Kripto uzmandan Ethereum fiyatında şiddetli volatilite ve Merge uyarısı!

Ethereum Classic'in son durumu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektörünün önemli bir ismi, Ethereum fiyatında şiddetli volatilite tahmininde bulunuyor ve özellikle platformda yeni hard forklar oluşabileceği uyarısını yapıyor. Merakla beklenen ETH güncellemesi Merge’den sonra yaşanabilecek önemli gelişmelere bakalım.


Kripto uzmandan Ethereum fiyatında şiddetli volatilite ve Merge uyarısı!

Kripto para veri sağlayıcısı CoinGecko kurucu ortağı ve üst düzey yetkilisi olan Bobby Ong, Ethereum madencilerinin yeni bir proof of work (PoW) ETH versiyonu çıkarmayı düşündüğünü bildiriyor. ETH yaklaşık bir hafta içinde PoW sistemi geride bırakarak proof of stake konsensüs mekanizmasına geçmeyi planlıyor. Ong şöyle açıklıyor:

“Ethereum güncelleme yaparak PoS sisteme geçecek. Bu geçişten sonra Ethereum madencileri artık çalışamaz. Bundan dolayı madenciler işlerine devam etmek için yeni bir PoW ETH versiyonu ile fork yapacaklar.”

Ong’a göre, yeni ETH PoW forkları muhtemelen mevcut Ethereum sahiplerine token airdrop yapacaklar.

“Ethereum Merge’in 13 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor. Artık bayram sezonu bir kez daha başlıyor. ETH sahiplerine ETH PoW tokenlar airdrop yapılacak.”

İlgili – Ethereum fiyatı kritik seviyelerin üzerine döndü: Güncel ETH teknik analizi

ETH fork ve volatilite uyarısı

Ong, örnek olarak Bitcoin (BTC) tarihine ve buradaki hard forklara bakıyor. Ona göre ETH’de de birden fazla PoW fork oluşma ihtimali var. Şöyle bir uyarıda da bulunuyor:

“Merge’e kadar altı günlük bir süre var. Bence birçok piyasa ve protokolde şiddetli volatilite başlayacak. Özellikle Merge öncesi ve sonrası saatlerde karışıklık ve dalgalanma olacak. Bir ya da birden fazla ETH PoW fork görebiliriz. Bizim 2017 tarihli eski bir Bitcoin forkları raporlarını aradım ve şunu duldum.”


Kripto uzmandan Ethereum fiyatında şiddetli volatilite ve Merge uyarısı!

Kaynak: Bobby Ong/Twitter

CoinGecko kurucu ortağı, ETH PoW tokenleri elinde tutmayı planlamadığını da belirtiyor. Strateji olarak bu forkları hemen satmayı belirlediğini açıklıyor. Çünkü olan göre forkların çoğu kısa süreli madencilikten sonra ölüyor. Şöyle devam ediyor:

“Söylentide al, olayda sat… ETH muhtemelen Merge öncesi saatlerde alınacak ve hemen sonra da dump edilecek.”

İlgili – Kripto uzmandan “ücretsiz coin” fırsatı açıklaması: Ethereum Merge tetikleyebilir

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto uzmandan Ethereum fiyatında şiddetli volatilite ve Merge uyarısı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.