fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cüzdanlarda yer açın, Mastercard’tan kripto kart geliyor

Cüzdanlarda yer açın, Mastercard’tan kripto kart geliyor

Cüzdanlarda yer açın, Mastercard’tan kripto kart geliyor
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mastercard, kripto para birimini benimsemeye yönelik bir adım daha atarak, ülkenin ilk kripto ödeme kartını piyasaya sürmek için Avustralya’nın en eski kripto borsalarından biri olan CoinJar ile ortaklık kurdu.

Mastercard kripto card için düğmeye bastı

Kart, Salı günü Apple Pay ve Google Pay ile entegrasyon yoluyla dijital biçimde kullanıma sunuldu ve Eylül ayında fiziksel bir biçimde kullanıma sunulacak.

Mastercard, müşterilerin, Avustralya doları cinsinden eşdeğer tutarı hesaplanmak suretiyle, Bitcoin, Ether ve XRP dahil olmak üzere 30 farklı para birimi arasından seçim yapmasına olanak sağlıyor. Yeni piyasaya sürülen kart, Mastercard’ın geçerli olduğu her yerde kullanılabilir.

CoinJar Ortaklıklar Başkanı Jordan Michaelides konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi:

Bizi Instagram’da etiketleyen pek çok insanın [alışverişlerini] [yeni] kartla ödediklerini gördük. Bence perakende odaklı ortam uzun zamandır var. Sonunda bu sorunu çözecek bir çözüm yolu bulduk.

mastercard

Bilindiği üzere, Mastercard kısa süre önce kripto girişimleri için yeni bir küresel  destek programı başlattı. Mastercard ayrıca Mastercard’ın kullanıldığı her yerde kripto alımının da yapılmasını sağlamak amacıyla stablecoin USDC ile ortak bir program başlattı.

CoinJar’ın Mastercard ile olan anlaşması, Visa ile başka bir Avustralyalı kripto fintech şirketi, CryptoSpend arasında kurulan ortaklığın duyurulmasından kısa bir süre sonra geldi.

İlgili: Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.