Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
67.289,22 USDT
eth
ETH
-0.02%
Ethereum
3.517,04 USDT
bch
BCH
0.11%
Bitcoin Cash
395,87 USDT
xrp
XRP
-0.21%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.25%
Litecoin
73,21 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
596,91 USDT
sol
SOL
0.42%
Solana
174,35 USDT
avax
AVAX
0.76%
Avalanche
29,33 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.37%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.75%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörünün altın çağını yaşadığı bugünlerde sizler için son bir haftanın en çok kazandıran altcoinlerini derledik.


Son haftanın yıldızları!

Kripto para sektöründe son yılların en hareketli günleri yaşanırken, bazı kriptolar akıncı rolünü üstlenerek sektörü ateşlemeye devam ediyor. İşte 8-15 Şubat arasında en çok kazandıran 5 altcoin.

  1. Bitcoin Gold (BTG) – 125%
  2. Ravencoin (RVN) – 125%
  3. DASH (DASH) – 124%
  4. The Graph (GRT) – 113%
  5. Lisk (LSK) – 109%

Bitcoin Gold (BTG)

Yaklaşık 1 yıldır aşamadığı 10 dolar direncini geçerek büyük bir ivme kazanın Bitcoin Gold, son bir haftanın en çok kazandıran altcoinleri listemizde başı çekiyor.

1 yıllık zorlu 10 dolar direncini desteğe çevirmeyi başaran BTG, parabolik bir yükseliş sergileyerek 33 dolar seviyesine kadar ulaştı. Ancak kripto para piyasalarındaki en önemli teknik göstergeler arasında sayılan RSI, MACD ve Stokastik Osilatör göstergeleri, BTG’deki yükselişin süreceğini işaret ediyor.

Bununla birlikte Temmuz 2018’den beri 32 doların üzerinde gün kapanışı yapamayan BTG’nin bunu başarması halinde yükselişini hızlandıracağı düşünülüyor.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Ravencoin (RVN)

RVN geçen hafta tüm zamanların en yüksek liste fiyatı olan 0.09 dolara ulaştı. Ravencoin o zamandan bu yana biraz düşüş yaşamış olsa da, tüm zamanların en yüksek direnç alanı olan 0.075 doları desteğe çevirme çabası sürüyor.

Ayrıca MACD, RSI ve Stokastik Osilatörün üçü de RVN için yükseliş işareti veriyor. RVN, 0.075 dolar seviyesini desteğe çevirip onay alabilirse, artışına son sürat devam etmesi muhtemeldir.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

DASH

Bittrex gibi bazı borsaların Dash, Monero ve Zcash gibi gizlilik odaklı kripto paraları delist etme kararı vermesinin ardından 60 dolar seviyelerine kadar geri çekilen Dash, inanılmaz bir geri dönüşe imza attı.

Geçtiğimiz hafta yükselişini maksimuma çıkaran Dash, Nisan 2018’den beri ilk defa 250 doların üzerine çıkarak 280 dolar sınırına kadar dayandı.

Dash birkaç gün, günlük kapanışını 250 dolarlık büyük direnç seviyesinin üzerinde yapar ve burayı desteğe çevirirse gözünü bir sonraki direnç seviyesi olan 571 dolara dikecektir.

Teknik göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ve yukarı hareketin devamını destekliyor.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

The Graph (GRT)

Piyasaya çıkalı henüz iki ay bile olmayan GRT bu zaman diliminde adından sıkça söz ettirdi. Özellikle geçtiğimiz hafta 1 dolardan 2.8 dolara kadar uzanan bir ralliye imza atan GRT, yatırımcılarını oldukça tatmin etti.

Henüz çok yeni bir coin olması hasebiyle teknik formasyonlara pek elverişli olmayan GRT, sabah saatlerindeki BTC sert hareketinden etkilense de, hızlı bir şekilde toparlanıp ucu bucağı belli olmayan bir yolda önündeki engelleri aşa aşa yükselmeye devam ediyor.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Lisk (LSK)

LSK son 3 gün içinde muazzam bir yükseliş göstererek 14 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek liste fiyatı olan 4,7 dolara ulaşmayı başardı.  O zamandan beri önemli ölçüde düşmesine rağmen, 2,90 dolardaki alanı destek olarak onaylatan LSK, geride uzun bir fitil bırakarak gözünü yeni ATH’lere dikti.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Ünlü tradera göre 100x yapacak 5 altcoin!

Kripto dünyasının yakından tanıdığı popüler analist ve trader Lark Davis 100x kazanç getireceğini düşündüğü altcoinlerden söz etti.

YouTube da yayınladığı videoda bu konudaki düşüncelerini anlatan trader,206 bin takipçisine ilk olarak merkeziyetsiz finans olan RAMP’dan söz etti. RAMP kullanıcıların milyonlarca dolarlık değeri serbest bırakarak hala kazanç elde ettiği hisseli sermayeye erişimlerine imkan tanıyor.

“Esasen bu olay sizin yıllık kazancınızı ikiye hatta üç katlamanıza neden oluyor. Burada potansiyel değer milyarlarca dolar.”

Davis, kanalında bu konu hakkında konuşmaya başladığından bu yana projenin 5 kat arttığını belirtiyor, ancak konuşmasını hazırladığı sırada yaklaşık 63 milyon dolar olan mevcut bir piyasa değeri ile trader kripto paranın çok büyük büyüme potansiyeline sahip olduğunu ve bu yıl 1 milyar dolarlık piyasa değerine doğru ilerleyen mavi bir chip DeFi coine  dönüşebileceğini söylüyor. 

Davis’in seçtiği ikinci coin, 100 milyon dolarlık piyasa değeri altındaki başka bir DeFi projesi. Davis, kullanıcıların sermayelerini alandaki en kazançlı tarımsal ürün fırsatlarına yönlendirebileceekleri, verimli tarım robotu danışmanı APY.Finance dan söz ediyor. APY bu boğa döngüsünde potansiyel olarak milyar dolarlık bir piyasa değerine dönüşebilecek durumda bir coin.

Davis, resmi ürün lansmanına yaklaşan projenin yearn.finance (YFI) ile rekabet edecek şekilde kurulduğuna inanıyor. Davis, DeFi projesinden uzun vadeli bir yükseliş beklentisine sahip olsa da, projenin son zamanlarda sert bir pump yaptığını ve yatırımcıların kısa vadede piyasaya girmek ,için daha iyi bir koşul oluşmasını bekleyebileceklerini   belirtti.

Sırada Polkadot tabanlı likidite toplayıcı Reef Finance (REEF) var. Davis, yazımızın hazırlandığı sırada 145 milyon dolarlık bir piyasa değerinde olan projenin, yükselişine devam etmeye hazır olduğunu söylüyor.

“[Reef Finance], hem ticarete hem de merkezi ve merkezi olmayan borsalara erişime izin veriyor, böylece kripto piyasasından likidite sağlıyor. Ayrıca, yapay zeka güdümlü bir getiri motoru sayesinde akıllı borç verme, akıllı borçlanma, stake etme ve madencilik sunuyorlar. Temel olarak, doğru zamanda doğru pazara odaklanan, yapım aşamasında tam anlamıyla bir DeFi gücü merkezi… Asıl ilginç olan, henüz Polkadot üzerine inşa edilmiş herhangi bir DeFi blue çipimizin olmaması. DeFi mavi çipleri olacak ve Reef bunlardan biri olabilir. “

Davis’in tartıştığı son iki kripto para, piyasaya yeni girenlere ciddi kazançlar sağlayabileceğini söylediği token satışları.

İlki, Polkadot blok zincirinde başlatılacak olan sentetik varlık ticareti, borç verme, arz ve ödünç alma platformu Shadows. Davis, projenin trilyonlarca dolarlık varlığa sahip “sentezlenebilen ve DeFi’ye getirilebilen” bir pazarın peşinden gittiğini söylüyor.

Davis, proje için ilk token satışına girmenin pahalı olduğunu, ancak ilk lansmandan sonra Shadows’un Uniswap’te ticarete açık olacağını belirtti.

Davis’in listesinin sonuncusu, Twitter hesabı lansmanından önce yaklaşık 20.000 Twitter takipçisine sahip olan ve merakla beklenen oyunlaştırılmış tahmin pazarı Polkamarkets (POLK).

“Polkamarkets, seçimler veya spor etkinlikleri gibi şeylerin sonuçları hakkında tahminler yapmanıza imka veren bir platform. Tahmin piyasalarının Ethereum’da oldukça popüler olduğu zaten kanıtlanmıştı, ancak Polkamarkets’te yaptıklarının oyunlaştırılmasının bunu gerçekten sonraki seviyeye götüreceğini düşünüyorum..”

Kaynak

Altcoin çılgınlığında sırada hangi coinler var?

Trader ve analist Austin Arnold altcoinlerin çıldırdığı şu günlerde  dikkat etmemiz gereken altcoinlerden bazılarını paylaştı. Öncelikle DEX borsasının Uniswap’i UNI, analistin dikkat çektiği ilk coin.

St. Louis federal rezerva araştırma raporuna göre DEX işlem hacmi ile ilk sırada bulunuyor. Raporun iddiasına göre UNI tokeni herhangi bir prestijli acenta 20 dolardan daha hızlı gönderebiliyor.

“Federal Rezerv’in bir dalının raporlarında ETH ve Uniswap’dan ve merkeziyetsiz finans DeFi’den bahsetmiş olması çok büyük öneme sahip!”

An itibari ile UNI token  piyasa değerine göre 15. Sırada ve yazımızı hazırladığımız anda ise 22.5 dolardan işlem görüyor.

Arnold’un listesindeki bir diğer coin DeFi projesi CRV, Curve Finans.  Curve Finans Equilibrum Polkadot parachain ile entegre olmak için çalışıyor. Amacı da DEX borsalarında  WBTC gibi coinlerin token versiyonları ile işlem yaparken  perfromans düşüklüğünün önüne geçmek.

“ Eğer DeFi ‘de umutlu iseniz veya özellikle de DEX borsalarında Curve gibi ya da Uniswap gibi hareketli olanlara dikkat edin”

Analistin bir diğer dikkat çektiği coin Plasm Network. (PLM) . Bu coin Binance Labs’de 2.4 milyar dolar fon topladı. Proje ETH ve Polkadot ağları arasında bir köprü inşa etmeyi hedefliyor.

Dördüncü ve beşinci seçimler de karşımıza (PoH) Proof of History blockhaini Solana (SOL)  ve yeniden markalaşan Polygon (MATIC) çıkıyor.

Eskiden Matic olan Polygon, ETH’nin bir numaralı akıllı sözleşme platformu olma mücadelesinde rakip olan Polkadot ile rekabetinde destek olmak için dönüyor. Yeniden markalaşmadan bu yana, MATIC fiyatı neredeyse iki katına çıktı ve 0.14 dolara kadar yükseldi.

Listenin altıncısı, ekibin daha önce de dikkat çektiği, Andre Cronje’nin Yearn.finance (YFI) projesi. YFI ağının bir kısmı yakın zamanda saldırıya uğramış olsa da, ekip 11 milyon dolarlık hacklemenin kurbanlarına geri ödemek için genişletilmiş hazinesinden faydalandı ve belki de DeFi’nin spekülatif doğası hakkında bazı korkuları da yatıştırdı.

Blockchain teknolojisi çözümleri firması ConsenSys, kısa bir süre önce, DEX hacminin büyük bir bölümünü hedefleyen AirSwap (AST) için bir güncelleme başlattı; böylelikle önden çalıştırmayı ve fiyat düşüşünü önlemeye yardımcı olmak için teklif talebi (RFQ) mekanizmalarını kullanarak DEX hacminin büyük bir bölümünü ele geçirmeyi hedefliyor.

AST, haftada yaklaşık% 92 arttı ve 0.27 dolardan işlem görüyor. Proje,  listedeki en düşük piyasa değerlerinden birine sahip ve yazımızı hazırlarken yaklaşık 47 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Son olarak ekip, ağında 40.000 günlük işleme ulaşan katman 2 ölçeklendirme çözümü LoopRing’i (LRC) öne çıkarıyor.  Daha fazla kullanıcı DeFi’ye akın ettikçe ve ETH ücretleri fırladıkça  Projen ve onun gibi diğer 2. katmanlar etkili olacaktır.

Bu 2 altcoin balinaların radarına girdi!

Kripto para balinaları yer yer bazı altcoinlerden yüklü miktarda alım yaparak bu altcoinlerinde fiyatlarında ciddi değer artışlarına yol açıyorlar. Blockchain üzerinde balina davranışlarını analiz eden Santiment, 2 altcoine yönelik ciddi hareket tespit etti. Bu 2 altcoinin DeFi tokenı olması ise dikkat çekiyor.

Bu altcoinlerden ilki Aave. Bu DeFi tokenının fiyatında son 1 hafta içerisinde yaşanan değer artışı yazının kaleme alındığı saatte %64 düzeyinde. Aave 468 dolardan alıcı buluyor. 5.78 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Aave, CoinMarketCap sıralamasında 15’inci sırada işlem görüyor.

Aşağıdaki grafikte Santiment araştırma şirketinin Aave hakkında hazırladığı analizi görüyoruz.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Balina hesapları geçtiğimiz aya kıyasla %23’lük artış gösteriyor.

DeFi tokenlarında dikkat çeken ikinci hareketlenme ise Ren ekosisteminde yaşanıyor. 10M+ üzeri Ren token sahibi olan hesaplarda sadece 1 günde %10’un üzerinde artış yaşandı. Aşağıdaki Santiment analizinde bu değişim göze çarpıyor.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Lütfen Bkz: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Ren son bir haftalık süreç içerisinde yazının kaleme alındığı saatte %46’lık değer kazandı. 0.81 dolar civarında alıcı bulan Ren, 813 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap sıralamasında 58’inci sırada yer alıyor.

05.02.2021 (dün) tarihinde DeFi platformlarında tutulan fon miktarı 35 milyar dolara çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Haziran 2020’ye kıyasla 8 aylık gibi kısa sürede DeFi mevduat büyüklüğü, 1 milyar dolar seviyesinden 35 milyar dolar büyüklüğe ulaşarak ulaşılması zor bir rekora imza attı.

DeFi’leri blockchain ağları üzerinde işlem gören akıllı sözleşmeler olarak tanımlayabiliriz. Bu yeni nesil finansal uygulamalar sayesinde kripto para yatırımcıları, birçok bankacılık ve finansal hizmeti hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan yerine getirebiliyor.

Kaynak

DeFi alanı bir rekoru daha geride bıraktı

DeFi (merkezsiz finans) alanında tutulan varlık değeri rekor seviyeye ulaştı.

Son aylarda DeFi alanında kilitli varlık miktarında yaşanan düşüşe rağmen, Ethereum ve Bitcoin fiyatlarında yaşanan tırmanış, DeFi alanında tutulan varlık değerini 30 milyar dolara taşıdı.

Veri analiz şirketi DeFi Pulse verilerine göre, DeFi protokolleri çok önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. DeFi alanı 1 milyar dolar barajı ardından bir yıldan az sürede 30 milyar dolara ulaştı.

Bilindiği üzere DeFi terimi, eşler arası P2P ve gözetim dışı finansal araçların da dahil olduğu merkezsiz finans alanını temsil ediyor. DeFi’de yer alan “toplam kilitli değer” (TVL), “DeFi Yazı”nın başladığı Temmuz 2020’den bugüne %2700 artış göstererek 30 milyar doların üzerine çıkmış durumda.

Elbette bu noktada, DeFi alanının büyüme açısından hakkını teslim etmekle birlikte, söz konusu değerde görülen artışın, büyük oranda, Ethereum ve Bitcoin fiyatlarında yaşanan artışın bir yansıması olduğunu söylememiz gerekir. Bu süreçte ETH %545, BTC ise %264 oranında artış gösterirken DeFi alanında tutulan token miktarında ise bir azalma oldu.

DeFi ürünleri, Ethereum gibi merkezi ağlarda yürütülen akıllı sözleşmelerde kullanılıyor. Bu, DeFi uygulamaları, kredi verme, varlık takası, faiz getiren mevduat yönetimi gibi finansal işlemleri herhangi bir merkezi koordinasyon kurumu olmadan sağlamaya odaklanmıştır. Yani kullanıcıların, banka kullanmadan banka hizmetlerini kullanmalarına izin verir.

DeFi protokolleri, kullanıcıların ağ üzerine kilitledikleri kripto para varlıklarını teminat olarak kullanarak finansal işlemleri gerçekleştirir. Bu süreçte Ethereum ve Bitcoin’in kilitli tutulan varlıklar arasında açık ara önde olduğunu söyleyelim.

DeFi’de kilitli tutulan ETH sayısı, 2020 16 Eylül’ünde 8,78 milyon ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Bu dönemde ETH fiyatı 389 dolardı ve bu da 3,4 milyar gibi bir TVL değerine isabet ediyordu. Bugüne gelindiğinde kilitli ETH miktarı %24 azalmasına rağmen, ETH fiyatının 1600 doları bulmasıyla birlikte TVL değeri de 11.9 milyar dolara çıkmış durumda.

ETH locked in DeFi
Kasım ayından beri DeFi alanına kilitlenen ETH miktarı. DeFi Pulse

DeFi alanına kilitlenen ETH miktarında Kasım ve Ocak aylarında yaşana düşüş grafikten izlenebilir. Bu dönemler ETH fiyatının yükseldiği, kullanıcıların da kilitli varlıklarını çekerek kar satışı yaptığı dönemler olarak görülebilir.

Öte yandan şimdi ETH fiyatı ATH zirvesinde olmasına rağmen kilitli ETH sayısında artış gözleniyor. Bunu, DeFi alanında yaşanan başarının ve alana olan güvenin devam edeceği yönünde bir işaret olarak okumak mümkün.

Canlı ETH fiyatı: [mcrypto coin=”ETH” currency=”USD”]

Kaynak

DeFi alanına yeni yıldız geliyor

Kripto para piyasasında elinde tuttuğu ERC20 tokenleri ile tanınan bir DeFi ve Ethereum balinası, pek de bilinmeyen bir tokenin yeni yearn.finance (YFI) token olabileceğini söyledi.

0x_b1 takma ismiyle bilinen Ethereum balinası, yAxis (YAX) coinin, DeFi alanında yearn.finance’ın rakibi olacağı ve fiyat olarak da olağanüstü seviyelere ulaşabileceği görüşünde.

yAxis, buradan çok rahat 2x’den 4y’ye kadar artabilir. Haberi çıkmadı bile. Yeni kullanıcı arayüzü beklemede, biz transferAndCall planlarını desteklemek için bir sonraki YAX-ETH LP döneminde 5,000 YAX daha bağışlıyoruz. YAX, YFI ekosistemiyle karşılaştırılacaktır. Daha fazla topluluk geliştirici odaklı.

yAxis, pasif yatırımcıların çok az çabayla DeFi ekosisteminden maksimum getiri elde etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir meta getiri toplayıcıdır.

Protokolün merkezsiz özerk organizasyonu (DAO), bir varlıktan diğerine geçiş sırasında para çekme ücretleri, piyasa duyarlılığı, fiyat ve işlem ücretleri gibi çeşitli faktörleri hesaba katarken en iyi getirileri belirlemekten sorumludur.

Özünde yAxis, YAX sahiplerinin kullanıcı fonları için hangi yVault / toplayıcı stratejisini uygulamak için düzenli olarak oy kullandığı DAO’ya yönelik bir getiri çiftçiliği deneyidir.

Bu DAO, “robo-danışmanları” konusunda danışman olacak ve işlem ücretlerini bir araya getirirken en iyi verimi seçecektir. Yönetim, yAxis ürünüdür.

Yerel yönetim tokeni YAX’in hiçbir değeri olmaması amaçlanmıştır. Ancak, protokolün DAO’su, YAX sahiplerinin kullanıcı kârlarından pay alması yönünde oy kullanabilir.

CoinMarketCap verilerine göre, yazı anında yAxis YAX coin, son 24 saatte yaklaşık % 36,12 artışla 35,32 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Büyük potansiyel barındıran DeFi tokenleri

DeFi alanında devam eden büyüme yatırımcıların dikkatini, Reserve Rights (RSR), 0x (ZRX) ve Kyber Network (KNC)a çekmiş görünüyor.

Gugenheim baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in yükselmesine rağmen, yalnız kurumsal alıcı ilgisinin BTC’yi 30.000 dolar üzerinde tutma konusunda çok başarılı olmayacağı görüşünde. Bununla birlikte, Minerd, uzun vadede Bitcoin için boğa senaryosunun değişmediğine de vurgu yapıyor.

Bitcoin yatırımcısı hala BTC’nin kısa vade durumundan pek emin değilken, DeFi alanındaki tokenler ilgi çekmeye devam ediyor. Bunlardan bazıları şöyle:

RSR/USD

Reserve protokol, para birimlerini stablecoin kullanarak enflasyona karşı korumayı hedefliyor. Tabi paranın enflasyona karşı değer kaybetmesi, özellikle hiperenflasyon batağına saplanmış ülke halkları için büyük bir sorun.

Reserve protokol kurucu ortağı Nevin Freeman, protokolün 2021 yılı içerisinde mainnet lansmanı yapmayı planladığını duyurdu. Protokol şu anda geliştirici ekibini yeni alımlarla büyütme derdinde. Mainnet lansmanı, Reserve Rights (RSR) sahipleri için arbitraj imkanı da sunabilir.

RSR coin ekibinin PayPal ile de bir işbirliği arayışı içerisinde olduğu biliniyor. 2021 yılının ilk çeyrek sonunda yol haritasının daha da netleşmesi beklenebilir.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!
RSR/USD TradingView

RSR 18 Ocak’ta, 0.04941 dolardan kuvvetli bir düzeltme aşamasına girdi. Toeken, 27 Ocak’ta 0.03086 dolar seviyesine kadar geriledi. Fiyat şu anda, 0.03557 dolar seviyesinde.

Boğalar fiyatı, 20 günlük EMA(0.036$) üzerine çıkarabilirlerse, 0.042 dolar seviyelerine çıkıp ardından 0.04977 dolar direncini tekrar test etmek mümkün olabilir. Direnç sonrası ise hedef 0.065 dolar olabilir.

RSR fiyatı 50-gün MA (0.0297) dolar altına indiği takdirde, 0.025 dolar seviyeleri görülebilir.

ZRX / USD

Kripto piyasası olgunlaştıkça, merkezsiz borsaların da popülaritesi artıyor. Bu olumlu havadan etkilenenlerden biri de 0x. 0x topluluğu yakın zamanda, yeni bir güncellemeye yeşil ışık yakarken, yeni güncelleme ile kullanıcıların lehine pek çok iyileştirilmenin olması bekleniyor.

0x’in yeni sürümü ile Uniswap ya da SushiSwap’ta işlem yapmak çok daha ucuz hale gelecek.

Bu gelişmelerin ışığında ZRX token yakın zamanda 200 milyon dolar ile, 24 saatlik işlem rekoru kırdı.

ZRX token, 22 Ocak’ta 0,4337 dolar seviyesine iken 28 Ocak’ta 0.6688 dolara kadar tırmandı. ZRX fiyatı şu sıralar bir düzeltme içerisinde.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

ZRX tokende 20-gün EMA değeri yükseliyor; RSI da olumlu bölgede. ZRX/USD paritesinde 0.6784 dolar direnci kırılabilirse, 0.75 ardından 0.85 dolara kadar yükselme beklenebilir.

ZRX fiyatı 20-gün EMA (0,52 dolar) altına düşerse fiyat 0.44 dolara kadar düşebilir.

KNC/USD

DeFi alanında yaşanan gelişme işlem hacimlerinde de kendini gösterdi. Bu noktada son olarak Kyber Network, artan taleplere cevap verebilmek amacıyla protokolünde bir güncellemeye gideceğini duyurudu.

Kyber 3.0 güncellemesi, networka DeFi alanın farklı bölgelerinde de hizmet verme olanağı verecek.

Yeni güncelleme ile birlikte, Kyber DAO ve Kyber Network Crystal (KNC) token, token yönetim gücüne katkıda bulunmayı ve birden fazla token yardımcı programı akışı oluşturmayı amaçlayan yeni bir sözleşmeye sahip olacak. Güncellemenin üçüncü çeyrekte tamamlanması bekleniyor.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

KNC, 21 Ocak’taki 1.492 dolardan, 27 Ocak’ta gün içi en düşük seviyesi olan 1.145 dolara düşerek, yedi günde % 23’lük bir düzeltme yaptı. Bununla birlikte, fiyat dün itibariyle 20 günlük EMA’dan (1.22 $) geri döndü ve talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterdi.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1,36 ila 1,50 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkardığında, KNC/USD paritesi, 2,02 dolarlık hedefe gidebilir.

Fiyat 1,36 dolar veya 1,50 dolardan düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, daha yüksek seviyelerde satış gösterecektir.

Kaynak

DeFi çağında parlayan yıldız, Uniswap

DeFi alanı geçtiğimiz yıl, yatırımcısına kazandıran pek çok token ortaya çıkardı. Ancak bunlardan çok azı Uniswap kadar parlak duruyor.

Uniswap’ın piyasada kurduğu hakimiyet, DEX hacmine yansıdı. Uniswap DEX hacmi son bir yılda 1.000 kat büyüdü.

Bu devasa trendin ardında ne var? Ne zaman sona erecek?

DEX işlem hacmi 1000 kat büyüdü

2020 Yılı yazı, kendini “DeFi yazı” olarak adlandıracak gelişmelere sahne oldu. Trendin sonlarına doğru, Uniswap UNI tokeni piyasaya sürdü. UNI token Kasım ayından beri %700 oranında yükselmiş durumda.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!
Aylık DEX hacim grafiği. Dune Analytics

Arcane Research‘den yayımlanan son aylık rapora göre, Merkezsiz borsalar (DEX) işlem hacmi, son bir yıl içerisinde, %1100 artış göstererek, 39.5 milyon dolardan 43.5 milyon dolara yükselmiş durumda.

Kripto para piyasasının ilgi odağı hale gelmesiyle pek çok platform yükseldi. Ancak pek azı Uniswap kadar dominant bir çizgi çiziyor. Uniswap, DEX piyasasının %46’sını, yaklaşık 20 milyar dolar, elinde bulunduruyor.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!
Ocak ayı DEX pay oranları. Arcane Research

Uniswap gibi merkezsiz borsalar, kişisel bir Ethereum cüzdanı aracılığıyla, bir tokenin başka bir token ile hızlı ve kolayca takas edilmesini sağlar.

Uniswap’ın yükselişi

DEX platformları Uniswap ile birlikte var olmadı. Ancak, Uniswap’in benzersiz görünümü, Unicorn logosu ve canlı renkleri, yatırımcıları cezbediyor.

Uniswap’in marka gücü ve bir platform olarak gelişmesi,UNI tokeni de benzer bir talebe soktu. Satın alma çılgınlığı, UNI tokeni 1 doların altından 13 dolara kadar yükseltti.

uniswap uni defi
UNI/USD TradingView

İlk lansman sırasınd0, yaklaşık 3 dolar değerinde olan UNI tokenler, teşvik amacıyla, bedava dağıtıldı.

Teşvik UNI tokeni DeFi alanın önemli bir parçası haline getirdi. DEX hacminin 1100 kat artması genç markanın geleceğin parlak yıldızlarından biri olacağının da bir kanıtı gibi.

Kaynak

Gelecek vadeden 2 DeFi coini

EllioTrades Crypto hesabından yayın yapan fenomen kripto analist ve Youtuber, oldukça büyük yükselme potansiyeline sahip iki DeFi coini paylaştı.

EllioTrades Crypto hesabının Youtube‘da 199 bin, Twitter’da 58 bin takipçisi var.

İşte, EllioTrade Crypto’nun paylaştığı DeFi coinleri.

Meta MTA coin

Meta MTA coin DeFi alanı coinlerinden biri. META MTA coin 50,616,185 dolar market cap değerine sahip. MTA son 24 saatte 20,642,112 dolarlık bir hacimle işlem gördü. MTA coin fiyatı şu anda 3,27 dolar ve son 24 saatte %18.69 oranında yükselmiş durumda.

Fenomen analist ve youtuber, Meta projesinin önemli bir potansiyeli olduğu görüşünde. Özellikle son günlerde MTA coinin Coinbase Custody tarafından desteklenir hale gelmesi coinin popülaritesini de artmış durumda.

Youtuber, Meta projesinin hedefleri konusunda tespitlerde bulunuyor ve projenin öne çıkan yanlarını vurguluyor:

Meta’nın çözmeye odaklandığı üç temel problem var. [Bunlar]; stablecoin ekosisteminin parçalanması, geçici kayıplara karşı korunamama ve fiat ve stable coinlerde verim sağlayan fırsatların eksikliği. …..[Meta] DeFi alanının önde gelen projeleriyle işbirliği halinde. ….Yüksek kaliteli iş çıkaran iyi bir geliştirici ekibe sahip.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!
MTA/USD Coinmarketcap

EllioTrades Crypto, MTA coinin 11 dolarlık ATH’sinin oldukça altında işlem gördüğünü, şimdiye kadar her hangi bir parabolik yükselme yaşamadığını ve piyasanın bu başarılı projeyi henüz fiyatlamadığını söylüyor.

Analiste göre, MTA yatırım yapılabilecek bir DeFi coini olarak duruyor.

Meta websitesi

Ramp coin

Ramp projesi, stake edilmiş varlıklardan likit sermaye çıkarma üzerine yoğunlaşmaktadır.

RAMP coin, 60,375,810 dolarlık market cap değerine sahip. RAMP coinin toplam arzı, 1,000,000,000 RAMP mevcut dolaşımdaki arzı ise 171,145,460 RAMP. RAMP coin şu anda 0,3533 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %52.19 oranında artış göstermiş durumda.

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!
RAMP/USD Coinmarketcap

EllioTrades Crypto, Ramp projesinin, bir twitinde de duyurduğu haberi paylaşıyor.

….Burada çok iyi bir iş çıkarıyorlar. Ağ üzerine yatırılan varlık değeri 17 milyon doları aşmış durumda. …Varlık sahibi sayısı da 6 binin üzerinde.

…Benim [DeFi] alanındaki favori projelerimden biri olan Injective Protocol ve TomoChain ile ortaklıkları var. Birlikte zincirler arası stake türevleri programı başlatacaklar ki bu da konseptlerine değer katacak bir proje.

Böylelikle yalnızca DeFi içinde kilitli likitleri kullanıma açmak yerine aynı zamanda bu likitleri türev işlemlerde de kullanabileceksiniz. …Bu yenilik, zombi chainlerde kilitli kalmış varlıklar için oldukça yararlı olacak.

Eğer milyarlarca dolarlık kilitli varlığı dolaşıma sokabilirlerse oldukça başarılı olacaklardır.

https://twitter.com/RampDefi/status/1353349057452728320

EllioTrades Crypto, Ramp projesi sayesinde, az kullanılan, gelişmesi durmuş, kendi tabiriyle zombi ağlarda kilitli varlıkları Ethereum üzerine taşımak mümkün olacak.

Fenomen youtuber, Meta ve Ramp projelerinin başarısının Ethereum için de oldukça yararlı olacağı görüşünde.

Polkadot, en sağlam seçenekler arasında

Metaco Başkarnı Semus Donoghue, bu konuda şöyle söylüyor:

Yardım ve teşvik paketlerinin hala masada olduğu bu dönemde, makro ölçekli yatırım alanı, Bitcoin gibi riskli varlıklar için olumlu olmaya devam edecek. Şu sıralar Google aramalarında yaşanan artışla birlikte, perakende yatırımcı[nın] da kripto alanına ilgi göstermeye başladı[ğı görülüyor]. Bunun anlamı, Ethereum, Cardano, Polkadot ve DeFi tokenleri gibi altcoinlerin daha iyi performans göstermeye başlayacakları ihtimaldir. Kripto piyasası market cap değeri 1 trilyon dolara geldi. Yeni kurumsal yatırımcılar FOMO (kaçırma korkusu) endişesine kapılacaklar. Bu da, daha yavaş hareket eden, emeklilik ve sermaye toplama fonlarını, yeni yatırım fırsatlarını araştırmaya sevk edecek.

Sonuç olarak, baktığımızda, Ethereum’un son 12 ayda, %600 artış gösterdiğini görüyoruz. Bu oran Bitcoin artışının iki katı.

Henüz geçtiğimiz hafta, Polkadot, XRP ve Litecoin’i geride bırakarak, market cap değeri açısından en büyük dördüncü kripto para haline geldi. Polkadot, Ağustos ayından beri, yaklaşık %500 artış göstermiş durumda.

İlgili: Polkadot haber gündem gelişmeler

Kaynak

Kısaca DeFi nedir?

Merkezsiz finans, kripto piyasasında bu yılın en sıcak gündemlerinden biri. Kısaca DeFi (decentralized finance) olarak da bilinen bu merkezsiz finans, borç verme (kredi) protokolleri, merkezsiz stabil coinler (değeri genelde dolara bağlanmış tokenler) ve merkezsiz borsalar gibi gözetim dışı finansal ürünlerle ilgili.

DeFi piyasası nedir?

Merkezisiz finans (Decentralized Finance – DeFi), hiçbir merkez, kuruluş ya da kişi tarafından kontrol edilmeyen yeni bir finans sistemi. Bu sistem, blockchain teknolojisi üzerine inşa edildi. DeFi, merkezsiz protokoller, kripto paralar, merkezsiz uygulamalar (Dapp) ve akıllı sözleşmelerden oluşan bir piyasa.

Ethereum fiyatını etkileyen gizli unsur!

Merkezsiz finans DeFi, kripto dünyasının en önemli öğelerinden biri. DeFi’de kilitli Ethereum miktarı DeFi’nin en güçlü yanlarından biri. Ancak bu aynı zamanda DeFi fiyatını etkileyen unsurlardan biri olabilir mi?


Vitalik Buterin DeFi rakamlarından memnun

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin attığı tweetle DeFi alanında kilitli tutulan Ethereum oranını açıkladı.

Vitalik Buterin, toplam Ethereum’un %1′inin DeFi’de tutulduğunu yazdı.

Toplam ETH’nin %1’i şu anda depozit sözleşmelerinde!

Ethereum kurucu ortağı Buterin, ETH’nin %1’nin DeFi kontratlarında olduğunu söylerken, durumun beklediğinden de iyi olduğunu eklemeyi ihmal etmedi.

DeFi Pulse verilerine göre, DeFi protokollerde kilitli ETH miktarı 7 milyondan biraz az.

ETH 2,0’da 1 milyondan fazla ETH

Şu anda toplam ETH arzının yaklaşık 113,7 milyon olduğu düşünülüyor. ETH 2,0 launchpad verilerine göre, ETH 2,0 için stake edilen ETH miktarı 1,15 milyona ulaşmış durumda.

ETH 2.0 stake süreci geçen ay başladığında beklenilen hızda değildi. Ancak hedef, özellikle sürenin son günlerinde gelen büyük atakla tamamlandı ve yeni blockchain lansmanı gerçekleşti.

Halihazırda, ETH 2.0′ manuel stake yapılamıyor. Ancak yakın zamanda kripto borsalarının stake hizmetlerini servise sokmalarıyla birlikte, 32 ETH’den de az bir miktara doğrulayıcı olunabileceği bekleniyor.

Ethereum fiyatı dün gece 600 dolara kadar tekrar yükseldi. Geçen cuma günü yaşanan dipten sonra fiyat560 dolara kadar düşmüştü. Hafta sonu toparlanan ETH tekrar 590 dolar seviyelerine ilerledi.

İlgili: Ethereum (ETH) teknik analizi: Ethereum ideal alım seviyesi neresi?

İlgili: Grayscale’den dikkat çeken Ethereum yorumu

İlgili – DeFi sözlük: Merkezsiz finans terimleri

DeFi coinleri hangileridir?

DeFi alanında; kiralama platformları, stablecoinler, Wrapped coinler, yer alır. Bu coinler içerisinde, Ethereum, Chainlink WBTC, DAI ve UNI gibi coinler en önde gelen coinlerdir.

DeFi tarhinin en büyük airdropları geliyor

Kripto analisti ve influencer Tyler Swope, Uniswap‘ten daha büyük olacağını söylediği üç kripto airdropunu açıkladı.

Badger DAO airdrop

Swope’un youtube üzerinden yaptığı canlı yayında, açıkladığı ilk airdrop Badger DAO.

Swope, Honey Badger hunt airdrop websitesini takip ettiğini ve sitede yer alan eylemleri yerine getirenlerin airdroptan yararlanmaya hak kazanacaklarını söyledi.

Honey Badger Hunr Airdrop sayfasında paylaşılan eylemler:

altcoin Son bir haftanın en çok kazandıran 5 altcoini!

Sora Network (XOR) airdrop

Tyler Swope, aynı videoda Sora Network (XOR) airdrop’undan da bahsetti.

Swope şunları söyledi;

Yani, temelde tüm ERC-20 SORA sahipleri, Aralık 2020 ile Şubat 2021 arasında SORA V2 mainnetine geçiyorlar. …Basit olarak, SORA V2 ağının ilk yılında ERC-20 XOR sahiplerine XOR başına 94,57 VAL airdrop edilecek…. dolayısıyla bu ay gelebilecek bir başka airdrop olmuş oluyor.

dYdX airdrop

Tyler Swope’un üzerinde durduğu son airdrop dYdX‘ten geliyor.

dYdX; marj işlemlerini kolaylaştırmak için borç alma ve borç verme havuzlarını kullanan merkezi olmayan bir türev borsası. Swope airdrop’tan bir hayli ümitli.

Swope airdropla ilgili;

Bence bu, insanların hayal edebileceklerinden daha büyük olacak. Çünkü, dYdX, gelip düzenlemeleri ileri taşıdıkça diğerlerinin dağılmasına neden oluyor. Büyük destekçileri var: Andressen Howowitz, bence Coinbase işin içinde….Eğer yerinizde olsam dYdX ile etkileşime girerdim…

Tyler Swope dYdX airdropunun bir zaman çizelgesinin olmadığını da sözlerine ekliyor.

İşte Tyler Swope’un youtube videosu

Kaynak

İlgili: DeFi sözlük: Merkezsiz finans terimleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.