BTC : 81430 ₺ ETH : 1.823 ₺ XRP : 46.03 ₺ LTC : 7.67 ₺ USDT : 344.9 ₺ XLM : 0.2375 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Polkadot gündem: Dünya’nın DeFi Merkezi Polkadot mu oluyor?

Polkadot gündem: Dünya’nın DeFi Merkezi Polkadot mu oluyor?

Polkadot gündem: Dünya’nın DeFi Merkezi Polkadot mu oluyor?
0

Kripto para dünyasına hızlı giriş yapan Polkadot DeFi üreticilerinin ve yatırımcılarının cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Polkadot ağı üzerine kurulan Acala yeni yatırımcılarıyla birlikte Polkadot’un büyümesine katkı sağlayacak.

DeFi Merkezi Polkadot

Polkadot ağı üzerinde çalışan bir DAO olan Acala markası  son derece başarılı A Serisi finansman duyurdu. Acala finansmanı içerisinde, Arrington XRP Capital, ParaFi Capital, CoinFund, DCG, Spartan Group gibi 15 yüksek profilli yatırımcı bulunuyor.

Finansman iştirakçilerinden biri olan ParaFi Capital ortaklarından Santiago Roel Santos Acala ile ilgili şunları söylüyor:

“ParaFi olarak biz, birden fazla zinciri kapsayan DeFi ekosisteminin geniş kripto endüstrisi için bir kazan-kazan sonucu yaratacağına inanıyoruz. Acala bizim Polkadot’ta ilk DeFi yatırımımız. Ayrıca bu yatırım, şirketimizin Ethereum dışındaki de ilk yatırımıdır. Acala’nın gösterdiği gelişim ve inovasyon hamlesi bizi cesaretlendiriyor. Acala’nın ana Polkadot DeFi merkezi olma yolundaki yolculuğunda ekibe katılmaktan heyecan duyuyoruz.”

koinmedya_brave

Acala yatırımları Pantera Capital öncülüğünde yapılıyor ve (SAFT) gelecekteki tokenleri kapsıyor. Alınan bilgiye göre finansman ile toplanan toplam miktar 7 milyon$ civarında.

DeFi merkezi Polkadot Acala ile birlikte alternatif bir altyapıya kavuşmuş olacak. Acala platform Polkadot ağında;  bölünmüş yönetim (ACA) ve stablecoin tokenleri (aUSD) ile MakerDAO benzeri bir yönetim yapısına sahip olacak.

Öte yandan Acala, merkezsiz  (DEX) ile birlikte MakerDAO’nun mevcut kabiliyetlerinin ötesine geçmeyi planlıyor.

Ethereum tabanlı DeFi, küçük yatırımcıların pek de ulaşamadıkları bir platform olmaya devam ederken, hızlı ve ucuz blockchain ihtiyacı hızla artıyor. Yaşanan gelişmeler, Ethereum’dan Polkadot’a yatırımcı kaymasının hızlanarak devam edeceğinin sinyallerini veriyor.

ilgili: Polkadot Ethereum Köprüsü

Son zamanlarda DeFi merkezi Polkadot ve Acala’nın kısa vadede gerçekleştirdiği başarılardan ayrı olarak, Ethereum’a rakip çıkmış olması uzun vadede kripto dünyasındaki herkes için faydalı olacaktır.

Kaynak

Daha fazlası için tıklayın

Etiketler: