/likidite kazancı sağlar
Celsius ağını kullanarak ekstra gelir elde etmek için, katılımcılar platforma kripto varlıkları yatırır ve Bitcoin, Ethereum veya USDC gibi bir dizi kripto para biriminde ödüller kazanırlar.
Celsius, yatırılan fonları bir ‘Borç Veren Hisse Havuzu’nda yönetir, daha sonra dış borsalara ödünç verilir ve alınan faiz kullanıcılar arasında dağıtılır.

Borç verenlere ödenen dağıtımı belirlemek için Celsius, borç verenlere ödenen faizin yatırılan fonların ve Celsius’un mutabakat mekanizmasına katılan günlerin bir fonksiyonu olduğu değiştirilmiş bir Hisse Kanıtı (PoS) formülü kullanır.

Celsius platformu aracılığıyla ödünç almak isteyebilecek birkaç kullanıcı türü vardır.
Genel Kullanıcılar – Celsius Ağında kripto para yatıran ve fonları kredi almak için teminat olarak kullanan kullanıcılar.
Tüccarlar – Ticaret yapmak için Celsius kredi havuzlarından sermaye ödünç alan akredite yatırımcılar (veya SEC kayıtlı fonları). Bu hesaplar, belirli ticaret faaliyetlerinde meydana gelen olası zararları ve ücretleri karşılamak için minimum 10 bin ABD doları tutarında bir bakiye gerektirir.

Borsalar – Ticaret yapmak için ilave likiditeye ihtiyaç duymaları halinde Celsius kredi havuzlarından borç alan kurumlar.

Neden Celcius CEL coin kullanmalısınız?

Kullanıcılar, kripto para birimleri şeklinde getiri elde etmek istiyorlarsa veya hesap bakiyelerinden daha fazla işlem pozisyonu almak istiyorlarsa Celsius Network’ü çekici bulabilirler.
Yatırımcılar, kripto para kredisi platformlarının geleceğine inanmaları halinde portföylerine CEL eklemeyi de isteyebilirler.

Celsius CEL coin ağı bir cüzdan mı?

Celsius Network kendi başına bir cüzdan olmasa da, CelPay aracılığıyla desteklenen kripto para birimini gönderme ve alma özelliğini içerir. CelPay herhangi bir işlem ücreti almaz ve bir bağlantı, mesaj veya doğrudan uygulama içi yoluyla kripto göndermenize olanak tanır.

Celsius CEL coin iyi bir yatırım mı?

Celsius, ödül olarak büyük miktarda kar sunduğu ve para transferi ve kredi prosedürlerini kolaylaştırdığı için iyi bir yatırım olabilir. Son derece iyi faiz oranları öderken ve kripto para birimini teminat olarak kullanırken borç para verebilir.

Celcius CEL coin neden değerlidir?

Celsius Network’ün kripto para birimi CEL, kullanıcıların kredi almasına, ödeme yapmasına ve ek sadakat avantajları almasına olanak tanır.
Ancak, CEL çoğunlukla Celsius Ağına erişen kullanıcılar için bir ödül mekanizması ve kredi almak için teminat para birimi olarak kullanılır.
CEL sahipleri, diğer kripto para birimlerini tercih etmek yerine daha ucuz kredi ödemeleri yapmak veya daha yüksek getiri elde etmek için kripto para birimini kullanmanın ek faydalarını elde eder.
Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir token olarak CEL, ETH ve DAI gibi diğer tokenler için de aktarılabilir. Ayrıca CEL, ödeme hizmeti CelPay aracılığıyla işlem ücreti ödemeden Celsius ağı içindeki diğer kullanıcılara aktarılabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.