Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
64.287,37 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.500,98 USDT
bch
BCH
0.07%
Bitcoin Cash
383,23 USDT
xrp
XRP
-0.39%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.37%
Litecoin
73,89 USDT
bnb
BNB
-0.33%
Binance Coin
584,20 USDT
sol
SOL
0.58%
Solana
135,38 USDT
avax
AVAX
-6.07%
Avalanche
25,81 USDT
ada
ADA
-0.39%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
5,58 USDT
doge
DOGE
0.12%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.59%
Shiba Inu
0,00 USDT

Yeni flippening milyarderlerine hazır olun!

kripto milyardeleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yeni flippening milyarderleri de nedir mi diyorsunuz? Bitcoin bir milyon dolara ulaştığında, dünyanın flippening milyarderleri  geleneksel milyarderlerin sayısını geçecek, acaba yeni  dünya buna hazır mı?

Yeni flippening milyarderlerini ortaya çıkaran faktörler

Toplumda teknolojik değişim başladığında , hızlı ve belirgin bir şekilde gerçekleşir. Tam olarak bir on yıl önce, Apple’ın piyasa değeri, Exxon Mobile’ın 310 milyar dolarlık piyasa değeriyle eşleşti. O zamandan bu yana geçen on yılda, Apple’ın piyasa değeri 2,4 trilyon doların üzerine çıktı ve Exxon 100 milyar dolar azalarak 216 milyar dolara indi. Aradaki makasın  sadece zaman geçtikçe artması muhtemeldir. 

 

Bugün, Bitcoin gelişiyor. Oynaklığı tüm sabrımızı test ediyor olsa da, bitcoin içimizdeki korkuyu öldürüyor. Bu makale itibariyle, bitcoin bir kez daha 50.000 doları geçti ve fiyatı geçen yıla göre %280’in üzerinde arttı. Girişim sermayesi şirketi Andreeson Horowitz’in yeni 2.2 $’ını yaratmasının kanıtladığı gibi, Bitcoin, blok zinciri ve kripto, teknokratlar tarafından teknolojide en hızlı büyüyen sektörlerden biri olarak kabul ediliyor, milyar dolarlık “Kripto Fonu”.

 

Coinbase’in ilk CTO’su olarak iki katına çıkan tanınmışlığıyla  Andreeson Horowitzin ortağı Balaji Srinivasan, Bitcoin’in sürekli artan fiyatının toplumun yapısına  etkisinin olacağına inandığını dile getiren “The Billionaire Flippening” başlıklı bir makale yazdı. Kripto para meraklıları “çevrilme” terimini duyduklarında, çoğu kişi bunun Ethereum’un piyasa değerinin Bitcoin’in piyasa değerini gölgede bıraktığı bir zaman dilimini tanımladığını düşünüyor. Ancak Balaji’ye göre, yakında gelecek belki de daha büyüleyici başka bir flippening daha var – flippening milyarderleri. Bitcoin 100.000 dolar gibi dönüm noktalarına ulaştığında, geleneksel milyonerler kadar çok bitcoin milyoneri olacağını söylüyor. Bitcoin bir milyon dolara ulaştığında, dünyanın bitcoin ve kripto milyarderleri yeni flippening milyarderleri olarak karşımıza çıkacak ve doğal olarak da geleneksel milyarderlerin sayısını geçecek.

Yeni flippening milyarderleri Yeni flippening milyarderlerine hazır olun!“The Billionaire Flippening”de, Balaji matematiğini  açıklıyor.

“>1000 BTC’ye sahip ~2393 adresi var. 1 Milyon Dolar/BTC’de 2393 yeni milyarder adresi olacaktır. Daha matematiksel bir yaklaşımla, 

 

“Bitcoin şu anda toplam kripto para piyasası değerinin yaklaşık %60’ını oluşturuyor, bu nedenle diğer madeni paralar için benzer bir servet dağılımı olduğunu varsayarsak ve kripto piyasasının tamamının bitcoin ile de değerlendiğini varsayarsak, yaklaşık 4000 kripto milyarder adresi elde etmek için 2393 ile 1/0,6’yı çarpın. . Bugün yaklaşık 2000 milyarder var. 4000/(4000+2000)=0.66, milyarderlerin ~%66’sının kriptodan olduğu anlamına gelir, bu da bir aşımdır. Hatırladığım kadarıyla, meslektaşım bunu tahmin ettiğinde gerçek eşik 200 bin dolar/BTC olarak, kriptodan 4000 yerine 2000 yeni milyarderin ne zaman geldiğini tahmin etmek için 100 bin ile 1 milyon dolar/BTC arasında bir nokta olarak belirtilmişti. Adres başına BTC’deki üstel düşüş göz önüne alındığında, uygun bir eğri uyumu daha yüksek bir sayı verebilir.

 

Matematiğe  kendi hesabımı  eklediğim zaman , bitcoin’in %200’lük CAGR’si (Bileşik Yıllık Büyüme), önümüzdeki iki yıl içinde dünya milyarderlerinin yarısının servetlerini kripto para biriminden kazanacağını düşünmenin makul olduğu anlamına geliyor (bir bitcoin eşit olduğunda), ve beş yıl içinde (bir bitcoin 1 milyon dolara eşit olduğunda) diğer tüm endüstrilerin toplamından daha fazla bitcoin/kripto milyarderi olacak tezimi çok daha anlaşılır ve olasılığı yüksek bir denklem olarak görüyorum.

 

Bu, 1980’lerde kişisel bilgisayarların ortaya çıkmasından bu yana toplumdaki en büyük yapısal değişikliği temsil ediyor. Apple, Ağustos 2011’de Exxon Mobile’ın piyasa değerini bağladığından beri, iki şirketin hikayesi farklılaştı. Apple ilk trilyon dolarlık şirket oldu. Şu anda 2.478 trilyon dolarlık veya Exxon’unkinden 2.2 trilyon dolarlık inanılmaz bir piyasa değerine sahip. Bilgi çağında değişim sabittir ve değişimi doğru tahmin eden ganimeti kazanır. Bitcoin’in geleceği belirsiz olsa da, bizim neslimizin değişimini temsil ediyor. Nasıl olduğuna dair herhangi bir ciddi fikrimiz olmamasına rağmen.

Kaynak 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.