fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Moonrock Capital’in Polkadot oyunu!!

Moonrock Capital’in Polkadot oyunu!!

Moonrock Capital’in Polkadot oyunu!!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 yılı şimdiye kadar Polkadot için oldukça verimli geçti. DOT ekosistemi genişliyor.


Moonrock Capital’in Polkadot oyunu!!

Moonrock Capital, Alex Smith, Simon Dedic ve Jonathan Habicht tarafından 2019’da kuruldu.

Moonrock Capital, Polkadot ekosistemine yatırım yapan bir AUM yönetiyor. Şirket erken dönem Polkadot projelerine yatırımının meyvelerini almaya başladı. AUM son iki yılda katlanarak büyümeyi başardı.

Moonrock Capital AUM fonunu ayağa kaldıran Polkadot projelerinin başında Polkastarter geliyor.

2020 Başlarından beri Polkadot bünyesinde yeni proje sayısı hızla artıyor. Bu projelerin çoğunluğu Polkastarter tarafından fonlanıyor.

Simon Dedic konuyla ilgili şunları söylüyor;

Bu projelerle iş geliştirme, pazarlama ve pazara açılma stratejilerine yardımcı olma gibi alanlarda aktif olarak çalışmanın risk yönetimi açısından yatırımlarımızda çok daha rahat olduğumuz anlamına geldiğini öğrendik.

Bunun en iyi örneği Polkastarter olacaktır. Onlarla ilk görüşmelere başladığımızda, çok umut verici olsa da, esasen sadece bir kavramdı. İlk fikirden MVP lansmanına kadar, token metriklerini ve ekonomiyi tasarlamak için onlarla birlikte çalıştık, onlara pazara gitme stratejisi konusunda tavsiyelerde bulunduk, yatırımcı ağımıza ve başarıya ulaşmak için gereken diğer birçok araca erişmelerini sağladık

Moonrock Capital — Accelerating Adoption | by Moonrock Capital | Medium

Dedic, fonun muazzam büyümesini; “yeni başlayanlarla son derece yakın ve proaktif olarak çalışmaya ve yatırım yapmaya” bağladığını vurguladı.

Polkadot son dönemde hem perakende hem de kurumsal yatırımcıdan ilgi görüyor. Goldman Sachs, JPMorgan ve UBS, DOT ile ilgili borsa yatırım fonu (ETP) etrafında ticaret yaptıklarını bildirdiler.

Dedic, Polkadot’un kurumsal yatırımcılardan da ilgi görmesini oldukça önemli buluyor.

Goldman, JPMorgan ve UPS’in DOT’a ilgi göstermeleri, Moonrock Capital’de beklediğimiz ve planladığımız eğilimi teyit ediyor. Birkaç yıllık söylentilerden sonra nihayet büyük geleneksel kurumsal oyuncuların dikkatini çektiğimiz açıktır.

Polkadot Moonrock Capital'in Polkadot oyunu!!
DOT/USD CoinMarketCap

Simon Dedic, yakın gelecekte, DeFi’nin önemli bir şekilde büyüyeceği görüşünde. Ancak DeFi trendinden yararlanmaya çalışan projelerin ortaya çıkmasıyla alanın kalabalıklaştığını düşünüyor.

DeFi’nin yanı sıra, Ethereum ağında ortaya çıkan, Layer 1 çözümlerini araştırıyoruz. Bu yüzden son bir kaç ayda hızla büyüyen, Polkadot, Cosmos ve Solana ekosistemleriyle ilgileniyoruz. Ayrıca NFT teknolojileriyle de çok yakından ilgileniyor ve yoğun bir şekilde yatırım yapıyoruz.

Kaynak

Polkadot’ta iki bomba birden!

Staking pool şirketi Moonstake ve Singapur merkezli RockX, Polkadot ağındaki gelişimi desteklemek için ortaklık yapma kararı aldı.

Yapılan ortaklıkla berbaber Polkadot’un blockchain sektöründeki popülerliğini ve yayılma hızının maksimuma çıkartılması hedefleniyor. Ortaklık Moonstake’in resmi Twitter kanalında da duyuruldu.

”Moonstake, Singapur merkezli RockX ile Polkadot’u desteklemek için stratejik bir ortaklığa girdi. Her iki şirkette stake yoluyla Polkadot’un blockchain endüstrisindeki yayılma hızını arttıracak.”

Yapılan ortaklıkla beraber RockX CEO’su Alex Lam, Moonstkae’e resmi danışman olarak atandı. Bu hamle iki şirketin çok daha senkronize bir şekilde çalışmasına imkan sağlamak için yapıldı.

Yapılan anlaşmayla beraber Polkadot, Cosmos, IRISnet, Ontology, Harmony, Tezos, Cardano, ve Qtum’un ardından Moonstake’in desteklediği 8. Kripto para birimi oldu.

Moonstake, stake işlemlerini 2020‘de başlattı. Ağustos ayındaki lansmanında cüzdanlarında 50 milyon dolarlık varlık olduğunu duyuran Moonstake, yıl sonunda bu rakamın 100 milyon doların üzerine çıktığını bildirdi. Şirket şu anda 200 milyon doların üzerinde hisseli varlığa ev sahipliği yapıyor. 

RockX Şirketi, kitleler için riske göre ayarlanmış kripto yatırımı planları sunan bir dijital varlık platformudur. Bu yatırım ürünleri genelde, stake etme ve madencilik hizmetleri ile Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ürünlerine yapılan yatırımları içerir.

Polkadot’un geleceği nasıl?

Ethereum ekosistemine rakip olması amacıyla kurulan Polkadot, hedefine ilerlemek için var gücüyle çabalamaya devam ediyor. Arz talep dengesine oldukça dikkat eden DOT, an itibariyle toplam arzının %63’ünü bağlı tutuyor.

Son 1 haftada %40’a yakın yükseliş kaydeden Polkadot, XRP’yi geçerek en büyük 3. Kripto para birimi olmayı başardı.

Polkadot Moonrock Capital'in Polkadot oyunu!!

Polkadot atak yaptı Ripple’ı yerinden etti

Polkadot DOT token son fiyat artışları sonunda, market cap değeri açısından en büyük dördüncü kripto para haline geldi. Polkadot, zor günler yaşayan XRP‘nin üzerine çıkmayı başardı.

Coingecko verilerine göre, DOT coinin market cap değeri 13.45 milyar dolara ulaşmış durumda. Bu şekilde, DOT coin market cap değeri 13,28 milyar dolar olan XRP’yi geride bırakmış oldu.

DOT coin fiyatı son 7 gün içerisidne %50 artış gösterdi. DOT fiyatı şu anda 13,81 dolar civarında.

Polkadot Moonrock Capital'in Polkadot oyunu!!
DOT-XRP fiyat grafiği Coingecko

Polkadot Moonrock Capital'in Polkadot oyunu!!
DOT-XRP market cap değerleri grafiği. Coingecko

Polkadot L1, proof of stake blockchain ağı olarak Ethereum’a rakip olabilecek en önemli protokollerden biri. Protokol, Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından geliştirildi ve ve 2020 yılı Mayıs ayında piyasaya girdi.

Block Research’ten John Dantoni dün yazdığı yazıda, Polkadot’u, Ethereum’un en popüler alternatifi olarak tanımlıyor. Eylül-Kasım 2020 döneminde, DeFi projelerinin %19’u Polkadot üzerinde inşa edildi.

Kaynak

Polkadot’tan dev DeFi hamlesi!

DeFi (Merkezsiz Finans) endüstrisinde Ethereum’a rakip olarak çıkan projelerden birisi de Polkadot. 2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Polkadot, yoğun bir ilgi gördü ve hızlı biçimde CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’a yerleşti. Polkadot’un hızlı büyümesinde Coinbase ve Binance gibi kripto para borsalarının bu projeyi desteklemesi etkili oldu.

Polkadot, Ethereum gibi kendi blockchain ağında akıllı sözleşmelere ve DeFi platformlarına ev sahipliği yapabiliyor. Polkadot ağında işlem göre DEX (Merkezsiz Borsa) uygulaması Polkastarter, Polkacover isimli yeni bir sigortama platformu geliştiriyor.

DeFi ve DeX platformları oldukça yeni platformlar ve 2020 yılının ikinci yarısından itibaren piyasalarda görünür olmaya başladılar. Blockchain teknolojisi ile güçlendirilmiş bu projeler, akıllı sözleşmeler sayesinde birçok bankacılık ve finans hizmetini yerine getirebiliyor. Bu platformların herhangi bir aracıya ihtiyaç duymaması ise bankacılık hizmetleri oldukça düşük maliyette vermelerine neden oluyor. Ancak bu projelerin yumuşak karnı; hacker saldırıları ve dolandırıcı projeler.

Lüfen Bkz: Polkadot rehberi: Polkadot (DOT coin) nedir?

Hacker ve siber saldırılarına yönelik Polkacover, DeFi ve DeX yatırımcılarının varlıklarını sigortalamayı planlıyor. Polkastarter’ın tanıttığı sigorta platformu, kendine ait bir token’ı da piyasaya sürmeye hazırlanacak. Söz konusu token’ın ilk arzı 21 Ocak’ta gerçekleştirilecek. Aşağıda Polkacover tarafından yapılan duyuruyu görüyoruz.

https://twitter.com/Polkacover/status/1345703477721366530

Ülkemizde bankacılık mevduatları TMSF tarafından sigortalanmaktadır. Yani mevduatlarını yatırdığınız banka herhangi bir nedenle iflas ederse TMSF mevduatlarınızı büyük oranda sigortalıyor. Böyle bir sigortalama sistemi kripto para piyasalarında yeni yeni gelişiyor. Birçok kripto para borsası, kendisine yönelik olası bir hacker saldırısı karşısında etkili bir sigortalama hizmeti sunmuyor.

Polkacover gibi girişimler kripto para piyasalarında sigortalama gibi önemli bir eksiği dolduracaktır.

Kaynak

Polkadot, Bitcoin Cash’i geçti

Kripto para Polkadot için son bir yıl hızlı yükselişlerle dolu geçti. Birden fazla blockchain ağını tek bir ağa bağlayan bu blockchain birlikte çalışabilirlik projesinin yükselişi devam ediyor.

Polkadot, kripto dünyasına aykırı bir proje olarak adım atmıştı. Şimdi ise 2020 yılının son gününde 8.02 dolara yükselerek, piyasa sıralamasında da bir adım öne çıktığını görüyoruz. Mevcut piyasa değeri 7.8 milyar dolar. Bu değeri ile de Bitcoin Cash’i (BCH) geride bıraktı. BCH, son 24 saatte yüzde 3 düşerek piyasa değerini 6.5 milyar dolara çekti.

Polkadot’tan kritik hamle

Polkadot, 2017 yılında geliştirilen ve kripto dünyasında önemli bir kullanımı olan bir proje. Bu projenin yaptığı, örnek olarak söyleyecek olursak Windows üzerinde iOS programlarının çalışmasına yardım etmeye benzetilebilir. 21 Ağustos’ta, Polkadot’un DOT sahipleri topluluğu, DOT tokenin dolaşımdaki arzını 100 kat artırarak DOT’un yeniden kazanılması lehine oy kullanmıştı.

Bu arada Bitcoin boğa rallisi yaparken, DOT token de bundan faydalandı. Ekim’den başlayarak DOT fiyatının yüzde 170 büyüdüğünü görüyoruz.

Bu arada bir BTC forku olan BCH ise 2017’den bu yana zor anlar yaşıyor. BCH temelde ödemeler için Bitcoin’in çok kullanışsız olduğunu söyleyerek yola çıkmıştı. Sonuçta BHC blok büyüklüğünü 8 MB’ye ve daha sonra da 32 MB’ye çıkarmıştı. Bu da blockchain işlemlerini tek seferde daha fazla ve daha ucuza yapmaya imkan sağlıyor.

Bütün bunlara rağmen BCH fiyatı istenilen seviyede değil ve son olarak DOT rallisi sonucu piyasa sıralamasında bu kripto paranın gerisine düştü.

Kaynak

Polkadot “Ethereum katili” diyenlere kurucudan sürpriz cevap

Polkadot kurucusu kripto sektöründe sadece bir blockchain ağının olması gerektiği söylemleri kabul etmediğini belirtiyor. Ona göre bu tür görüşleri Polkadot değiştirecek. Hem DOT hem de ETH ağının olduğu bir gelecek öngörüsünü de paylaşıyor.


Polkadot’ın başarılı olması için “Ethereum katili” olmasına gerek yok. Bu açıklamayı Polkadot kurucusu Gavin Wood yaptı.

Program sonucusu Laura Shin ile “Polkadot Decoded” toplantısında yaptığı söyleşide, Wood’a bir dizi önemli soru soruldu. En başta, Polkadot’un Ethereum ile birlikte varlık gösterip gösteremeyeceği sorusu geliyor. Özellikle de yüksek geliştirme hedefleri ve yeni geliştiricileri çalışmalarına kattığı göz önüne alındığında bu soru önemli.

Wood ise blockchain ekosisteminin her iki protokol için de yeterince büyük olduğunu söyledi. Ancak ona göre Polkadot özellikle “blockchain maksimalizmine karşı bir cevap” olarak ortaya çıktı.

Wood ayrıca Ethereum ile ilgili yapılan açıkmaların temelde “sadece bir blockchain olması gerekiyor” söylemine dayandığını belirtiyor. Ancak o bu görüşe hiç katılmadığını belirtiyor.

“Ethereum bir nevi köprülenebilir bir zincir haline gelirse […] Polkadot ve Ethereum’un mutlu bir şekilde bir arada var olma şansının çok yüksek olduğunu düşünüyorum.”

Polkadot bir “ağlar ağı” olarak inşa edildi ve “köprüleme ve bağlanabilirlik” özellkleri ile daha akıcı bir ekosistemin oluşturulmasını sağlayan iki temel faktöre dayanıyor.

Polkadot nedir?

2016 yılında kurulan Polkadot, ağındaki her türlü veri veya varlığın aktarımını sağlayan çok zincirli bir birlikte çalışabilirlik protokolü.

Polkadot Ethereum katili mi?

Platformdaki aktif geliştirmedeki artış ve potansiyel kullanım durumları nedeniyle bazen “Ethereum katili” olarak anılıyor.

Şu an bu ağın yerel kripto parası olan DOT’un piyasa değeri 4.8 milyar doların bir miktar üzerinde. Özellikle 2020’de DOT büyük ilgi gördü. En başta DeFi sektörünün büyümesinden dolayı.

Kaynak

Kripto para Polkadot madenciliği nasıl yapılır?

Polkadot madenciliği olan bir kripto para. Bilgisayarınızda Polkadot madenciliği yapmak tamamen mümkün olsa da, kripto para birimi madenciliği konusunda ciddiyseniz ASIC madenciliği donanımına yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Aslında, Polkadot madenciliğinin en iyi yolu ASIC’tir.

İlgili – Polkadot coin (DOT) nedir, ne işe yarar, nasıl alınır?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: