1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Grayscale’den dev bir kripto yatırımı daha!

Grayscale’den dev bir kripto yatırımı daha!

Grayscale’den dev bir kripto yatırımı daha!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kurumsal yatırımcılara hizmet veren dünyanın en büyük kripto varlık fonu Grayscale Investments, sadece bir gün içinde 1 milyar dolarlık kripto para satın aldı. İşte şirketin aldığı kripto paralar ve toplam yatırım portföyü…

Dev şirket 1 milyar dolarlık kripto yatırımı yaptı!

Kurumsal yatırımcılara hizmet veren dünyanın en büyük kripto varlık fonu Grayscale, sadece bir gün içinde 1 milyar dolarlık kripto para satın aldı!

Barry Silbert yönetimindeki Grayscale dün (9 Nisan 2021), toplamda bir milyar dolarlık Bitcoin ve blockchain tabanlı para birimleri satın aldığını açıkladı.

Bitcoin ve kripto yatırımı şirketi Grayscale haberleri

Resmi Twitter sayfasından paylaşılan verilere göre, cuma günü itibariyle şirket, bir gün önce 45.1 milyar dolar olan toplam kripto para portföyünü 46.1 milyara taşıdı.

Şirket, Bitcoin’in yanı sıra son zamanlarda yatırım ürünlerine yeni eklediği BAT, LINK, LPT gibi kripto paralardan büyük miktarda alım yaptı. Grayscale, bu popüler altcoinler tarafından desteklenen ayrı bir Trust fonuna sahip.

 Ayrıca yine son zamanlarda da büyük miktarda XLM, Litecoin ve ETC satın aldı.

kripto yatırımı Grayscale’den dev bir kripto yatırımı daha!

Bu arada haftanın başlarında yapılan bir duyuruya göre şirket, Bitcoin destekli trust fonunu Bitcoin tabanlı bir ETF’ye çevirmeyi planlıyor.

Grayscale Investments, Bitcoin başta olmak üzere bazı kripto paralar için müşterilerine yatırım ve muhafaza hizmeti sunuyor.

Firma şu an için, toplamda 13 farklı kripto para için müşterilerine yatırım ve muhafaza hizmeti sunuyor. Ayrıca Grayscale Digital Large Cap Fund olarak adlandırdığı, piyasa değeri büyük farklı kripto paraların yer aldığı bir fona sahip. 

Grayscale’in yatırım portföyünün yaklaşık %85’sini, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonu oluşturuyor. Yani yatırımlarının büyük bir kısmı, 38,077 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) fonunda bulunuyor. Ethereum ise, 4.8 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

Kaynak

Etiketler: