Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.795,15 USDT
eth
ETH
-0.01%
Ethereum
3.083,82 USDT
bch
BCH
-0.68%
Bitcoin Cash
483,53 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.33%
Litecoin
79,68 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
535,71 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
135,98 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
34,51 USDT
ada
ADA
-0.47%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.45%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Alman borsasından 3 kripto para sürprizi

Polkadot coin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alman menkul kıymetler borsası, kripto para sektörüne 3 coin ile yeni bir adım attı. Borsanın kripto dünyasına bu ikinci adımı. Daha önce sektörün önde gelen coinleri için işlemler başlatmıştı.


Alman borsasından 3 kripto para sürprizi

Alman menkul kıymetler borsası “Deutsche Boerse” kripto para türevleri alanındaki faaliyetlerini genişletiyor. Şimdi de 3 yeni kripto para exchange-traded notes (ETN) listelediğini duyurdu. Bu ETN’ler VanEck’ye ait. VanEck aynı zamanda ABD’de de Bitcoin ETF başvurusu yapan şirket.

Deutsche Boerse bugün yaptığı resmi açıklamada, VanEck’in Polkadot (DOT), Solana (SOL) ve Tron (TRX) ETN’lerinin artık borsaya ait Xetra ve Frankfurt Hisse Senetleri Borsası’da işlem görmeye başladığını bildirdi.

Bu yeni listelemeler ile Deutsche Boerse’nin sunduğu ETN listesi genişliyor. Çünkü daha önce de benzer kripto para ürünleri eklemişti. Bu ETN ürünler ise Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) içindi. Açıklamada ise şöyle deniliyor:

“Xetra’da ticareti yapılabilen tüm kripto ETN’ler fiziksel olarak teminatlandırılmıştır ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nın Düzenlenmiş Piyasasında listelenmiştir.”

Alman menkul kıymetler borsasına göre, yatırımcılar tıpkı hisse senetleri ve exchange-traded funds (ETF) da olduğu gibi bir kripto cüzdanı açmadan kripto ETN satın alabilirler.

İlgili – Polkadot DOT fiyat tahmini (2021 – 2022 – 2025)

VanEck’den de açıklama var

VanEck ise kendi duyurusunu paylaşarak, daha önce Bitcoin ve Ethereum gibi ETN’ler çıkardıklarını ve şimdi de buna yeni ürünler eklediklerini kaydetti. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Avrupalı yatırımcılar için gelecekteki kripto para birimleri pazarını açmak için şimdi başka ETN’ler çıkardık. Bu adımla başarılı ETF sağlayıcısı olarak, yenilikçi ve geleceğe yönelik yatırım çözümleri için öncü rolünü daha da genişletiyoruz.”

Bu yeni gelişmeden kısa süre önce ise Deutsche Boerse tarafından işletilen borsalarda desteklenen kripto türev ürünleri yelpazesinin genişlemeye başladığı haberleri gelmişti. Mesela, 13 Eylül’de Deutsche Boerse’nin türev borsası Eurex, ETC Group’un Bitcoin (BTC) ETN vadeli işlem ürünü ile kripto türevleri ticaretine başlatmıştı. Bu yılın başlarında Xetra, ETC Group tarafından Ether tabanlı ETP’lerin ticaretine adım atmıştı.

Kaynak

İlgili – Polkadot nedir? DOT coinin geleceği var mı?

Polkadot’tan dev DeFi hamlesi!

DeFi (Merkezsiz Finans) endüstrisinde Ethereum’a rakip olarak çıkan projelerden birisi de Polkadot. 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Polkadot, yoğun bir ilgi gördü ve hızlı biçimde CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’a yerleşti. Polkadot’un hızlı büyümesinde Coinbase ve Binance gibi kripto para borsalarının bu projeyi desteklemesi etkili oldu.

Polkadot, Ethereum gibi kendi blockchain ağında akıllı sözleşmelere ve DeFi platformlarına ev sahipliği yapabiliyor. Polkadot ağında işlem göre DEX (Merkezsiz Borsa) uygulaması Polkastarter, Polkacover isimli yeni bir sigortama platformu geliştiriyor.

DeFi ve DeX platformları oldukça yeni platformlar ve 2020 yılının ikinci yarısından itibaren piyasalarda görünür olmaya başladılar. Blockchain teknolojisi ile güçlendirilmiş bu projeler, akıllı sözleşmeler sayesinde birçok bankacılık ve finans hizmetini yerine getirebiliyor. Bu platformların herhangi bir aracıya ihtiyaç duymaması ise bankacılık hizmetleri oldukça düşük maliyette vermelerine neden oluyor. Ancak bu projelerin yumuşak karnı; hacker saldırıları ve dolandırıcı projeler.

Hacker ve siber saldırılarına yönelik Polkacover, DeFi ve DeX yatırımcılarının varlıklarını sigortalamayı planlıyor. Polkastarter’ın tanıttığı sigorta platformu, kendine ait bir token’ı da piyasaya sürmeye hazırlanacak. Söz konusu token’ın ilk arzı 21 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Aşağıda Polkacover tarafından yapılan duyuruyu görüyoruz.

https://twitter.com/Polkacover/status/1345703477721366530

Ülkemizde bankacılık mevduatları TMSF tarafından sigortalanmaktadır. Yani mevduatlarını yatırdığınız banka herhangi bir nedenle iflas ederse TMSF mevduatlarınızı büyük oranda sigortalıyor. Böyle bir sigortalama sistemi kripto para piyasalarında yeni yeni gelişiyor. Birçok kripto para borsası, kendisine yönelik olası bir hacker saldırısı karşısında etkili bir sigortalama hizmeti sunmuyor.

Polkacover gibi girişimler kripto para piyasalarında sigortalama gibi önemli bir eksiği dolduracaktır.

Kaynak

Polkadot “Ethereum katili” diyenlere kurucudan sürpriz cevap

Polkadot kurucusu kripto sektöründe sadece bir blockchain ağının olması gerektiği söylemleri kabul etmediğini belirtiyor. Ona göre bu tür görüşleri Polkadot değiştirecek. Hem DOT hem de ETH ağının olduğu bir gelecek öngörüsünü de paylaşıyor.


Polkadot’ın başarılı olması için “Ethereum katili” olmasına gerek yok. Bu açıklamayı Polkadot kurucusu Gavin Wood yaptı.

Program sonucusu Laura Shin ile “Polkadot Decoded” toplantısında yaptığı söyleşide, Wood’a bir dizi önemli soru soruldu. En başta, Polkadot’un Ethereum ile birlikte varlık gösterip gösteremeyeceği sorusu geliyor. Özellikle de yüksek geliştirme hedefleri ve yeni geliştiricileri çalışmalarına kattığı göz önüne alındığında bu soru önemli.

Wood ise blockchain ekosisteminin her iki protokol için de yeterince büyük olduğunu söyledi. Ancak ona göre Polkadot özellikle “blockchain maksimalizmine karşı bir cevap” olarak ortaya çıktı.

Wood ayrıca Ethereum ile ilgili yapılan açıkmaların temelde “sadece bir blockchain olması gerekiyor” söylemine dayandığını belirtiyor. Ancak o bu görüşe hiç katılmadığını belirtiyor.

“Ethereum bir nevi köprülenebilir bir zincir haline gelirse […] Polkadot ve Ethereum’un mutlu bir şekilde bir arada var olma şansının çok yüksek olduğunu düşünüyorum.”

Polkadot bir “ağlar ağı” olarak inşa edildi ve “köprüleme ve bağlanabilirlik” özellkleri ile daha akıcı bir ekosistemin oluşturulmasını sağlayan iki temel faktöre dayanıyor.

Polkadot nedir?

2016 yılında kurulan Polkadot, ağındaki her türlü veri veya varlığın aktarımını sağlayan çok zincirli bir birlikte çalışabilirlik protokolü.

Polkadot Ethereum katili mi?

Platformdaki aktif geliştirmedeki artış ve potansiyel kullanım durumları nedeniyle bazen “Ethereum katili” olarak anılıyor.

Kaynak

Kripto para Polkadot madenciliği nasıl yapılır?

Polkadot madenciliği olan bir kripto para. Bilgisayarınızda Polkadot madenciliği yapmak tamamen mümkün olsa da, kripto para birimi madenciliği konusunda ciddiyseniz ASIC madenciliği donanımına yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Aslında, Polkadot madenciliğinin en iyi yolu ASIC’tir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.