Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.355,41 USDT
eth
ETH
-1.03%
Ethereum
3.482,05 USDT
bch
BCH
0.71%
Bitcoin Cash
385,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
73,96 USDT
bnb
BNB
-0.17%
Binance Coin
585,10 USDT
sol
SOL
-0.4%
Solana
134,05 USDT
avax
AVAX
-8.73%
Avalanche
25,08 USDT
ada
ADA
-0.41%
Cardano
0,37 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
5,64 USDT
doge
DOGE
-0.44%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

Bitcoin neden düştü?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası yeni bir büyük satış dalgasının tam ortasında. Bundan dolayı birçok yatırımcı, Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor sorusuna cevap arıyor. Öyle görünüyor ki cevap geleneksel piyasada yaşanan bazı kritik gelişmelerde.


Bitcoin ve kripto paralar neden düşüyor?

Kripto paraların düşüşü bugün de devam ediyor. Bu satış dalgası ise Çin’in Evergrande Group ile ilgili endişeler üzerine başladı. Söz konusu şirketin borç sorunu ile başlayan sıkıntıların tüm piyasalara salgın gibi yayılmasından endişe ediliyor.

Bitcoin bugün Asya işlemlerinde yüzde 7.6 oranında düşerek 40,237 doları gördü. Bu, Ağustos ayının başından bu yana görülen en düşük seviye. Tabii ardından kayıplarını bir miktar toparladı. Ethereum da 3,000 doların altına çekilirken, Cardano’da ise yüzde 10’luk bir düşüş var.

Bu kayıplar, genel piyasalardaki endişeleri yansıtıyor. Yatırımcılar da Evergrande borç krizi ve bu haftaki Federal Reserve toplantısından gelecek riskleri değerlendiriyor. Bunlar olurken S&P 500 bir gecede yüzde 1.7 düştü. Mayıs ayından bu yana olan en kötü oturumu yaşadı. Ayrıca hisse senetlerindeki satışlar bugün sabah Asya’da da devam etti.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatında daha fazla düşüş tehlikesi

İngiltere merkezli varlık broker şirketi GlobalBlock’in satış traderi Jonas Luethy bu konuda şunları yazdı:

“Bazılarına göre bu ani dip dalışı Çin’de devam eden Evergrande sorunu ile ilgili. Bu sorun artık geleneksel piyasalarda kargaşaya yol açtı.”

“Analistler haftanın geri kalanında da inişli çıkışlı işlemler bekliyor. Potansiyel olarak 41,000 dolar gibi bir dip seviyesine çekilme olabilir.”

Bitcoin’in geleneksel piyasalar ile korelasyonu

Her ne kadar Bitcoin her zaman finansal piyaslar ile tandem içinde olmasa da 30 günlük bazda Nasdaq 100’deki vadeli işlemlerle korelasyonu, geçen yıl Şubat ayından bu yana sürekli olarak pozitif. Aslında geleneksel piyasalar ile az korelasyonu, Bitcoin’in tercih edilmesinin başlıca sebebiydi. Bundan dolayı protföy çeşitlendirilmesi için iyi bir tercih olarak görünüyordu.

İlgili – Bitcoin fiyatının hisse senetleri ile bağı geri mi döndü?

Şimdi Bitcoin global finansal piyasalara daha fazla entegra oldu ve bundan dolayı buradaki değişimlere daha fazla tepki veriyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.