1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin’de alım fırsatı başladı mı, 9 yıllık veri gösteriyor?

Bitcoin’de alım fırsatı başladı mı, 9 yıllık veri gösteriyor?

Bitcoin’de alım fırsatı başladı mı, 9 yıllık veri gösteriyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin için bu seviyeler bir alım fırsatı mı? 9 yıllık veri lider kripto para birimini için yatırımcılara yol gösteriyor. Detaylar ve Bitcoin’e ilişkin teknik veriler haberimizde.

Bitcoin’de alım fırsatı başladı mı, 9 yıllık veri gösteriyor?

Kripto piyasası, son birkaç gün içinde önde gelen kripto para birimi Bitcoin’deki (BTC) düşüş nedeniyle bir kez daha 1 trilyon dolarlık sınırın altına düştü. Ancak BTC fiyatında son 24 saatte %2,26’lık bir artışla hafif bir toparlanma gerçekleşti.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bu arada, Bitcoin-ayarlı SOPR grafiği (Harcanan Çıktı Kâr Oranı), piyasa katılımcılarının ağustos sonunda yaşanan ufak çaplı ralli sırasında alttan almak için nakit kazandıklarını gösteriyor.

Enflasyonist endişeler ve Federal Rezerv’in (Fed) agresif duruşunun körüklediği korku kripto piyasasında bir endişe yarattı ve bu endişe 2022 yılında piyasasının büyük bir atak yapmasını engelledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC mevsimselliği olumsuz bir Eylül ayına işaret ediyor, ancak bunu tarihsel olarak değerlendirdiğimizde ekim aylarında Bitcoin’in genel olarak yükselişe geçtiğini görüyoruz. Eylül ayında BTC %5 düştü. Bitcoin fiyatlarının önceki 9 yıldaki mevsimselliği takip etmesi durumunda bu seviyeler Bitcoin için önemli bir alım fırsatı olabilir.

Bitcoin

 

Lider kripto para biriminin bu seviyelerinin önemli bir alım fırsatı olabileceği birçok analist tarafından da öngörülüyor. Onlardan biri de Dave the Wave. Analist, 125 binden fazla Twitter takipçisi için BTC’nin logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modelinin satın alma sinyali verdiğini belirtti.

İlgili: Bu seviyeler Bitcoin için alım fırsatı mı?

Bitcoin, yazının kaleme alındığı analrda Coinmarketcap verilerine göre 19.216 dolardan işlem görüyor. BTC’nin piyasa değeri 367 milyar dolar. Lider kripto para birimi bu değeri ile ekosistemin %37,7’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: