1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. 10 yıl sonra Bitcoin kaç dolar olur?

10 yıl sonra Bitcoin kaç dolar olur?

10 yıl sonra Bitcoin kaç dolar olur?
0
“sportsbet”

10 yıl sonra Bitcoin kaç dolar olacak? Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesini kırmaya hazırlanırken; herkesin gözü dünyanın en büyük dijital varlığının üzerinde!

Bitcoin kaç dolar olabilir?

Kurumsal bir madencilik platformu olan Genesis Mining, geçtiğimiz günlerde ABD’li Bitcoin yatırımcılarının katıldığı bir anketin sonuçlarını yayınladı. Yatırımcıların yaklaşık %10,3’ü, Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 100.000$’ın üzerine çıkacağını tahmin ediyor.

Yatırımcıların yaklaşık %55’i Bitcoin’i, hisse senetleri, altın, emlak ve dolardan daha iyi bir yatırım seçeneği olarak nitelendirdi.

koinmedya_telegram
10 yıl sonra Bitcoin kaç dolar olur?

Ankete göre, Bitcoin yatırımcılarının %65’i yükselişe inanıyor ve %57’si BTC’nin, daha uzun vadeli bir yatırım olarak altından daha iyi olduğunu düşünüyor. Ankete katılanların yaklaşık %55’i Apple, Google ve Facebook gibi hisse senetleri yerine, dünyanın en büyük kripto para biriminine yatırım yapmayı tercih ediyor.

Madencilik şirketi ABD’de 1000’den fazla Bitcoin yatırımcısının katıldığı, 25 soruluk bir röportaj düzenledi. Bireysel yatırımcılar, fiat para birimlerine olan güvenin azalmasının BTC’nin benimsenmesinde çok önemli bir rol oynadığına inanıyor.

Anketin sonuçlarını yorumlayan Genesis Mining Yöneticisi Marco Streng ise şunları söyledi:

koinmedya_brave

“2013’te madenciliğe başladığımızdan beri, Bitcoin’de uzun vadeli bullish olarak hareket ettik. Bitcoin hakkında iyimser olanların sayısının hayli yüksek olduğunu düşünüyoruz. Ve anketin sonucunda ortaya çıkan veriler de bunu destekliyor. “

Katılımcıların Bitcoin fiyat tahminleri

Ankette katılımcılardan, 2030 yılına kadar Bitcoin fiyatının kaç dolar olacağı ile ilgili görüşlerini paylaşmaları istendi. Sonuçlara göre, katılımcıların yaklaşık %34’ü Bitcoin fiyatının önümüzdeki on yılın sonunda 10.000 doların altına düşmesini bekliyor.

Fakat, yanıt verenlerin yaklaşık %25’i Bitcoin fiyatının 2030 yılına kadar 40.000$’ın üzerine çıkmasını bekliyor ve %4.8’i ise BTC fiyatının 2030’un sonunda 500.000$’ı geçebileceğine inanıyor.

Yatırımcılar, fiyat tahmininin yanı sıra, portföylerinde ne kadar BTC olduğu ile ilgili sorulan soruya da yanıt verdiler. Bulgular, ankete katılanların yaklaşık %20’sinin dünyanın en büyük kripto para birimine %60 veya daha fazla pay ayırdığını gösteriyor.

Kaynak

Bitcoin kaç dolar olacak?

Bitcoin 10 yıl içinde 100.000$‘ı bulabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bitcoin neden yükselecek?

Dünya genelinde yaşanan pandeminin ekonomik etkileri sonucu, daha fazla para basılması ve Bitcoin’in sabit arzı gibi etkenler, uzun vadede Bitcoin’in çok daha yüksek seviyeleri görmesini sağlayabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Her ne zaman, ekonomide (mart ayından bu yana olduğu gibi) resesif dönemlere girsek veya büyüme yavaşlasa merkez bankaları, iki enstrümana başvurur. Ya faiz oranlarını düşürürler ya da parasal genişleme politikasına başvururlar.

Her ikisinde de etkilerini hissetmek, genellikle 6-18 ayı bulabiliyor. Bu nedenle, faiz oranlarının indirilmesi, daha fazla para basılması gibi etkenler, uzun vadede Bitcoin’in çok daha fazla yükselmesine yol açabilir.

Bitcoin’i zirvelere taşıyacak en önemli etken nedir?

21 milyar BTC olarak belirlenen sabit arzın, önümüzdeki yıllarda Bitcoin’i zirvelere taşıyacak en önemli etken olabilir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Şöyle ki; kod oluşturuldu ve arz, 21 milyon olarak belirlendi. Yani zaman içinde çıkarılacak 21 milyon Bitcoin var. Başlangıçta, yazılımı çalıştıran madencilere her 10 dakikada bir 50 Bitcoin verildi. Bu dört yıl boyunca devam etti ve sonra bu ödül yarıya düştü.

Böylece ödül miktarı 50’den 25’e düştü. Dört yıl sonra tekrar yarıya düşerek 12.5 oldu. Ve 2020 Mayıs’ında tekrar yarı yarıya indirildi ve halving ile birlikte blok başına verilen ödül miktarı 6.25 BTC oldu.

bitcoin kaç dolar 10 yıl sonra Bitcoin kaç dolar olur?

Bir deflasyonist varlığa sahip olduğunuzda, enflasyonu düşüren parasal bir programı vardır. Yani başlangıçta bir miktar enflasyon var ama bu, zamanla daha da azalır. Bu, altının stok akış (stock-to-flow) oranına çok benzer.

Ancak Bitcoin ve altın arasındaki fark; bugün tam olarak Bitcoin’in, kaç tanesinin çıkarıldığını biliyoruz. İkincisi, 21 milyon olan mevcut toplam arz miktarını biliyoruz. Altından farklı olarak, Bitcoin sistemine girebilir ve sistemin yazılım kodunu inceleyebilir veya teyit edebiliriz. Bu nedenle Bitcoin, önümüzdeki 10 yıl içinde altından bile daha değerli bir varlığa dönüşebilir.

Nitekim 2017’de, Bitcoin 20x yaptı. Bu aşırı volatil varlığın, bazen 20x, 30x, 50x oranında arttığını gördük. Üç kez %80’in üzerinde düşüşe de şahit olduk. Yılın başında, yaklaşık 10.000$ civarında işlem görüyordu ve mart ayında 4.000$’ın altına düştü. Birkaç ay içinde toparlandıktan sonra yeniden tüm zamanların en yüksek sevyesine doğru etkileyici bir yükseliş gerçekleştirdi.

Dolayısıyla, bu tip tahminler, bazılarına ütopik gibi gelse de bu piyasada hiçbirşey imkansız değil!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.