1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Türkiye’nin kripto trade botu Xbotex “Blockchain Wave”‘de görücüye çıktı

Türkiye’nin kripto trade botu Xbotex “Blockchain Wave”‘de görücüye çıktı

Türkiye’nin kripto trade botu Xbotex “Blockchain Wave”‘de görücüye çıktı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cantex ve Lead Volume tarafından düzenlenen blockchain konferansı Antalya’da gerçekleşti.

Blockchain uzmanları Blockchain Wave 2021 Antalya konferansında buluştu

Centex ve Lead Volume tarafından organize edilen “Blockchain Wave” blockchain konferansı, 8-10 Nisan arasında Anyalya Rixos Hotel’de gerçekleşti.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen konuşmacıların katıldığı konferans üç gün sürdü. Konferansta özellikle Rusya, Ukrayna, Çin ve Dubai’den yoğun katılım olduğu gözlenirken, Türkiye’den de Xbotex.com’un ve Türkiye Blockchain Teknolojileri Derneği kurucusu Bünyamin Emeç’te bir konuşma yaptı.

 

blockchain Türkiye'nin kripto trade botu Xbotex "Blockchain Wave"'de görücüye çıktı

 

Bundan sonra her yıl düzenlenerek geleneksel bir hale getirilmesi planlanan konferans, blockchain startupları, kripto fonları, kripto borsaları, madenciler, geliştiriciler ve yatırımcılar açısından yararlı ve ilgi çekici bir etkinlik olarak karşımız çıkıyor.

 

blockchain Türkiye'nin kripto trade botu Xbotex "Blockchain Wave"'de görücüye çıktı
Xbotex.com kurucusu Bünyamin Emeç

Kripto alanına regülasyon

Blockchain Wave, konferansında konuşan Bünyamin Emeç, Kripto alanına “regülasyonların” gelmesini istediğini kaydetti.

Türkiye’de 150’den fazla kripto para borsası olduğunu dile getiren Emeç, denetimsiz borsaların büyük mağduriyetler yarattığını ifade etti.

Emeç, Türkiye Blockchain Teknolojileri Derneği başkanlığı zamanında düzenlemeler konusunda ciddi adımlar attıklarını ancak denetleyici kurumlar açısından kamu alanında yeterli uzman eleman bulunmadığının altını çizdi.

Bünyamin Emeç, kamuoyunda da son zamanlarda sıkça konuşulmaya başlanan kripto paralara vergi getirilmesi konusunda mevcut düzenleyicilerle farklı düşündüğünü ifade ederek, tokenlerin farklı sınıf ve kategorilere ayrılarak vergilendirilmelerinin daha doğru olacağını savundu.

Blockchain teknolojilerinin gelişimi ve kuantum teknolojilerinin geleceği hakkında da bilgi veren Emeç “Kuantum bilgisayarlar beklenenden daha erken hayatımızda olacak ve pek çok dijital sektörü tehdit edecek” dedi.

Yakın zamanda “Kuantum Dayanıklı Teknoloji” sınıflandırmasını sıklıkla duyulacağını düşünen Emeç, itibari para birimlerinin de fiziki özellikten çıkıp kripto parala dönüşeceğini, ancak bu kripto paraların DLT/Blockchain kriptografisi değil, kuantum kriptografisi ile oluşturulmuş kripto paralar olacağını ifade etti.

 

İlgili: Çin CBDC’si Alipay ve WeChat Pay’i yedekleyecek!

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: