1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin balinaları borsaları BTC ile doldurdu: Şimdi ne olacak?

Bitcoin balinaları borsaları BTC ile doldurdu: Şimdi ne olacak?

Bitcoin balinaları borsaları BTC ile doldurdu: Şimdi ne olacak?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinalarında yeni bir hareketlenme ve borsalara yüklü BTC akışları dikkat çekiyor. Bu durum Bitcoin fiyatı için en anlama geliyor. Analistlerin değerlendirmesine bakalım.


Bitcoin balinaları borsaları BTC ile doldurdu: Şimdi ne olacak?

Bitcoin fiyatı yeni bir satış bakısı görebilir. Çünkü borsalardaki BTC hacmi yükseliyor. Analistler ise Bitcoin fiyatı konusunda ayı beklentiler dile getiriyor.

Bitcoin balinaları varlıklarını eritiyor: Kraken’e 15,000 BTC gönderildi

Sekiz yıl önce büyük bir yatırımcı tarafından alınan ve şu an değeri 290 milyon dolar olan Bitcoin’ler borsa cüzdanlarına gönderildi. Söz konusu Bitcoin balinası 15,000 BTC’yi bu hafta kripto para borsası Kraken’e gönderdi. Bu ise balinaların ellerindeki varlıkları azaltmaya başladıklarının bir örneği.

CryptoQuant CEO’sı Ki Young Ju ise kripto para borsaları genelindeki Bitcoin hacmindeki artış ile ilgili yorumda bulunuyor. Ona göre BTC fiyatına satış baskısı daha da artacak.

İlgili – Kripto uzmandan Ethereum fiyatında şiddetli volatilite ve Merge uyarısı!

Bitcoin balinaları borsaları BTC ile doldurdu: Şimdi ne olacak?

Sekiz yıllık BTC’lerin hareket ettiğini gösteren veriler

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri ellerindeki coinleri azaltıyor. Balinalar ise ellerindeki BTC’leri borsa cüzdanlarına gönderiyor. Tam da Bitcoin fiyatının 20,000 dolar seviyesinin altını gördüğü bir ortamda.

20,000 dolar seviyesi Bitcoin için büyük bir önem arz ediyor. Burası psikolojik bir engel. Aynı zamanda Bitcoin’in 2018 yılındaki zirvesine de yakın. O zaman birçok büyük yatırımcı ve kurumsal yüklü alımlar yapmıştı.

Bitcoin’de satış baskısı artıyor

Bitcoin fiyatı 6 Eylül’de 20,000 dolar civarında işlem gördükten sonra geriledi. Bu kritik seviyeye yaklaştıktan sonra yüzde 5 oranında değer kaybetti. Bu yaşanırken, borsalardaki balinaların varlığında bir artış başladı.

Bu artış şu anlama geliyor. Balinalar aktif olarak borsalara Bitcoin gönderiyor. Bu artış aynı zamanda genel olarak ayı piyasası hareketi olarak kabul ediliyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında yılın dip testi ve toparlanma girişimi: Güncel BTC teknik analizi

Bitcoin fiyatı kısa süre önce 20,000 dolardan gerileyerek bir kez daha Haziran 2022’de görülen dip seviyesi ve söz konusu dönemde oluşan desteklere yaklaştı ve test etti. Bu bölgedeki en önemli destek 18,700 dolarda. Haziran ayında bu seviyeden toparlanmaya başlamıştı. Şimdi bir kez daha bu seviyeyi ziyaret etti.

Kaynak

Etiketler: