fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin grafiği büyük gün için sinyallere başladı!

Bitcoin grafiği büyük gün için sinyallere başladı!

Bitcoin grafiği büyük gün için sinyallere başladı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin grafiği Golden Cross’a hazırlanıyor! Popüler bir kripto para analisti, bu güne dair detayları şöyle paylaştı…

Bitcoin grafiği Golden Cross’a hazırlanıyor!

BTCUSD paritesinde gün içinde kaydedilen kayıplara rağmen, piyasa duyarlılığı hala pozitif. Bitcoin fiyatı, 42.000 doların üzerini test ettikten sonra başlayan düşüşünü bugün de devam ettirdi. Fakat 37.500 dolarlık yerel dip seviyelerine dokunduktan sonra, yönünü yeniden yukarı çevirdi.

TradingView’den elde edilen veriler, BTCUSD’nin son birkaç gündür aşağı yönlü bir düzeltme yaptığını ve bugün (4 Ağustos Çarşamba günü) 37.500$’lık desteği kırdığını gösteriyor.

bitcoin grafiği Bitcoin grafiği büyük gün için sinyallere başladı!
1 saatlik BTCUSD mum grafiği (Bitstamp) – Kaynak: TradingView

Piyasa, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in yorumlarını sindirmeye çalışırken, BTC fiyat hareketi konsolide olmaya devam etti.

Bitcoin grafiğinde yükseliş işaretleri!

Traderler, BTCUSD için 36.000 dolarda bulunan önemli desteğin kırılıp kırılmayacağını merak ederken; en büyük dijital varlığın fiyatı 38.000 doların üzerinde yükselmeye devam ediyor.

Popüler bir kripto para analisti olan Michaël van de Poppe, “Bitcoin için şu ana kadar işlerin yolunda olduğunu” söylüyor. 

Yine, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance’in emir defteri verilerine bakıldığında, satıcıların hala 41.000 dolar ve üzerinde beklediği görülüyor.

Bitcoin grafiği büyük gün için sinyallere başladı!

BTCUSD paritesi 37.500 dolarlık desteğe dokunduktan sonra, yeniden 38.000 doların üzerine yükseldi. Yazımızın yayına hazırlandığı sırada ise parite 38.866 dolardan işlem görüyor. 

Bitcoin’de Death Cross’tan sonra Golden Cross geliyor!

Yükseliş bekleyenler arasında, Rekt Capital olarak tanınan bir başka popüler kripto analisti de var. Popüler analist, ay sonuna kadar BTCUSD grafiğinde bir “Golden Cross” gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

“Salı günü, “BTC öyle bir toparlanma yaşadı ki iki Death Cross EMA (Üssel Hareketli Ortalama)’sı yukarı doğru hareket etmeye başladı” 

“BTC bu seviyeleri korumaya veya yükselmeye devam ederse, ağustos ayının sonunda en iyi ihtimalle bir Golden Cross gerçekleşebilir.”

Aşağıda gösterildiği gibi günlük Bitcoin grafiğinde bir golden cross gerçekleşmek gelmek üzere. Peki golden cross nedir?

Bitcoin Golden Cross nedir?

Death Cross’un* tam tersi olan Golden Cross, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarıya doğru kesmesi yani üzerine çıkmasına denir. Peki neden önemlidir?
Çünkü kesişim aşağı yönlü hareketlerin sonlandığını, Bitcoin’de yükseliş döngüsünün yüksek ihtimalle açılmış olduğunu ifade eder.

 

* Death cross nedir? 

50 günlük hareketli ortalamanın (kısa vadeli ortalama) 200 günlük hareketli ortalamayı (uzun vadeli ortalama) yukarıdan aşağıya doğru kesmesine denir. Death cross sonrasında fiyatın burada kalması genellikle, ayı piyasasının başladığına işaret eder.

 

Ancak son fiyat artışı, kısmen tersine dönmüş olsa da, haziran ayındaki deathcrosstan sonra böyle bir senaryoyu gerçekleştirmeyi başardı.

bitcoin grafiği Bitcoin grafiği büyük gün için sinyallere başladı!
1 günlük BTCUSD mum grafiği (Binance) – Kaynak: Rekt Capital/ Twitter

 

Bu arada, en son yaşanan geri çekilmeye rağmen, piyasa duyarlılığı hala pozitif. Ayrıca daha yüksek fiyat seviyelerine olan ilgi hafta boyunca güçlü kaldı. On-chain veriler, boğaların fiyatları daha da ileriye taşımak için satın alma faaliyetlerine yoğunlaştığını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: