Loading...
btc
BTC
1.52%
Bitcoin
58.774,66 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.153,84 USDT
bch
BCH
0.51%
Bitcoin Cash
370,59 USDT
xrp
XRP
11.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.08%
Litecoin
70,00 USDT
bnb
BNB
-0.25%
Binance Coin
532,49 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
139,81 USDT
avax
AVAX
-0.78%
Avalanche
25,76 USDT
ada
ADA
2.16%
Cardano
0,43 USDT
dot
DOT
1.77%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.67%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.1%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. ABD’nin en köklü bankasından büyük kripto para açılımı

ABD’nin en köklü bankasından büyük kripto para açılımı

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika’nın en eski bankası, kripto hizmetlerini sunan ilk ana kredi sağlayıcısı olacak. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski banka olan BNY Mellon, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgilenen seçkin müşterilerine kripto para birimleri sunmak için düzenleyici onay aldı.

ABD finans devi kripto para işine giriyor

Wall Street Journal’ın 11 Ekim’de bildirdiğine göre, New York düzenleyicisi tarafından verilen onay, borç verenin aynı platformda geleneksel ürünlerin yanı sıra kripto para birimleri sunan ilk ana banka olacağını görecek. Lisans gereksinimlerine göre, banka, muhasebe hizmetleri sunmanın yanı sıra müşteri kripto para birimlerine erişmek ve bunları aktarmak için gereken anahtarları saklayacaktır.

kripto para

Kripto para birimlerinin muhasebeleştirilmesi, hisse senetleri, tahviller, emtialar ve diğer varlıklar dahil olmak üzere portföyleri için fon yöneticilerinin kontrolüne girecek. BNY Mellon’un planı 2021’in başlarında açıklandı. Kurum, yatırım firmaları için kripto paraları tutmayı ve transfer etmeyi ve muhasebe hizmetlerine entegre edilmiş saklama hizmetleri sunmayı amaçlıyordu.

Kripto para birimlerinin takibi için Chainalysis ile ortaklık yapacak. Özellikle, düzenleyici gerekliliklere uymak için banka, banka tarafından işlem gören kripto para birimlerinin hareketini analiz etmek ve izlemek için blockchain firması Chainalysis ile sözleşme imzaladı. BNY Mellon’un düzenleyici gereklilikleri yerine getirdikten sonra diğer müşterilere de genişlemeyi planlamasıyla birlikte hizmetlerin bu hafta içinde hayata geçmesi bekleniyor. Açıklamada BNY Mellon İcra Kurulu Başkanı Robin Vince şöyle dendi:

Dünyanın yatırım yapılabilir varlıklarının %20’sinden fazlasına dokunan BNY Mellon, blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar aracılığıyla finansal piyasaları yeniden tasarlama ölçeğine sahip. İnovasyon yolculuğumuzun bir sonraki bölümüne başlarken finans sektörünü ileriye taşımaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz.

kripto para

Ayrıca BNY Mellon, hem geleneksel hem de dijital varlıkları destekleyebilecek ölçeklenebilir bir finansal altyapı için kurumsal talep olduğunu gösteren bir dahili anket yayınladı. Bankanın hareketi, çoğu borç verenin kripto para birimlerini benimsemekten uzak durduğu ve düzenleme sıralamasının birincil endişe olduğu düşünüldüğünde, önemli duruyor. Aynı zamanda, kripto piyasası oynaklığı, geleneksel bankaları çekmek için önemli bir engel olarak görülüyor. Bununla birlikte, bankanın kararı, kripto alanını geleneksel oyuncular için yeni müşteri kaynağı olabilecek yasal bir sektör olarak kısmen onaylamaktadır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.